Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Zrywał plakaty Trzaskowskiego. "Dzieci będziesz pedaliła?"

269
Podziel się:

Mieszkanka wsi Stare Budy nieopodal Grodziska Mazowieckiego została zaatakowana przez mężczyznę, który zaczął zrywać banery Rafała Trzaskowskiego z płotu jej posesji. Mężczyzna miał być agresywny, a nawet grozić jej spaleniem domu. Sytuacja została nagrana.

Zrywał plakaty Trzaskowskiego. "Dzieci będziesz pedaliła?"
Mężczyzna groził kobiecie, która zawiesiła na płocie banery wyborcze Rafała Trzaskowskiego. (Facebook)

Mieszkanka Starych Bud stała się obiektem agresji mężczyzny, który najpierw zrywał banery z kandydatem Koalicji Obywatelskiej z jej płotu, a następnie atakował ją za "pedalenie dzieci" i kazał jej "wy....dalać" do Warszawy.

Cała sytuacja została nagrana przez kobietę. Na filmiku widzimy mężczyznę w białym podkoszulku, który jest pytany, dlaczego pozrywał plakaty. W odpowiedzi mężczyzna z miejsca jest agresywny. "No sku.....yny j...ne. Trzaskowski? U mnie w Starych Budach?" – krzyczy.

Czytaj także:

Agresywne zachowanie przeciwnika Trzaskowskiego

Następnie podchodzi do bramy domu i pyta autorkę nagrania czy "będzie pedaliła dzieci" oraz twierdzi, że "jej dzieci będą pedały" oraz "to się spali ku....stwo" wskazując na dom.

Uwaga, nagranie zawiera wulgaryzmy.

Kobieta próbowała sfilmować tablicę rejestracyjną samochodu mężczyzny. Ten najwidoczniej zatrzymał się po drodze tylko w celu zerwania plakatów. Wtedy zaczął być jeszcze bardziej agresywny i zachowywał się tak, jakby planował dopuścić się wobec kobiety oraz drugiej, niewidocznej na filmie, przemocy. Wszedł na teren podwórka, a gdy te zagroziły mu policją, odpowiedział "no to dzwoń".

Film został wrzucony na Facebooka, gdzie następnie udostępnił go m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jak na razie nie wiadomo czy mężczyzna poniesie konsekwencje prawne za swoje zachowanie.

Nagranie jest również komentowane przez wiele osób publicznych. Zdaniem dziennikarza Łukasza Rojgosza, efekty przynosi tu retoryka stosowana przez TVP Info w stosunku do Rafała Trzaskowskiego oraz trwający przez pewien czas atak środowisk PiS oraz mediów publicznych na ruchy LGBT.

Z kolei muzyk Zbigniew Hołdys, w mało eleganckich słowach, określił mężczyznę jako "troglodytę, wyhodowanego przez Kaczyńskiego". Sprawę skomentował też konserwatywny publicysta "Do Rzeczy", który stwierdził, że nie wie czy agresor jest wyborcą Andrzeja Dudy, jednak uznał takie zachowania za swoisty "dzwonek alarmowy", dodając, że jego zdaniem żadna ze stron sporu go nie dostrzeże.

Zobacz także: Wybory 2020. Spór o edukację seksualną w studiu WP. Szłapka: urojenia, a nie fakty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(269)
marionett
2 lata temu
Nie popieram. Człowiek powinien byc atesztowany. Ale po co te kobiety wychodziły za ogrodzenie podburzać wariata..? Nagrywanie drugiej osoby bez zgody też jest karalne.
Korzonek
2 lata temu
Polak katolik
Kamil
2 lata temu
Dajcie mi go tu pod dom ;D
Piotr
2 lata temu
Prof. Mirosław Karwat, politolog, Uniwersytet Warszawski - o Andrzeju Dudzie: Urzędujący prezydent wczuł się w rolę operetkowego monarchy, toteż jego specjalnością jest komedianctwo i groteskowa próżność, a jego megalomania jest mocno podszyta kompleksami. Zagubiony w swojej roli i upokorzony poczuciem braku wpływu kompensuje to popisami rzekomej siły i stanowczości. Cechuje go także absolutny brak samokontroli, gdy usiłuje bojowością pobić na głowę tych, od których zależy. A jego straszliwą pospolitość i bezguście widać w kiczowatych wzorach autopromocji, kiedy wdzięczeniu się do zwykłych ludzi i pozowaniu na „swojego chłopa” towarzyszy kacykowate dygnitarstwo i upajanie się rekwizytami władzy. Jednak najgorszy jest u niego infantylizm i brak elementarnej wyobraźni, jeśli chodzi o konsekwencje własnych działań. Na stanowisku, które jest symbolem powagi i majestatu państwa oraz wspólnoty jego obywateli, znalazł się człowiek, który świadomie odgrywa rolę figuranta, firmującego nie tylko niebezpieczne pomysły PiS, ale często także wycofywanie się z nich i udawanie, że nic się nie stało. A to już pachnie brakiem godności.
XXZ
2 lata temu
Proszę, błagam Wszystkich, którzy mogą ukarać tego mężczyznę. Zróbcie to!!! On powinien pójść do więzienia z najwyższym wyrokiem kary. Jestem matką i nie głosuję na AD - nigdy nie zagłosuję! Wyobraźcie sobie, że Wasze dziecko/ dzieci ( nie popierający AD)- spotykają na swej drodze kogoś takiego. Myślicie, że uszłoby/ uszłyby z życiem? Odpowiedzcie sobie na to pytanie. Nieważne, czy popieracie AD czy RT; ważne jest, ile człowieczeństwa zostało w nas wszystkich. Przerażona matka.
Mike
2 lata temu
Komentarze pokazują ,że Polacy chcą spedalonej Polski
Mike
2 lata temu
Brawo dla tego Pana
sklepikarz
2 lata temu
czy Duda czy Trzaskowski? wybór jak zachorować na dżumę czy cholerę!
jp2
2 lata temu
prawda was wyzwoli!
darwin
2 lata temu
sorry, a co krzyczeli sympatycy PO do prezydenta nad morzem? przyganiał kocioł garnkowi!
gdf
2 lata temu
Wyborcy PO zaatakowali w bialy dzień w warszawie 2 osoby wyrządzając przy tym krzywdę guzyczna i materialna. 50 osob na 2 brawo.
mii
2 lata temu
czyli co? koles ktory wykorzystuje dzieci male jest ok ale juz dwie osoby tej samej plci ktore to dziecko wychowuja w dbrych warunkaj to juz nie?
Tvpis
2 lata temu
Piwo dla tego pana
Lech
2 lata temu
Porządny chłop choć troszkę nerwowy ale z drugiej strony nie ma co się dziwić jak się słyszy że Trzaskowski planuje zrobić w Polsce niemiecką kolonie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić