Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Nastolatek zaczął tonąć. Na pomoc ruszyła mała dziewczynka

21
Podziel się:

Tierney Batt właśnie bawiła się nieopodal rzeki, gdy zauważyła tonącego chłopca. Mimo że wzywała pomocy, nikt z dorosłych nie zdołał jej usłyszeć. Nie wahając się ani chwilę, 8-latka sama ruszyła na pomoc starszemu koledze. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Nastolatek zaczął tonąć. Na pomoc ruszyła mała dziewczynka
12-latek zaczął tonąć. Na pomoc ruszyła mu młodsza o cztery lata dziewczynka, która była przypadkowym świadkiem jego tragedii (Pixabay)

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Perth w szkockim regionie Perthshire. Mimo że Tierney Batt nie potrafi pływać, widząc, że nie może liczyć na szybką pomoc dorosłych, 8-latka weszła do wody i podbiegła do tonącego chłopca.

Uratowała tonącego chłopca. 8-latka została okrzyknięta bohaterką

Chociaż Tierney Batt nie była w stanie samodzielnie doholować starszego kolegi do brzegu, pomogła mu przetrwać, trzymając głowę tonącego ponad powierzchnią wody. W końcu dramat dzieci zauważyli dorośli, którzy wyciągnęli je na brzeg.

Tonącym chłopcem okazał się 12-letni Cayden Paterson. Kerry, matka nastolatka, jest ogromnie wdzięczna 8-latce za ocalenie życia jej syna.

Była niesamowicie odważna, spokojna i po prostu niesamowita. Jest małym dzieckiem, a dokonała czegoś, o czym niektórzy dorośli nie byliby w stanie pomyśleć. Nie potrafię wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczna − przyznała Kerry w rozmowie z "Mirror".
Zobacz także: Zobacz też: Na ratunek maluchowi w sklepie. Mazurska policja publikuje nagranie z dramatycznego momentu

Na temat zdarzenia zabrał głos również Greig, ojciec bohaterskiej dziewczynki. Przyznał, że chociaż odwaga córki wywarła na nim ogromne wrażenie, jednocześnie drżał ze strachu o jej bezpieczeństwo.

Wydaje mi się, że to adrenalina utrzymała ją przy życiu. "Dumny" to nie jest właściwe słowo. Cała rodzina (uratowanego chłopca − przyp. red.) była bardzo miła, ogromnie nam dziękowali − zwierzył się Greig w wywiadzie dla "Mirror".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Blabla
10 miesięcy temu
Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
Wojciech
10 miesięcy temu
Oczywiście, że wszystko jest zmyślone. Tylko naiwna dziunia może pomyśleć że dziecko poradzi sobie z tonącym. Wysportowani ratownicy nieraz mają z tym poważny problem a niejeden zginął. Poza tym tonący NIGDY NIE WZYWA POMOCY. Poza filmami oczywiście. Tonący ma ZAWSZE wodę w płucach i nie jest w stanie wydać z siebie żadnego dźwięku.
helenka
10 miesięcy temu
za 10 lat juz sie beda ruchali
helenka
10 miesięcy temu
za 10 lat juz sie beda ruchali
pawel
10 miesięcy temu
a ten cały Kurek nauczył się już serwować ?
Proletaryusz
10 miesięcy temu
Nawet w płytkiej wannie można utonąć jeśli przytrafi się skurcz mięśni i reakcja szokowa, tym bardziej w otwartym zbiorniku nawet płytkim, więc opisane zdarzenie nie musi być zmyślone, a jedynie autor nie podał szerszych szczegółów
Szanty
10 miesięcy temu
Topił się tam gdzie siedmiolatka stała na dnie. Zapomnieli napisać że był to dmuchany basen. 🤭🤭
Mors
10 miesięcy temu
Ciekawa sytuacja. On się topił w wodzie do kolan,ją trzymała przy życiu adrenalina, tatuś drżał o życie córki która się nie topiła, a rodzice tonącego chłopca okazali się bardzo mili. Dla mnie artykuł na najwyższym poziomie.
Stermik
10 miesięcy temu
Jakoś nie wierzę w te przedziwne wydarzenia. Mam kolegę ratownika i on twierdzi, że to niemożliwe. Po pierwsze tonący NIGDY nie krzyczy gdyż zawsze ma wodę w płucach i nie jest w stanie krzyczeć. Jeśli krzyczy to znaczy, że nie tonie. Po drugie tonący NIGDY nie zachowuje się na tyle spokojnie żeby czekać nieruchomo na pomoc. Tonący się szarpią i chwytają wszystkiego, tzw uchwyt tonącego jest śmiertelnie niebezpieczny.
doo2
10 miesięcy temu
Nawet w takiej sprawie tną komentarze.Przeprowadziłam analizę opisu tego zdarzenia poddając w wątpliwość opisane tutaj zachowania i usunęli to. Oj, boli jak ktoś nie daje się nabrać, co?
???????
10 miesięcy temu
to dlaczego ojciec nie pomógł tylko drżał ?może chodzi o parcie na szkło ???? jakoś trzeba tam zaistnieć ??
gdzie byli
10 miesięcy temu
rodzice tych dzieci?
Precz z Pisem...
10 miesięcy temu
teraz powinien jej ze oświadczyć
jku
10 miesięcy temu
Jeśli ona nie umiała pływać to tam musiało być płytko i stała na dnie. Więc czemu on, dużo większy, nie stanął? Jakaś ściema totalna.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić