Nastolatek zaczął tonąć. Na pomoc ruszyła mała dziewczynka

52
Podziel się:

Tierney Batt właśnie bawiła się nieopodal rzeki, gdy zauważyła tonącego chłopca. Mimo że wzywała pomocy, nikt z dorosłych nie zdołał jej usłyszeć. Nie wahając się ani chwilę, 8-latka sama ruszyła na pomoc starszemu koledze. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Nastolatek zaczął tonąć. Na pomoc ruszyła mała dziewczynka
12-latek zaczął tonąć. Na pomoc ruszyła mu młodsza o cztery lata dziewczynka, która była przypadkowym świadkiem jego tragedii (Pixabay)

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Perth w szkockim regionie Perthshire. Mimo że Tierney Batt nie potrafi pływać, widząc, że nie może liczyć na szybką pomoc dorosłych, 8-latka weszła do wody i podbiegła do tonącego chłopca.

Uratowała tonącego chłopca. 8-latka została okrzyknięta bohaterką

Chociaż Tierney Batt nie była w stanie samodzielnie doholować starszego kolegi do brzegu, pomogła mu przetrwać, trzymając głowę tonącego ponad powierzchnią wody. W końcu dramat dzieci zauważyli dorośli, którzy wyciągnęli je na brzeg.

Tonącym chłopcem okazał się 12-letni Cayden Paterson. Kerry, matka nastolatka, jest ogromnie wdzięczna 8-latce za ocalenie życia jej syna.

Była niesamowicie odważna, spokojna i po prostu niesamowita. Jest małym dzieckiem, a dokonała czegoś, o czym niektórzy dorośli nie byliby w stanie pomyśleć. Nie potrafię wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczna − przyznała Kerry w rozmowie z "Mirror".
Zobacz także: Zobacz też: Na ratunek maluchowi w sklepie. Mazurska policja publikuje nagranie z dramatycznego momentu

Na temat zdarzenia zabrał głos również Greig, ojciec bohaterskiej dziewczynki. Przyznał, że chociaż odwaga córki wywarła na nim ogromne wrażenie, jednocześnie drżał ze strachu o jej bezpieczeństwo.

Wydaje mi się, że to adrenalina utrzymała ją przy życiu. "Dumny" to nie jest właściwe słowo. Cała rodzina (uratowanego chłopca − przyp. red.) była bardzo miła, ogromnie nam dziękowali − zwierzył się Greig w wywiadzie dla "Mirror".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić