Kosma Szczepaniak| 

Najnowszy sondaż prezydencki. Takiego pytania jeszcze nie było. Polacy podzieleni

158

Jakiej prezydentury chcą Polacy? W najnowszym sondażu nasze społeczeństwo zostało zapytane o to, czy prezydent powinien być z tej samej partii politycznej, co rząd. Zdania są bardzo podzielone.

Najnowszy sondaż prezydencki. Takiego pytania jeszcze nie było. Polacy podzieleni
Jakiej prezydentury chcą Polacy? (PAP, Hanna Bardo)

Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę, 12 lipca. Tegoroczne kampanie wyborcze były wyjątkowe pod wieloma względami dla polityków starających się o fotel prezydenta. Liczne kontrowersje na scenie politycznej mocno podzieliły także i Polaków.

W decydującym starciu zmierzą się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Startują oni z ramienia dwóch partii, które od lat mają zdecydowanie najwięcej do powiedzenia w kwestiach politycznych. Co na ten temat uważa nasze społeczeństwo?

Sondaż prezydencki. Polacy podzieleni

Sondaż przeprowadzony przez United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM wskazuje, że wizja prezydentury wśród społeczeństwa jest nieco inna. 48 proc, respondentów uważa, że prezydent powinien być z innej partii politycznej niż partia rządząca. Innego zdania jest jedna trzecia Polaków, bo 32,9 procent twierdzi, że prezydent powinien być z tej samej partii co premier i ministrowie.

Największy podział widać wśród osób, które zdeklarowały w sondażu, na kogo chcą oddać swój głos w drugiej turze. Zwolennicy Andrzeja Dudy - dokładnie 64 proc. z nich - chce, aby prezydent był z tej samej partii, co opcja rządząca, natomiast 83 proc. osób popierających kandydaturę Rafała Trzaskowskiego uważa dokładnie na odwrót.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić