Nastolatkowie z Lubelszczyzny się doigrali. Czeka ich rozprawa w sądzie

293

Za kradzież przed Sądem Rodzinnym odpowiedzą trzej nastolatkowie z gminy Czemierniki. W miejscowości Bełcząc dokonali kradzieży gipsowej figury z wizerunkiem Jezusa Chrystusa znajdującej się w przydrożnej kapliczce. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę 700 złotych.

Nastolatkowie z Lubelszczyzny się doigrali. Czeka ich rozprawa w sądzie
Za kradzież przed Sądem Rodzinnym odpowiedzą trzej nastolatkowie z gminy Czemierniki. (Policja)

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 stycznia w miejscowości Bełcząc w gm. Czemierniki (woj. lubelskie). Oficer dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany o kradzieży gipsowej figury z wizerunkiem Jezusa Chrystusa, która znajdowała się w przydrożnej kapliczce. Wartość strat oszacowana została na kwotę 700 złotych.

Na podstawie zebranych informacji radzyńscy kryminalni ustalili, że to trzej nieletni dokonali kradzieży. Z ustaleń mundurowych wynika, że dwaj 14-latkowie i 16-latek wspólnie spożywali alkohol.

W trakcie powrotu do domu, przechodząc obok przydrożnej kapliczki, wpadli na pomysł zabrania ze sobą gipsowej figury Jezusa. Skradzione mienie ukryli za budynkiem gospodarczym jednego z nich okrywając plandeką.

Nieletni przyznali się do kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną figurę. Teraz młodzieńcy za swoje czyny trafią przed oblicze Sądu Rodzinnego.

Zobacz także: Będzie powrót śniegu? Prognoza pogody na ostatni turnus ferii
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić