Bierzmowanie w areszcie śledczym. Biskup: Każdy mężczyzna lubi wyzwania

18

Niecodzienna uroczystość odbyła się w areszcie śledczym w Suwałkach (woj. podlaskie). Sześciu osadzonych mężczyzn przyjęło bowiem w tamtejszej kaplicy sakrament bierzmowania. Udzielił go im biskup Dariusz Zalewski. Podczas homilii padły mocne słowa o "dużej odwadze", a także "survivalu wiary". O sprawie pisze szerzej portal deon.pl.

Bierzmowanie w areszcie śledczym. Biskup: Każdy mężczyzna lubi wyzwania
Bierzmowanie w areszcie śledczym. Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, Massimo Todaro)

Jak podaje właśnie portal deon.pl, sakrament bierzmowania został udzielony w kaplicy aresztu śledczego w Suwałkach przez biskupa pomocniczego ełckiego - Dariusza Zalewskiego. Przystąpiło do niego aż sześciu osadzonych mężczyzn.

Duchowny wygłosił niezwykle poruszające kazanie podczas tej uroczystości. Wskazywał, że to "duża odwaga", aby przyjąć ten sakrament w zakładzie karnym, gdzie inni więźniowie mogą to potraktować za "pewną słabość". Polecał też, by osadzeni na co dzień "wybierali choćby maleńkie dobro". Zaznaczał, że to pozwoli im unikać życiowych błędów.

Praktycznie każdy mężczyzna lubi wyzwania, a bierzmowanie jest pewnego rodzaju wejściem w survival wiary, gdyż zobowiązuje nas do mężnego opowiedzenia się za Jezusem Chrystusem - mówił biskup Zalewski, co cytuje portal deon.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?

Każdy z osadzonych-bierzmowanych, w ramach pamiątki, dostał od biskupa Dariusza Zalewskiego krzyż i obrazek święty.

Suwałki. Bierzmowanie w areszcie śledczym. "Każdy mężczyzna lubi wyzwania"

W trakcie wydarzenia głos zabrał też ksiądz Szymon Wysocki, który pełni rolę kapelana w areszcie śledczym w Suwałkach.

"Dziękuję, że Ksiądz Biskup do nas przyjechał i swoją obecnością mówi do zgromadzonych tutaj mężczyzn, że Kościół w nich wierzy, a Bóg nigdy z nich nie zrezygnował" - podał, co cytuje deon.pl.

Osadzeni, którzy przyjęli sakrament bierzmowania w ramach podziękowań, ofiarowali biskupowi Dariuszowi Zalewskiemu nie tylko różaniec, ale też książkę o poruszającym tytule "Za siódmą bramą jest wolność". Więźniowie poprosili też szafarza o to, by się za nich modlił.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić