Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Namalowała portret Putina. Niewiarygodne, co widać w przybliżeniu

Władimir Putin nie cieszy się zbyt dobrą opinią w krajach zachodniej Europy. Nic dziwnego, skoro rosyjski prezydent odpowiada bezpośrednio za inwazję na Ukrainę i zbrodnie wojenne popełniane na ludności cywilnej. Sprzeciw wobec polityki Putina wyrażają też artyści. Norweska malarka Johanna Martinsen Brygfjeld postanowiła namalować nietypowy portret dyktatora.

Namalowała portret Putina. Niewiarygodne, co widać w przybliżeniu
Portret Putina z penisów (X, Vladimir Strutinski)

Władimir Putin rządzi Rosją od niemal ćwierć wieku - czy to jako premier, czy to jako prezydent Federacji Rosyjskiej. W tym czasie dał się poznać jako bezwzględny przywódca, dla którego ludzkie życie nie ma żadnego znaczenia.

Putin eliminuje politycznych przeciwników z pomocą służb. Do tego próbuje w sposób brutalny przywrócić Rosji granice z czasów Związku Radzieckiego. W 2008 roku najechał na Gruzję, sześć lat później rozpoczął konflikt z Ukrainą, który sam wyeskalował w 2022 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jakie będą kolejne ruchy Putina? Eksperci wskazali. "On to wykorzysta"

Nic dziwnego, że na Zachodzie Putin ma bardzo złą opinię. Tym bardziej, że co jakiś czas straszy użyciem broni atomowej, co miałoby niespotykane dotąd konsekwencje dla świata.

Portret Putina z penisów

Wśród osób, które wyrażają dezaprobatę dla działań rosyjskiego prezydenta, są artyści. Czasem w nietuzinkowy sposób chcą pokazać, co myślą o Putinie. Norweska malarka Johanna Martinsen Brygfjeld namalowała niezwykły portret dyktatora. Jest o nim bardzo głośno, bowiem twarz rosyjskiego zbrodniarza składa się z... 40 tys. penisów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tytuł powyższego obrazu to "Dicktator". Powstawał on przez siedem miesięcy. Johanna do jego stworzenia wykorzystała program w tablecie. Gdy dzieło zostało ukończone, postanowiła dokonać odsłonięcia, wrzucając powyższy filmik do sieci. Artystka przyznaje w rozmowie z NRK, że nabawiła się urazów ścięgien od malowania penisów.

Na pomysł narysowania portretu Putina wpadł jej młodszy brat. Gdy 29-latka zapytała go, czyj portret można namalować w taki sposób, on nie miał wątpliwości, że rosyjski prezydent w pełni na to zasługuje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić