Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Nieznaczna przewaga jednego z kandydatów

120
Podziel się

Walka o fotel prezydencki wchodzi w decydującą fazę. Przed kandydatami ostatni tydzień kampanii wyborczej przed drugą turą głosowania. Co mówią nam o poparciu dla nich najnowsze dane sondażowe?

Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Nieznaczna przewaga jednego z kandydatów
Najnowszy sondaż prezydencki wykazuje niewielką przewagę jednego z kandydatów (PAP, Maciej Kulczyński)
bCNAZzed

Kandydaci na prezydenta RP mają już bardzo niewiele czasu na przekonanie do siebie niezdecydowanych wyborców. Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski jeżdżą aktualnie po Polsce i starają się zdobyć potrzebną do zwycięstwa większość głosów.

Druga tura głosowania zaplanowana jest na 12 lipca. Oznacza to, że biorąc pod uwagę ciszę wyborczą, politykom został mniej niż tydzień na to, aby prowadzić swoją intensywną kampanię wyborczą. Jakie efekty one póki co przynoszą?

bCNAZzef

Sondaż prezydencki. Nieznaczna przewaga Andrzeja Dudy

Pierwszą turę ze sporą przewagą wygrał kandydat PiS na prezydenta, Andrzej Duda. Uzyskał on ponad 43 proc. poparcia, podczas gdy drugi w głosowaniu Rafał Trzaskowski miał go o około 13 punktów procentowych mniej. W drugiej turze zapowiada się jednak zdecydowanie bardziej zacięta walka.

Najnowszy sondaż prezydencki został przeprowadzony przez firmę Estymator dla tygodnika "Do Rzeczy". Bardzo dobrą informacją wynikającą z niego jest na pewno frekwencja wyborcza, która szacowana jest na poziomie około 65 proc. Jak natomiast wygląda podział głosów wśród Polaków?

Na ten moment nieznaczną przewagą może pochwalić się Andrzej Duda, który może liczyć na 50,9 proc. poparcia. 49,1 proc. społeczeństwa wykazuje w tej chwili chęć oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego. W badaniu wzięto pod uwagę jedynie te odpowiedzi, które jednoznacznie wskazywały poparcie dla jednego z kandydatów.

bCNAZzel

Zbadano także możliwe przepływy elektoratu z pierwszej tury. Andrzej Duda może liczyć głównie na zwolenników Krzysztofa Bosaka (57 proc.). Na Rafała Trzaskowskiego w przeważającej części mają zagłosować za to wyborcy Szymona Hołowni (82 proc.), Roberta Biedronia (81 proc.) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (75 proc.).

bCNAZzeG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(120)
Obywatel 76
miesiąc temu
Pan Trzaskowski na tych swoich wiecach drwi z głowy państwa jak uczniak jak małolat który chce zaimponować swoim kolegom a podstawową cechą Prezydenta powinna być dojrzałość żeby godnie reprezentować nas i nasz kraj.
era
miesiąc temu
Nie zagłosuję na kogoś, kto w programie ma tyko nienawiść.
jan
miesiąc temu
Głosując na Dudę wybierasz Kaczyńskiego!!!.
bCNAZzeH
bajobongo
miesiąc temu
Prezydent wszystkich Polaków, tak jak TVP publiczna. Śmiech na sali
anty
miesiąc temu
Start na prezydenta Rafała Trzaskowskiego jest naprawdę bardzo dobry. Wykazuje niezwykłą energię. Zresztą znam go od lat i wiem ,ze to jest człowiek Berlina nie tylko kompetentny, ale z taką - powiedziałbym - radosną odwagą. To jest człowiek, który rozumie interesy Berlina.. Naprawdę twardy gość" - chwalił nowego kandydata polityk niemiecki
Najnowsze komentarze (120)
margo
4 tyg. temu
Tylko i tylko Andrzej Duda!!Trzymam kciuki za wygrana.
Alka
4 tyg. temu
Cała prawda o PiS jest taka że oszukał Polaków! Dał 500 ale tak podwyższył ceny że to 500 jest nic juź nie warte ci co nie mają 500 ubożeją bo muszą więcej wydawać ci co mają oszczędności to tracą bo banki nie oprocentowaną już oszczędności inflacja to nic innego jak ukryty podatek więc PiS zwiększył opodatkowanie nie ma inwestycji więc gospodarka siądzie za chwilę będzie ogromne bezrobocie mieszkania tak drogie że kogo na nie stać jeszcze 3 lata temu to było 3500 za metr dziś 10000 zł czy wy ludzie nie macie całkiem rozumu? PiS nabija sobie kieszenie lokując w bankach zagranicznych będzie ogromną bieda ale oni nakradli tyle że będą z nas się śmiać!!!
niedorzeczy
4 tyg. temu
SONDAŻ DLA Do rzeczy i wszystko jasne
Waldek
4 tyg. temu
Wstyd wstyd wstyd za taki rząd jaki jest. Głosowałem na PiS a teraz się wstydzę!nigdy więcej PiS!
Krzysiek
4 tyg. temu
PIS i obecny prezydent to łamanie zasad demokracji, dzielenie ludzi, ksenofobia, homofobia, kompleksy, szukanie wrogów, kardynalne błędy w gospodarce i w polityce międzynarodowej, zawłaszczenie mediów publicznych, zrobienie z nich tuby propagandowej. To są w ogromnej większości porażki. Nieliczne sukcesy, jak np. 500+ nie mogą być usprawiedliwieniem do robienia wielu złych rzeczy. Czas na zmianę prezydenta by nieco powstrzymać tzw. "dobrą zmianę"...
Drr
miesiąc temu
A gdzie się podziały komentarze?
Mężczyzna
miesiąc temu
Chcecie zmian? Wybierzecie Trzaskowskiego to wszystkie ustawy przyjęty przez sejm zawetuje. Wtedy posłowie, senatorowie i prezydent będą brać darmo pieniądze i nic nie uchwalą.
POLAK
miesiąc temu
BRAWO PAN PREZYDENT ANDRZEJ DUDA ŻYCZĘ WYGRANEJ !!!!
bCNAZzez
Patriota
miesiąc temu
Polacy nie glosujcie na Trzaskowskiego to marzyciel z krainy deszczowcow. Same lgarstwa i klamstwa. Pograzy nasz Kraj w totalnej beztoni. Gdyby nie Pis wiele rzeczy nie byloby mozliwych. Apeluje do mlodych nie dajcie sie zmanierowac tym wszystkim paradoidalnym wizjom. To dziala tylko jak fasada a kazdy wie co sie za tym kryje. Nie dopuscmy aby byla podobna sytuacja jak w Senacie. Tam widac jak dziala obstrukcja. Musimy byc solidarni Razem aby Dobro zwyciezylo nie Bal i Zlo.
Rafael
miesiąc temu
Duda to gwarant i wszystko w temacie
Cisza
miesiąc temu
Zbyt dużo emocji i powtarzanych stereotypów, zbyt dużo ogólników i czepiania się nieistotnych słówek, zbyt mało poszukiwania prawdy....
Ostry
miesiąc temu
bzdury na temat wyborów, im głupszy tym bardziej zachowawczy.
EwaZakopanem
miesiąc temu
Andrzej Duda jest PREZYDENTEM NIEZALEŻNYM. NIC ON NIEGO NIE ZALEŻY
Gienia
miesiąc temu
Tylko Andrzej Duda bo to katolik, człowiek pobożny przystojny, szarmancki i ma żonę i córkę
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić