Gdyby wybory w USA odbyły się dziś, jaki byłby ich wynik? Zaskoczenie

512

Z najnowszego sondażu wynika, że gdyby wybory prezydenckie w USA odbywały się dzisiaj, Donald Trump wygrałby z Joem Bidenem. Amerykanie są niezadowoleni z tego, jak prezydent radzi sobie z kryzysem w Afganistanie. Niektórzy wyborcy żałują, że oddali na niego głos.

Gdyby wybory w USA odbyły się dziś, jaki byłby ich wynik? Zaskoczenie
Joe Biden przegrałby wybory? (Getty Images)

Według nowego sondażu Rasmussen Reports, Donald Trump pokonałby w wyścigu o fotel prezydenta USA Joego Bidena, gdyby wybory odbywały się teraz. To najnowszy znak rosnącej dezaprobaty Amerykanów wobec obecnego prezydenta.

Według sondażu Donald Trump zdobyłby 43 proc. głosów, zaś Joe Biden 37 proc. 14 proc. Amerykanów wybrałoby "innego kandydata", ale badanie nie precyzuje jakiego.

Biden pokonał Trumpa w wyborach prezydenckich w listopadzie 2020 r., zdobywając 51,3 proc. głosów. Jego przeciwnik uzyskał ich 46,8 proc. Jednak teraz na byłego prezydenta USA zagłosowałoby więcej kobiet i czarnoskórych wyborców.

Sondaż został przeprowadzony między 16-17 sierpnia, czyli tuż po tym, jak talibowie przejęli władzę w Afganistanie. Było to następstwem wycofania sił USA z kraju po 20 latach.

Amerykanie obwiniają Joego Bidena za dramatyczną sytuację w Afganistanie

51 proc. Amerykanów biorących udział w badaniu stwierdziło, że to Joe Biden jest odpowiedzialny za to, co dzieje w Afganistanie. Tylko 38 proc. sądzi, że Donald Trump jest bardziej winny.

Zobacz także: Kolejny samolot z Afganistanu przyleci do Polski. Michał Dworczyk zdradza szczegóły

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić