o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Najnowszy sondaż prezydencki. Takiego pytania jeszcze nie było. Polacy podzieleni

67
Podziel się

Jakiej prezydentury chcą Polacy? W najnowszym sondażu nasze społeczeństwo zostało zapytane o to, czy prezydent powinien być z tej samej partii politycznej, co rząd. Zdania są bardzo podzielone.

Najnowszy sondaż prezydencki. Takiego pytania jeszcze nie było. Polacy podzieleni
Jakiej prezydentury chcą Polacy? (PAP, Hanna Bardo)
bDTqJaBN

Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę, 12 lipca. Tegoroczne kampanie wyborcze były wyjątkowe pod wieloma względami dla polityków starających się o fotel prezydenta. Liczne kontrowersje na scenie politycznej mocno podzieliły także i Polaków.

W decydującym starciu zmierzą się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Startują oni z ramienia dwóch partii, które od lat mają zdecydowanie najwięcej do powiedzenia w kwestiach politycznych. Co na ten temat uważa nasze społeczeństwo?

bDTqJaBP

Sondaż prezydencki. Polacy podzieleni

Sondaż przeprowadzony przez United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM wskazuje, że wizja prezydentury wśród społeczeństwa jest nieco inna. 48 proc, respondentów uważa, że prezydent powinien być z innej partii politycznej niż partia rządząca. Innego zdania jest jedna trzecia Polaków, bo 32,9 procent twierdzi, że prezydent powinien być z tej samej partii co premier i ministrowie.

Największy podział widać wśród osób, które zdeklarowały w sondażu, na kogo chcą oddać swój głos w drugiej turze. Zwolennicy Andrzeja Dudy - dokładnie 64 proc. z nich - chce, aby prezydent był z tej samej partii, co opcja rządząca, natomiast 83 proc. osób popierających kandydaturę Rafała Trzaskowskiego uważa dokładnie na odwrót.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTqJaCq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(67)
true
9 miesięcy temu
A od kiedy to w Polsce jest niezależny Prezydent? Komorowski też był niezależny ? Prezydenta zawsze wystawia opcja polityczna. A jak startuje "niby" niezależny kandydat to jest odnoga jakiejś opcji po to żeby zabrać głosy innemu kandydatowi.
ból głowy
9 miesięcy temu
A czy będzie dobrze jeśli przywracany jest kult jednostki i stalinizm, uchwalane jest po nocach prawo dla bezprawia, w którym celują byli hipisi?
Kasia
9 miesięcy temu
Przypomnijcie mi, bo pamięć nie ta, w czyich recach w latach 2010-2015 był Prezydent, Sejm, Senat, Sąd Najwyższy, Trybunał kąstytucyjny, NIK, Rzecznik Praw Obywatelskich, etc, etc ?
bDTqJaCr
Edukacja!
9 miesięcy temu
Może prezydent Duda i PIS wreszcie odpowiedzą na pytania o stan finansów PL? Czy na naprawdę ludzie są tak krótkowzroczni, żeby popierać partię która podnosi podatki w tempie nieznanym od 89 roku a jednocześnie twiedzi, że „daje” pieniądze. Ludzie, dajecie się kupić za własne pieniądze i to jest w tym wszystkim najbardziej dramatyczne.
KickYa
9 miesięcy temu
@York, Wałęsa należał do Komitety Obywatelskiego, który miał większość w Sejmie i Senacie, zresztą z tego komitetu wywodzą się dziś PIS i PO. Później Wałęsa utworzył Chrześcijańska Demokracja III Rzeczypospolitej Polskiej i kandydował z list AWS (dzisiejsza Platforma).
Najnowsze komentarze (67)
opinia
9 miesięcy temu
Wybór A. Duda oznacza przedłużenie niebezpiecznego rezimu Jarosława K. na kolejne 5 lat. Jednak przeznaczenia przez większośc PiSowską i A. Dudę 2 miliardów na niesprawiedliwosci i szczujnię w TVP i TVP Info a nie na potrzebującą onkologię, gdzie Polacy czekają miesiącami w kolejkach nie da się wybaczyć. To widzą chorzy i ich rodziny, które nie mają w Polsce żadnego wsparcia!!!! Dodatkowo zmarnowal rząd PiS 70 milionów na nielegalne karty wyborcze podczas gdy małe powiatowe szpitale niedofinansowane, zrobili sory gdzie balagan. Czy trzeba więcej zła? Kiedy Polacy przejrzą na oczy. Tak zmydleni propagandą w TVP nie wiedzą tego zła?
opinia
9 miesięcy temu
Wybór A Dudy oznacza przedłuzenie niebezpiecznego reżimu Jarosława K. na aż 5 lat. Jednak przeznaczenia przez większośc PiSowską i A. Dudę 2 miliardów na niesprawiedliwosci i szczujnię w TVP i TVP Info a nie na potrzebującą onkologię, gdzie Polacy czekają miesiącami w kolejkach nie da się wybaczyć. To widzą chorzy i ich rodziny, które nie mają w Polsce żadnego wsparcia!!!!!!!! Dodatkowo zmarnowal rząd PiS 70 milionów na nielegalne karty wyborcze podczas gdy małe powiatowe szpitale niedofinansowane, zrobili sory gdzie balagan. Czy trzeba więcej zła? Kiedy Polacy przejrzą na oczy. Tak zmydleni propagandą w TVP nie wiedzą tego zła?
Maksio3
9 miesięcy temu
Ja po prostu panu trzaskowskiemu mówię nie Po prostu instynkt samozachowaczy... Jak naj
rob21
9 miesięcy temu
Z wygranej Trzaskowskiego niech sie uciesza
rob21
9 miesięcy temu
Polacy bez straszenia ale jak wygra Trzaskowski to czekam nas kontynuacja rozsprzedawania Polski tłumaczcie to młodszym bo może nie pamietaja jak rzadzila Platforma bo powrotu nie bedzie
rob21
9 miesięcy temu
OFE. ścieki do wisły. osady na Mazury z czajki. ošmiorniczki u snowy. szkalowanie Polski w Brukseli . Nitras bojówkarz agresor .Polacy opamiętajcie się a młodym tłumaczcie jak żądziła PPlatforma bo powrotu nie będzie
jasneiproste
9 miesięcy temu
Prezydent zawsze będzię zależny od swojego zaplecza, albo jawnego, politycznego, demokratycznego (Duda, Trzask, Bosak, WKK), albo niejawnego, finansowego, mafijnego (Hołownia). Inaczej nie zostanie wystawiony/poparty ani na pierwszą kadencję, ani tym bardziej na drugą, a skuteczna kampania to nie jest prosta i tania sprawa.
Edukacja!
9 miesięcy temu
Może prezydent Duda i PIS wreszcie odpowiedzą na pytania o stan finansów PL? Czy na naprawdę ludzie są tak krótkowzroczni, żeby popierać partię która podnosi podatki w tempie nieznanym od 89 roku a jednocześnie twiedzi, że „daje” pieniądze. Ludzie, dajecie się kupić za własne pieniądze i to jest w tym wszystkim najbardziej dramatyczne.
bDTqJaCj
Mirek
9 miesięcy temu
No właśnie Komorowski był bezpartyjny i niezależny, nie mówiąc o jego kompetencjach intelektualnych na poziomie Zagłoby...
SuperGość
9 miesięcy temu
Prezydentem niezależnym mógł zostać któryś ze startujących do I tury kandydatów 0 na przykład Szymon Hołownia o czym wszyscy wiedzieli a jednak wybrali Dudę i Trzaskowskiego . Teraz więc postawienie takiego pytania "czy prezydent powinien być niezależny ?" to świadczy, delikatnie ujmując, już tylko o tak zwanym "refleksie szachisty" stawiającego te pytanie i tych którzy traktują go poważnie.
Artur
9 miesięcy temu
A ja tam nigdy platformie nie zapomnę, że podwyższyła wiek emerytalny, że to PO ukradło Polakom 153 miliardy złotych z OFE, że to Trzaskowski chce być pierwszym prezydentem, który da ślub gejom a potem pozwoli im adoptować dzieci, że to platforma okroiła zasiłek pogrzebowy!, że to Trzaskowski zaskarżył wyrok sądu, który nakazał wypłatę odszkodowań pokrzywdzonym w dzikiej reprywatyzacji. Oni też chcieli wpuścić do Polski uchodźców.
abc
9 miesięcy temu
Niestety wybór między złem a złem, nie w sensie personalnym, ale partyjnym. Polityczna wojna domowa trwa w najlepsze, pan Duda i Trzaskowski prowadzą kampanię na nienawiści względem kontrkandydata, wytykają sobie błędy zamiast skupiać się na własnych postulatach. Szkoda, że straciliśmy szansę na bezpartyjnego arbitra. Może za 5 lat?
ejze
9 miesięcy temu
No to pięknie za granicę wysłano pakiety do głosowania z dwa razy wydrukowanymi nazwiskami Dudy nie ma n azwiska Trzaskowskiego ale piękne oszustwo
1985
9 miesięcy temu
Andrzej Duda NASZ PREZYDENT
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić