Nauczyciel Morawieckiego zabrał głos. Dosadny komentarz

357

Premier Mateusz Morawiecki stanął w obronie Jana Pawła II. Zachowanie szefa rządu skomentować postanowił jego były nauczyciel. Absolutnie się nie hamował. - Szczerze to nie mam już sił do tego Mateusza - stwierdził otwarcie.

Nauczyciel Morawieckiego zabrał głos. Dosadny komentarz
Mateusz Morawiecki (PAP, Darek Delmanowicz)

Onet rozmawiał z Markiem Jędrychowskim z IX LO we Wrocławiu. Właśnie on w przeszłości uczył obecnego premiera Mateusza Morawieckiego.

Nauczyciel odniósł się do słów premiera nt. reportażu "Franciszkańska 3". - Szczerze to nie mam już sił do tego Mateusza. To jest moja porażka pedagogiczna - zaznaczył Jędrychowski.

Człowiek się tylko wstydzi za niego. I nie mam ochoty komentować jego kolejnych bzdur - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Sen Morawieckiego się nie spełni". Ekspert mówi, co będzie ze stopami procentowymi

Jędrychowski w IX LO we Wrocławiu naucza historii i teraźniejszości, a także WOS-u. Nauczyciel nie ukrywa, że rozmawiał z uczniami na temat reportażu o Janie Pawle II. Pedagog uważa, że kwestia tuszowania pedofilii w polskim Kościele powinna zostać wyjaśniona do końca, ale bez udziału polityków.

Kościół w tamtych czasach był w bardzo silnej opozycji do władzy. Każda taka sprawa, która wyszłaby na jaw, byłaby paliwem dla przeciwników Kościoła. Kościół był wtedy oblężoną twierdzą. Ale ten czas minął, dlatego czas wyznać prawdę - podsumował.

Mateusz Morawiecki w obronie papieża

Po reportażu, w którym przytoczono materiały wskazujące na to, że Karol Wojtyła tuszował pedofilię w polskim Kościele, o reakcję pokusił się premier Mateusz Morawiecki. Zaktualizował swoje zdjęcia w mediach społecznościowych, ustawiając podobiznę Jana Pawła II z napisem "Nie lękajcie się".

Opublikował też nagranie, w którym broni papieża. - Staję dziś w obronie papieża Jana Pawła II. Zawdzięczamy mu jako naród bardzo wiele. Być może zawdzięczamy wszystko - powiedział Morawiecki.

Te ataki na papieża - Polaka, wpisują się w szerszy kontekst cywilizacyjny, ponieważ wywodzą się ze środowisk, które w miejsce tradycji, kultury i normalności chcą zaaplikować nam rewolucję wywracającą do góry nogami dotychczasowe życie większości społeczeństwa - podkreślał szef rządu.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić