Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Najsłynniejszy cyrk świata ogłosił bankructwo. Tysiące ludzi straciło pracę

57

Cirque du Soleil, który jest uznawany za najsłynniejszy cyrk na świecie, ogłosił bankructwo i zwolnił 3500 pracowników. Powodem jest pandemia koronawirusa, która uniemożliwiła organizowanie widowisk.

Najsłynniejszy cyrk świata ogłosił bankructwo. Tysiące ludzi straciło pracę
To koniec. Epidemia koronawirusa wykończyła firmę Cirque du Soleil (Getty Images)

Firma Cirque du Soleil złożyła wniosek o bankructwo. Przekazała, że ​​pandemia koronawirusa zmusiła ją do odwołania widowisk i zwolnienia większości pracowników.

Przez ostatnie 36 lat Cirque de Soleil był bardzo udaną i dochodową organizacją. Jednak przy zerowych przychodach od czasu przymusowego zamknięcia wszystkich naszych spektakli z powodu COVID-19 kierownictwo musiało działać zdecydowanie, aby chronić przyszłość firmy - powiedział dyrektor Daniel Lamarre.

Według raportów Cirque du Soleil ma prawie 1 miliard dolarów długu. Firma przekazała, że otrzymała dofinansowanie wysokości 300 milionów dolarów na "wsparcie pomyślnego ponownego uruchomienia i zapewnienia płacy pracownikom i partnerom". Chce również pozyskać 420 milionów dolarów od największych sponsorów.

Firma Cirque de Soleil, która ma swoją siedzibę w Montrealu, organizuje najsłynniejsze widowiska cyrkowe na świecie. Fenomenem tego cyrku jest m.in. fakt, że występują w nim jedynie ludzie.

Zobacz także: Zaniedbany lew w cyrku. Mieszkał w małej klatce

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić