Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Rafał Trzaskowski składa ważne deklaracje. Kandydat na prezydenta ujawnia plany

14

Rafal Trzaskowski ujawnił konkretne plany, które wprowadziłby w życie, jeśli Polacy wybiorą go na prezydenta w II turze wyborów 2020. Złożył deklarację, jakie decyzje podejmie w pierwszej kolejności.

Rafał Trzaskowski składa ważne deklaracje. Kandydat na prezydenta ujawnia plany
Rafał Trzaskowski ujawnił szczegółowe plany (PAP, Marcin Bielecki)

Rafał Trzaskowski ma plan, co zrobi, jeśli wygra wybory 2020

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Rafał Trzaskowski zdradził, jakie byłyby jego pierwsze decyzje jako prezydenta Polski. Kandydat opozycji podał 3 główne sprawy, którmi zająłby się w pierwszej kolejności.

Rafał Trzaskowski ujawnia 3 pierwsze decyzje

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, który zmierzy się w niedzielnych wyborach, 12 lipca, z Andrzejem Dudą, deklaruje, że w pierwszej kolejności zajmie się służbą zdrowia, oddzieleniem funkcji prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości oraz likwidacją TVP Info.

Dla Trzaskowskiego to są priorytety, które jak najszybciej trzeba wprowadzić w życie. "Projekt ustawy oddzielający prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości. Służba zdrowia i jej finansowanie na poziomie 6 proc. PKB oraz ustawa likwidująca TVP Info" - wylicza kandydat na prezydenta w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Trzaskowski chciałby rozdzielić funkcję prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Prokuratorem musi być osoba doświadczona i o nieposzlakowanej opinii, "Kręgosłup w tej pracy jest najważniejszy. Prokurator musi być niezależny" - podkreśla Trzaskowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Ponadto kandydat na prezydenta zamierza przeznaczyć 6 proc. PKB na służbę zdrowia, a wspólnie ze specjalistami zastanowić się nad misją, jaką mają spełniać media publiczne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić