Kapitan statku wyłowiła list w butelce z 1926 roku. Spełniła prośbę autora

37

Jennifer Dowker z Michigan w USA podczas nurkowania znalazła 95-letni list w butelce. Wiadomość była bardzo dobrze zachowana, a jej autor prosił o kontakt. Jennifer postanowiła spełnić to życzenie. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Kapitan statku wyłowiła list w butelce z 1926 roku. Spełniła prośbę autora
95-letni list w butelce. (Yahoo)

Jennifer jest kapitanem statku. Na koniec jednej ze zmian postanowiła zanurkować, aby trochę się odprężyć. Przez przypadek znalazła błyszczącą, zieloną butelkę, w której znajdował się list.

List w butelce ma prawie 100 lat

Butelka należała do firmy Moone's Emerald Oil, która działała na początku XX wieku. Korek niestety się zniszczył i do środka nalała się woda. Jednak jak mówi Jennifer, można było od razu zauważyć, że w środku jest wiadomość. Co więcej, list był niemalże w idealnym stanie.

Czy osoba, która znajdzie tę butelkę, zwróci ten papier do George'a Morrow Cheboygan w stanie Michigan i powie, gdzie została znaleziona? - tak brzmiała wiadomość z 1926 roku.

Jennifer od razu postanowiła spełnić życzenie autora. Opublikowała na Facebooku swoją historię, do której dodała zdjęcia butelki i listu. Wpis został udostępniony ponad 114 tys. razy. Pojawiło się pod nim blisko 7 tys. Następnego dnia do Jennifer odezwało się kilkadziesiąt osób gotowych pomóc w odnalezieniu George'a Morrowa.

Wśród dzwoniących była także Michele Primeau - córka Georga. Jennifer oddzwoniła i przeprowadziła z kobietą "długą i wzruszającą" rozmowę. Dowiedziała się, że George zmarł w 1995 roku, a jednym z jego ulubionych zajęć było pozostawianie listów w butelkach w różnych miejscach.

Zostawił tajne wiadomości w ścianach, kiedy remontowali. Jego córka powiedziała, że ​​data odpowiadała 18. urodzinom jej ojca i miała wrażenie, że tę notatkę napisał właśnie tego dnia. Wspaniale było, że obie poczułyśmy się jak jego pamięć ożyła ponownie prawie 100 lat później - mówi Jennifer.
Zobacz także: Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić