Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Narodowcy będą źli? Godek chwali się nagraniem. Nagle w 8 sekundzie...

380
Podziel się:

Marsz Niepodległości był spokojny, jednak nie obyło się bez drobnych incydentów. 11 osób zatrzymano, a spora liczba uczestniczących w wydarzeniu używała rac czy petard. Tych jednak być nie powinno, zgodnie z art. 4 ustawy Prawo o zgromadzeniach, podaje WP. Kaja Godek pokazała nagranie, na którym wszystko słychać...

Narodowcy będą źli? Godek chwali się nagraniem. Nagle w 8 sekundzie...
Kaja Godek chwali się nagraniem z marszu. Czy to był dobry pomysł? (Facebook, YouTube, Kaja Godek, Fundacja Życie i Rodzina)

Marsz Niepodległości przeszedł 11 listopada ulicami Warszawy. Spośród uczestniczących w wydarzeniu większość osób zachowywała się spokojnie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele narodowców, a także skrajnej prawicy, ale także ogromna ilość rodzin z dziećmi.

Rodzice, nierzadko z wózkami, w których były pociechy, przemierzali Warszawę, kiedy wokół, niestety, słychać było huk petard, a odpalane race, choć z pobudek patriotycznych, ostatecznie psuły jakość powietrza na tyle mocno, że większość uczestniczących w marszu momentami musiała wdychać trujący dym. Musiały to także robić dzieci. Petardy i race stwarzały także ryzyko.

Nikt ze środowisk prawicowych głośno o tym nie mówi, tymczasem na marszu cały czas używana jest pirotechnika, co przypadkiem ujawniła także sama Kaja Godek, publikując nagranie, za które narodowcy mogą być źli. Petardy bowiem, oficjalnie, są zakazane, jednak organizatorzy niespecjalnie robią coś z tym, aby pirotechnika nie pojawiała się na wydarzeniu.

8 sekunda wideo Kai Godek. W tle słychać huk

Na wideo, którym pochwaliła się Kaja Godek, już w 7 i 8 sekundzie słychać potężne huki petard, które wybuchały na skraju marszu. Na skraju, bo osoby, które je rzucają, zwykle starają się, aby petarda wybuchła z boku, z dala od ludzi, poza wyjątkami, gdy dosłownie pękają bębenki...

Sytuację dot. petard warto zestawić z komentarzem zwolennika Marszu Niepodległości, który udzielił wywiadu dla Mediów Narodowych. Stwierdził on, że w tym roku "nie było tradycyjnych elementów, jak petardy", aż tu nagle... jedna z nich wybuchła, co wyłapał Tygodnik NIE. Wideo obiło się szerokim echem.

Oprócz zdarzeń, które organizatorzy woleliby przemilczeć, aby nie psuć PR-u swojego święta, Kaja Godek pokazała także wstrząsające banery i plakaty, które nieśli jej zwolennicy. Widać to na filmie, który powstał dla jej fundacji. Były tam hasła uderzające w lewicę i ideologię LGBT+. "Polska ma być wolna od lewackich ideologii", grzmi w dodatku działaczka pro-life na Facebooku.

Jak sądzicie? Czy używanie na takich wydarzeniach petard i rac jest niebezpieczne? Bez względu jednak na opinie, jest to w Polsce nielegalne, a policja, choć nie interweniowała na bieżąco na użycie rac, bo "nie stwarzały bezpośredniego zagrożenia", to jednak zapewniła, że zamierza ukarać 17 osób, które ich używały. Wizerunki tych osób są znane.

Mandaty zostaną nałożone ze względu na zapis w ustawie. Art. 52 Kodeksu wykroczeń głosi: "(...) Kto bierze udział w zgromadzeniu, posiadając przy sobie broń, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne lub inne niebezpieczne materiały, podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny", czytamy.

Zobacz także: Marsz Niepodległości: Polska ma być wolna od lewackich ideologii! #marszniepodleglosci
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(380)
Antycebulak
7 miesięcy temu
Czy ktoś jeszcze słucha tej pani? Mam wrażenie że już całkiem odjechała.
Daro
7 miesięcy temu
Kiedy w Polsce Wszystkich Polaków pójdziemy naprawdę razem 11 Listopada bez podziałów na naszych i nie, przecież Historia Polski pokazuje że zgoda buduję niezgoda rujnuje dziś mamy taką sytuację że jesteśmy podzieleni jak nigdy ,a taka sytuacja jest na rękę PiS-owi i ojcowi R z Torunia oraz czesci kleru .Obudźmy się w końcu i zjednoczmy pod biało-czerwoną nas wszystkich, prawych ,lewych w kratkę, tęczowych i wszystkich innych
Sasza
8 miesięcy temu
Pani Godek nie powinna maszerować z nacjonalistami, tylko powinna rodzić i wychowywać dzieci ( każdego roku jedno dziecko-aż do menopauzy ).
:-/
8 miesięcy temu
Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT. Nazim, faszyzm, skrajna prawica to są ideologie, które szerzą się wśród wyborców PiS. Jeśli ktoś urodził się jako osoba nieheteronirmatywna, to się urodził. A nie, że ktoś kogoś przekonał
Nich
8 miesięcy temu
Wszystkiemu winien,jeden z największych łotrów politycznych w historii Polski - Jarosław K.
Iza
8 miesięcy temu
Gardzę neofaszystami. Dostali prezent od PIS. To było ich świętowanie. Ja zostałam w domu.
Marek 1
8 miesięcy temu
A czy to nie prawdziwe hasło które powinno być dawno zrealizowane że Polska powinna być wolna od lewackiej ideologi.
PePe
8 miesięcy temu
najgorsze bylo odpalanie rac przez caly czas trwania marszu, na zasadzie jeden odpalil, wypalil, zaraz odpala drugi. nie powinno byc zakazu, bo i tak nikt nie przestrzega ani nie egzekwuje, tylko powinna byc okreslona pora kiedy odpalaja wszyscy, najlepiej kiedy juz robi sie szaro, bo wtedy najlepszy efekt. a takie cykanie po jednej racy to tylko zniecheca.
Landy
8 miesięcy temu
Pani Godek ubiera się kolorowo. Podświadomie?
Amnia
8 miesięcy temu
Znalazła sposób na kasę
Meg
8 miesięcy temu
Życzę serdecznie Pani Godek, by kazde z dzieci, ktore posiada lub będzie posiadala, okazało się byc orientacji homoseksualnej. Jestem bardzo ciekawa czy wtedy równie chętnie nazwie je lewacką ideologią...
Żyd
8 miesięcy temu
Sylwia SPUREK mówi nie zarzucajcie kotletów WEGETARIANIZM
Mario
8 miesięcy temu
No straszne zakazać fajerwerków w sylwestra na ślubach i z okazji wszelkich świąt bo tej pani to przeszkadza
jo2
8 miesięcy temu
co2 zatruwa jak co dzień...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić