Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Następca Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS ma swoje typy

13
Podziel się

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że na najbliższym kongresie PiS będzie ponownie kandydował na szefa partii. Stwierdził także, że jest kilku kandydatów na jego następcę. Jednym z nich może być premier Mateusz Morawiecki.

Następca Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS ma swoje typy
Kto zastąpi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego? (Getty Images)
bEUJujmd

W środę Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Polskiemu Radiu. Został zapytany o to, kto mógłby zostać jego następcą na stanowisku prezesa PiS.

Podczas tego kongresu wszystko wskazuje na to, że będę kandydował na szefa partii ponownie, ale uważam, że odchodzący lider nie powinien wskazywać, przynajmniej tak zupełnie wprost, swojego następcy, bo to raczej następcę obciąży, niż uczyni mocnym - podkreślił Kaczyński.
bEUJujmf

Mateusz Morawiecki zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?

Prezes PiS wyznał, że pod uwagę branych jest kilku kandydatów, ale chce zachować w tej kwestii dyskrecję. Jednocześnie stwierdził, że "na horyzoncie jasno świeci gwiazda" Mateusza Morawieckiego.

Na pewno na horyzoncie naszej partii, szerzej - na horyzoncie naszej polityki, także na horyzoncie europejskim jasno świeci gwiazda obecnego premiera, którego kwalifikacje są bardzo wysokie - powiedział.
bEUJujml

Kaczyński zaznaczył jednak, że nie wie, czy "bardzo sprawny premier, wyjątkowo zdolny człowiek, niezwykle pracowity, będzie jednocześnie dobrym szefem partii". Zwrócił uwagę, że Morawiecki jest w niej od niedawna i "czasem budzi pewne emocje".

Mamy kandydatów, mamy osoby, które biły różne rekordy jeżeli chodzi o ilość zdobywanych głosów. Krótko mówiąc, jest z czego wybierać, wszystko w rękach Pana Boga - skomentował prezes PiS.

Kaczyński o Morawieckim: Cieszę się, że znalazłem kogoś takiego

Jarosław Kaczyński w wywiadzie chwalił współpracę z premierem Mateuszem Morawieckim. Stwierdził, że jest z niej "bardzo zadowolony".

bEUJujmm
Uznaję, że premier jest premierem, a ja szefem partii. Jak jesteśmy na posiedzeniu rządu, to on jest szefem. Jak jesteśmy na posiedzeniu kierownictwa partii, to ja. Sądzę, że mu nie przeszkadzam, a i on mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Współpraca idzie bardzo dobrze, jestem bardzo zadowolony. Cieszę się, że przy końcu mojej kariery politycznej znalazłem kogoś takiego, jak pan premier - stwierdził prezes PiS.

Zobacz także: Marek Suski się zdenerwował. Padło pytanie o Jarosława Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUJujmG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Gdańszczanin
2 miesiące temu
On (Morawiecki) jest premierem a ja (Kaczyński) szefem partii. Za komuny było takie hasło "rząd rządzi partia kieruje". Czyż teraz to nie to samo?
wir
7 miesięcy temu
Goebbels z TVP stoi w kolejce
Bxxx
7 miesięcy temu
Sam bajki opowiada to kto może być następcą młodszy bajarz.
bEUJujmH
Hanka
7 miesięcy temu
Namaści następcę jak Jelcyn Putina. Wzorce rodem z komuny
Tom
7 miesięcy temu
Jarosław K.będzie rządził długie lata i każdy to wie, że sam dobrowolnie nie odejdzie z polityki...
DlaDobra
7 miesięcy temu
Myślę że Donald Tusk byłby najlepszy a pan J.Kaczyński.Powinien wybrać się do Smoleńska z całym PISem.
POKOmuna
7 miesięcy temu
Tusk na prezesa PISu!
Ważka
7 miesięcy temu
PJK jest obecnie najlepszym przywódcą i niewątpliwie najzdolniejszym polskim politykiem. Trudno sobie wyobrazić kto po Nim. Dlaczego nie zastopujecie nienawistników? Dlaczego ciągle ktoś mnie obraża?
Eryk
7 miesięcy temu
gdyby "pan i bóg "patrzyli na niego już dawno dostałby piorunem.
Polak
7 miesięcy temu
nastepcy - Mosche z Izraela, Icek z Niemiec, Jozef z Angli. wszyscy maja polskie paszporty
Tylko nie pis
7 miesięcy temu
Gdyby Pan Bóg miał chęć wziąć w swoje ręce sprawy PiS-u to już dawno wszystkich pisowców diabli by zabrali do piekła, gdzie ich miejsce. Amen!
Wyborca
7 miesięcy temu
Tylko Zbigniew Ziobro prezesem Zjednoczonej Prawicy. Najwýższy czas na zmianę
Cierpliwości
7 miesięcy temu
Medycyna dla wodzów narodu daje duże możliwości (zresztą na koszt narodu) jak Fidel będzie podtrzymany do 99 roku życia. Długa droga przed nami
bEUJujmz
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić