Najpierw burmistrz całował się z sekretarką, a teraz to! Skandal

174

O burmistrzu Murowanej Gośliny (woj. wielkopolskie) było głośno niejednokrotnie. Był incydent z sekretarką, niejednoznaczne nagranie, a do tego wszystkiego doszło zatrzymanie przez CBA.

Najpierw burmistrz całował się z sekretarką, a teraz to! Skandal
Burmistrz Murowanej Gośliny Dariusz U. (PAP)
W toku postępowania Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu dotyczącego funkcjonowania samorządu w miejscowości Murowana Goślina na polecenie prokuratora funkcjonariusze CBA zatrzymali siedem osób – mówi "Faktowi" Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Choć więcej szczegółów tej sprawy nikt zdradzić nie chce, prokuratura potwierdziła, że wśród zatrzymanych jest burmistrz Murowanej Gośliny. Usłyszą oni zarzuty, później zostaną podjęte decyzje w sprawie ewentualnych środków zapobiegawczych.

Nie wiadomo, czy pozostali zatrzymani również pracowali w urzędzie Murowanej Gośliny.

Dariusz U. Burmistrz, który zyskał rozgłos

O Dariuszu U. głośno było nieraz, jednak rozgłos ten był mało chwalebny. Początkowo w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać burmistrza całującego się z sekretarką. Tłumaczył się wówczas, że było to spotkanie prywatne, a relacja ta nie wpływa na sprawowany przez niego urząd.

Później pojawiło się nagranie, na którym Dariusz U. miał wciągać białą substancję. Burmistrz Murowanej Gośliny wytłumaczył wtedy znowu, że było to nagranie prywatne, a scenka odegrana i wyjęta z kontekstu.

Mieszkańcy w końcu mieli dość skandali. Zorganizowano referendum, w którym 97 proc. zagłosowało za odwołaniem Dariusza U. z urzędu. Mimo wszystko unieważniono głosowanie, bo frekwencja była zbyt niska. Jak podaje "Fakt" radni na koniec zdecydowali o podwyżce dla burmistrza.

Zobacz także: Zniszczył fasadę kościoła. "Sąd nie miał wątpliwości"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić