aktualizacja 

NASA publikuje nowe zdjęcie Marsa. Aż ciarki przechodzą. Też to widzisz?

291

Łazik Curiosity przesłał serię nowych zdjęć z Marsa. Jedno z nich jest szczególnie interesujące. Analizując migawkę, trudno nie dostrzec... drzwi, które są wręcz idealnie wyrzeźbione.

NASA publikuje nowe zdjęcie Marsa. Aż ciarki przechodzą. Też to widzisz?
Zdjęcie z Marsa (NASA)

To zdjęcie z Marsa robi furorę. Bez wątpienia bardzo mocno rozbudza wyobraźnię. Niektórzy zaczęli przypuszczać, że te wrota prowadzą do.... schronu dla Marsjan lub pozwalają przedostać się do zupełnie innego wszechświata.

Są jednak też tacy, którzy migawkę analizują bardziej zdroworozsądkowo. W serwisie Reddit pojawiły się spostrzeżenia wskazujące na to, że wspomniane "drzwi" to nic innego jak... pęknięcie, które powstało w wyniku naprężenia skały.

Mogło do tego dojść np. podczas trzęsienia ziemi. Największy wstrząs odnotowany do tej pory na Czerwonej Planecie miał miejsce 4 maja tego roku, a naukowcy nadal pracują nad ustaleniem, gdzie dokładnie się to wydarzyło i jak doszło do tego trzęsienia.

"Drzwi" na Marsie. To tylko kilka cm?

Patrząc na to zdjęcie, może się wydawać, że wrota są pełnowymiarowe, niczym drzwi, które każdy z nas ma w swoim domu. Możliwe jednak, że jest to złudne wrażenie, na co uwagę zwraca serwis sciencealert.com.

Możliwe, że ta wnęka w rzeczywistości ma jedynie kilka centymetrów lub cali wysokości. Patrząc na to zdjęcie, trudno stwierdzić, jak jest naprawdę - zauważono.

Opisywana migawka została zrobiona 7 maja 2022. Na obiekcie znanym jako Greenhough Pediment wykonał ją łazik Curiosity.

Zobacz także: Jolanta Kwaśniewska wejdzie do polityki? Były prezydent odpowiada
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić