Najważniejsi we wsi. Sołtysi świętują

3

W czwartek 11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. To święto, w trakcie którego należy docenić najważniejszą osobę w danej wsi. Warto też zastanowić się nad tym, jak pandemia koronawirusa zmieniła życie sołtysów.

Najważniejsi we wsi. Sołtysi świętują
Dożynki (Pixabay)

Życie sołtysa jest pełne wyzwań i obowiązków. To właśnie on walczy o to, by w gminie dokonywano różnych inwestycji, takich jak chociażby remont drogi czy budowa placu zabaw.

Sołtys dba też o to, by mieszkańcy mogli się integrować. Urządza różne festyny, spotkania i zabawy.

Oczywiście pandemia koronawirusa mocno w tym przeszkadza, a w zasadzie totalnie uniemożliwia przeprowadzanie imprez integracyjnych. Sołtysi nie ukrywają, że zaraza z Chin mocno wpłynęła na ich życie.

Pandemia bardzo dużo zmieniła. Nie możemy się spotykać, nie możemy robić imprez plenerowych - mówi Kamil Bultrowicz, sołtys Grabianowa, cytowany przez "Gazetę Pomorską".

Koronawirus na wsi. Zaraza zmorą mieszkańców

Pandemia koronawirusa sprawiła, że budowanie jakichkolwiek więzi czy relacji jest mocno utrudnione. W zasadzie opiera się to głównie na rozmowach internetowych czy telefonicznych.

Pandemia zdecydowanie utrudniła kontakty międzyludzkie - spostrzega Beata Osmańska, sołtys Gruty. - Wspólne życie na wsi zamarło - rozpacza na łamach "Gazety Pomorskiej".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić