Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

"Człowiek, któremu się daje". Młoda para straciła dom. To nie był wypadek

266
Podziel się:

Adam i Ela bawili się na własnym weselu. Nagle otrzymali informację, że w ich domu doszło do wybuchu. Teraz okazuje się, że o eksplozję podejrzany jest sąsiad młodej pary. Miał pokłócić się z panem młodym o kawałek ziemi.

"Człowiek, któremu się daje". Młoda para straciła dom. To nie był wypadek
Adam i Ela w ciągu kilku sekund stracili majątek swojego życia (Zrzutka.pl)

W o2.pl jako pierwsi poinformowaliśmy, że za eksplozją stoją najprawdopodobniej osoby trzecie. Teraz funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn. Jeden z nich podejrzany jest o wrzucenie przez okno i podpalenie łatwopalnej substancji, drugi o zlecenie tego przestępstwa.

Podpalenie domu miał zlecić sąsiad. Pokłócił się wcześniej z panem młodym

Dramatyczne sceny rozegrały się w piątek w Sosnowie w gm. Resko (woj. zachodniopomorskie). Dom, w którym zamieszkać mieli Adam i Ela Wawrzyniakowie, został niemal doszczętnie zniszczony w wyniku wybuchu. Początkowo zakładano, że był to nieszczęśliwy wypadek.

24-letni obywatel Ukrainy Mikołaj O. został znaleziony z poparzoną ręką. Mężczyzna usłyszał zarzuty w poniedziałek. Trafił do aresztu, gdzie spędzi przynajmniej 3 miesiące.

Pierwszy ze sprawców jest podejrzany o spowodowanie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru, za co grozi mu od 1 do 10 lat więzienia – powiedziała Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, cytowana przez "Super Express".

Zdaniem śledczych, przestępstwo zlecił najprawdopodobniej Bogdan W. Sąsiad państwa Wawrzyniaków w zamian za podpalenie domu miał zaoferować Mikołajowi O. pieniądze. We wtorek prokurator skierował do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt.

Pan Adam wyjaśnia, że miał wcześniej zatarg z sąsiadem. Poszło o kawałek ziemi. Bogdan W. miał bezprawnie przywłaszczyć sobie fragment działki państwa Wawarzyniaków.

Wystąpiłem do geodety o ponowne wytyczenie granic posesji. W. musiał się o tym dowiedzieć. To jest człowiek, któremu się daje, a nie zabiera – opisał w rozmowie z o2.

Zmienił się cel zbiórki. "Nie wyobrażamy sobie patrzeć na sąsiada zza płotu"

Państwo Wawrzyniakowie utworzyli zbiórkę internetową na odbudowę domu. Pierwotnie chcieli zamieszkać w tym samym miejscu. Teraz jednak cel ten się zmienił.

Dla rodziny zbyt wielkim obciążeniem psychicznym będzie wybudowanie nowego domu na tej posesji. Kiedyś sąsiad – "zleceniodawca" zamachu, który obecnie jest w areszcie – wyjdzie z więzienia. Nie wyobrażamy sobie, że będziemy patrzeć na niego z okna czy zza płotu – podkreślają.

Adam i Ela mieszkają obecnie u rodziny. Twierdzą, że żałować będą lat wyrzeczeń, remontu i pięknego ogródka.

Zdecydowanie jest to jednak najlepsze rozwiązanie – napisali.

Pomoc rodzinie zaoferowała gmina. Ponieważ nie miała odpowiedniego mieszkania, burmistrz Reska zdecydował o zakupie prawie 70-metrowego lokalu w pobliskim Starogardzie. W piątek Adam i Ela mają dostać klucze do nowego mieszkania.

Miasto zostało wybrane przez rodzinę, bo tam ich dzieci chodzą do szkoły. (…) Mogą też liczyć na pomoc w wyposażeniu mieszkania – powiedział burmistrz Arkadiusz Czerwiński.

Obejrzyj także: Wielka kula ognia. Pożar w Londynie na nagraniu świadka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(266)
dfad
rok temu
Bandyta mieszka obok, czyli ma ziemię i nieruchomości. Gmina powinna im co najwyżej pieniądze POŻYCZYĆ, do czasu uprawomocnienia się wyroku, zasądzającego pokrycie wszelkich kosztów z majątku sprawcy.
sprawiedliwie
rok temu
Po co zbiórka? Zlicytować majątek sprawcy, wypłacić odszkodowanie i zadośćuczynienie. A to nie ich ale sprawcę wywieźć, na jakieś zad...
345
rok temu
Nie Starogard barany tylko Stargard
smutas
rok temu
Mam nadzieję, że na odsiadce się nie skończy i finansowo też beknie.
powodzenia
rok temu
Ładna żona więc wszystko będzie OK, kwestia czasu, pieniędzy, pomocy rodziny i będzie jeszcze wspaniale. Szkoda mi ich, ale kobita pilna więc Bóg z nimi, powodzenia
gucio
rok temu
Eeee, tam... z taką piękną żoną to zamieszkałbym nawet pod namiotem.
Rolnik
rok temu
Dostaną 70m2 za starą szopę przerobioną na dom minimalnym kosztem i będą mieli pieniądze ze zbiórki, sąd pewnie jeszcze zasądzi na rzecz poszkodowanych duże pieniądze od sprawcy. Czy to źle... Moim zdaniem nie ze względu na dzieci, bo one są najważniejsze i muszą żyć w godnych warunkach. O tyle o ile krytykuje o2 za artykuły typu- pokazała kawałek du... internauci zachwyceni lub Najman zorganizuje walkę Maryla vs Andrzej to w tej oddaje honor za nagłośnienie sprawy które przyczyni się do tego że dzieci będą miały dobre warunki do życia. Co do sprawców, jedyny pozytyw że rzekomy zleceniodawca nie chciał ich zabić bo poczekał aż dom będzie pusty bo rzekomemu zleceniobiorcy pewnie to było obojętne.
Iga
rok temu
To na prawdę imponujące, że gmina zaoferowała pomoc. Dobrze, że się przeprowadzą. A krewki sąsiad powinien odbyć długą karę, bo to nie do pomyślenia, żeby tak "załatwiać" problemy.
www
rok temu
powinno być dożywocie i w czasie odsiadki praca tak długo aż pokryją się koszty zniszczeń...no i jak to w wolsce, to oczywiście ofiara musi sobie szukać nowego miejsca...taki mamy klimat.
Proszzzee
rok temu
Pilnie potrzebuje pomocy kogoś kto jest wstanie do 10 pożyczyć 30 PLN. Muszę jak najszybciej wyrobić zdjęcia do dowodu ponieważ mój się ulamal.. od tego zależy moje zycie. Jeśli nie wyjadę jak najszybciej do Niemiec do pracy to wyląduje na ulicy.. a dowód ułamany jest nieważny. Oddam! Z góry dziękuję jeśli ktoś będzie wstanie zaufać .. nie wdaje się tutaj w dyskusję ponieważ nie ma to sensu. Nie chcesz to nie.. dla mnie sprawa prosta :( Zadęcki Krystian ING 37 1050 1360 1000 0091 0496 5133
a ja
rok temu
zawsze powtarzam - siedzisz dotąd aż nie naprawisz szkody i nie zapłacisz odszkodowania za straty moralne.
hhthhhh
rok temu
w radio słyszałem, że ukraińcy wjeżdżający do Polski mogą sięszczepić przeciw covid i że za to płaci nfz a nie Polacy. TO JAWNA KPINA I ŻENADA. gardzę upa i nigdy więcej nie zagłosuję na pis
woj
rok temu
Czuję, że ci pokrzywdzeni jeszcze na tym dobrze wyjdą. Zbiorą kupę pieniędzy i dwa razy większy dom sobie kupią nowy z basenem.
grazyna
rok temu
skoro mieli kredyt hipoteczny, to mieli obowiązek ubezpieczyć dom, bo żaden bank nie podpisze umowy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić