Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Jarosław Kaczyński ujawnił plany dotyczące rekonstrukcji rządu. Co z premierem?

22

Prezes PiS zapowiedział rekonstrukcję rządu, która może już nastąpić po wakacjach. Mateusz Morawiecki ma jednak nadal być premierem. Jednocześnie Jarosław Kaczyński skomentował walkę Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim.

Jarosław Kaczyński ujawnił plany dotyczące rekonstrukcji rządu. Co z premierem?
Jarosław Kaczyński mówi o rekonstrukcji rządu (Getty Images)

Jarosław Kaczyński chce rekonstrukcji rządu

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, w rozmowie z Polskim Radiem powiedział: "Zmiany personalne nastąpią. Premier zostaje, ale rząd będzie skonstruowany inaczej - w sposób, który zlikwiduje sytuację, w której ciąg decyzyjny jest rozproszony po różnych ministerstwach".

Jak twierdzi prezes PiS, zmiany w rządzie mogą zajść już po wakacjach. Premier jednak się nei zmieni.

Jarosław Kaczyński skomentował wybory prezydenckie 2020

W wywiadzie dla Polskiego Radia prezes PiS ocenił starcie Andrzeja Dudy z Rafałem trzaskowskim w wyborach prezydenckich. "Było to starcie między tymi, którzy chcą otworzyć Polskę na rewolucję, która odbywa się na zachodzie Europy, narzucić ją Polakom, a tymi, którzy są na tyle świadomi, żeby wiedzieć, że nic dobrego to Polsce nie przyniesie, a wręcz przeciwnie" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS mówił o sprawiedliwości i tradycyjnych wartościach. "Jeżeli ktoś uważa, że warto być Polakiem, to musi być po tej stronie, która broni tradycyjnych wartości, która chce przebudowywać rzeczywistość tak, żeby była ona bardziej sprawiedliwa. Żeby wszystko to, co się wokół nas dzieje i ma charakter publiczny, było prowadzone w sposób nie tylko sprawiedliwy, ale i sprawny" - skomentował na antenie Polskiego Radia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić