Skandal po Eurowizji 2021. Są wyniki narkotestów

155

Tegoroczną Eurowizję wygrał zespół Måneskin w Włoch. Sieć obiegło nagranie, na którym widać wokalistę zespołu, który zdaniem niektórych zażywa narkotyki. Są wyniki testów, które zleciła Europejska Unia Nadawców.

Skandal po Eurowizji 2021. Są wyniki narkotestów
Wokalista zespołu Måneskin Damiano David. (PAP)

Tryumf Włoch w sobotę został zaburzony przez spekulacje dot. wokalisty zwycięskiego zespołu Damiano Davida. Sieć obiegło nagranie, na którym widać, jak mężczyzna pochyla się niejednoznacznie nad stołem. Skojarzenie pojawiło się jedno - brał narkotyki.

Europejska Unia Nadawców zleciła testy narkotykowe, by rozwiać wątpliwości co do tego, co naprawdę zaszło w Zielonym Pokoju. Okazuje się, że muzyk jest czysty i nie brał kokainy podczas występu.

Nagranie pokazuje moment, gdy Włosi dowiadują się o wygranej. W tym momencie gitarzysta zespołu miał przez przypadek zbić szklankę, dlatego Damiano raptownie się schylił. Europejska Unia Nadawców potwierdziła tę teorię nie tylko testami, ale i oświadczeniem, że w pokoju faktycznie znaleziono pobite szkło.

Żadne narkotyki nie miały miejsca w Zielonym Pokoju i uważamy, że sprawa jest zamknięta - podaje w oświadczeniu Europejska Unia Nadawców.
Nie biorę narkotyków. Proszę, ludzie, nie mówcie tak. Zero kokainy - powiedział w sobotę Damiano David, gdy pojawiły się pierwsze głosy w sprawie.
Jesteśmy przeciwko narkotykom i nigdy nie braliśmy kokainy. Jesteśmy gotowi na testy i nie mamy nic do ukrycia - napisał zespół na swoim Instagramie.

Måneskin to pierwszy zespół, która wygrał konkurs od 2006 roku. To także pierwsze zwycięstwo Włoch od 1990 roku.

Zobacz także: Sukcesy Polski na Eurowizji
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić