Nauczyciel karze za wyjście do WC. Prawnik: Powinien wylecieć

27

Pewien nauczyciel matematyki z Zabrza miał zawiesić w klasie karteczkę, na której napisał, co się dzieje, gdy ktoś na lekcji idzie do toalety. Prawnik Marcin Kruszewski nie zamierzał czekać, kiedy ta wiadomość do niego dotarła. Od razu nagrał obszerne wideo z wyjaśnieniami. Padły w nim bardzo mocne słowa.

Nauczyciel karze za wyjście do WC. Prawnik: Powinien wylecieć
Nauczyciel stosuje kary za wyjście do WC? Prawnik: Powinien wylecieć z pracy. (TikTok, @prawomarcina)

Marcin Kruszewski to znany tiktoker, który zajmuje się na tej platformie tematami prawnymi. Mnóstwo jego fanów to uczennice i uczniowie, którzy donoszą mu o dziwnych sytuacjach ze swoich szkół. Specjalista często je omawia. Nie gryzie się w język.

"Uwaga! Kto na lekcji wyjdzie do ubikacji, rozwiązuje przykład na tablicy, poza kolejnością". No i jeżeli rozwiąże go źle, to dostaje jedynkę. Taką karteczkę w swojej klasie powiesił nauczyciel matematyki z Zabrza - rozpoczął prawnik.

Marcin Kruszewski nie krył oburzenia:

Powinien on wylecieć z pracy, bo skandalicznie narusza prawa ucznia. A dokładnie to prawa człowieka, łamiąc jego godność i powodując, że nie może realizować potrzeb fizjologicznych. Po prostu - szantażuje ucznia, że zostanie ukarany za realizowanie swoich niezbywalnych praw - podkreślił.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: O kurator znów głośno. "To mnie przeraża'

Nauczyciel stosuje kary za wyjście do WC. Prawnik: Powinien wylecieć z pracy

- Czy ten nauczyciel w ogóle myśli o konsekwencjach? - grzmiał specjalista. Następnie wskazał, że jeśli uczeń nie wyjdzie do toalety i przez to nabawi się choroby pęcherza, to niewykluczone, że nauczyciel będzie musiał zapłacić mu odszkodowanie.

(Czy nauczyciel myśli - przyp. red.) o tym, że być może będzie odpowiadał za naruszenie dóbr osobistych takiego ucznia, jeżeli ten za przeproszeniem zsika się w gacie i upokorzy przed całą klasą? - podawał przykład.

Nadmienił również, że takie "bezczelne zachowanie" nauczyciela może spowodować, że zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej. "Mam nadzieję, że uczniowie w Zabrzu nie będą przejmować się jego głupotami. Pamiętajcie, że macie prawo do swobodnego korzystania z toalety" - skwitował Kruszewski.

Filmik podobał się internautom. Wyświetlili go na TikToku już ponad milion razy. Niektórzy stwierdzali, że przez 45 minut uczeń powinien wytrzymać brak dostępu do toalety, inni dopytywali, czy nauczyciel ma prawo korzystać z toalety w czasie lekcji.

U nas w szkole nie wolno pić na lekcjach, ani chodzić do toalety. Czasami nawet nie wolno się wysiąkać, jak się ma katar - żalił się kolejny internauta.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić