Nagrał to po śmierci 11-latka z Katowic. Każde dziecko musi to zobaczyć!

369

Jak obronić się przed porywaczem i szybko uciec? Jeden z użytkowników TikToka przygotował poradnik, który powinno zobaczyć każde dziecko.

Nagrał to po śmierci 11-latka z Katowic. Każde dziecko musi to zobaczyć!
Jak uciec przed porywaczem? (TikTok)

Jeden z użytkowników TikToka udostępnił krótkie nagranie, które każdy rodzic powinien pokazać swojemu dziecku. Można na nim zobaczyć prosty sposób na ucieczkę z samochodu porywacza.

TikTok uczy samoobrony

Na TikToku widać zainscenizowaną sytuację, w której mężczyzna siłą wpycha dziewczynkę do samochodu. Zanim "porywacz" zdążył wsiąść, dziewczynka przeszła z tylnej kanapy na przednie siedzenia i uciekła drzwiami od strony pasażera (sytuacja przedstawiona na filmie ma miejsce w UK, dlatego układ siedzeń jest inny).

Mężczyzna wyjaśnia, że to w taki sposób najlepiej jest uciec, ponieważ tylne drzwi często mają blokadę. Ponadto dziecko zyskuje więcej czasu na wydostanie się z auta.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Dlatego nauczcie tego swoje dzieci, że ja uciekać, to przednimi drzwiami, wzdłuż samochodu, drzwi zostawiasz otwarte - słyszymy na nagraniu.

Na profilu Strong Kids UK można znaleźć więcej podobnych nagrań. Większość filmików pokazuje, jak dzieci powinny bronić się przed atakiem, ale jest także dużo przydatnych porad dla dorosłych - np. kobiet, które są atakowane przez potencjalnego gwałciciela.

Zobacz także: "My z covidowego". Niezwykły projekt z Kędzierzyna-Koźla
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić