Nauczycielka polskiego zmarła na COVID-19. Lublin w szoku

761

Czwarta fala koronawirusa przybiera na sile, a najmocniej skutki pandemii widoczne są na Lubelszczyźnie. Z powodu COVID-19 zmarła nauczycielka polskiego.

Nauczycielka polskiego zmarła na COVID-19. Lublin w szoku
Nauczycielka polskiego zmarła na Covid-19. (GETTY, NurPhoto)

Tak źle nie było od kwietnia. Niebezpiecznie rośnie liczba zakażonych i chorych, którzy wymagają szpitalnej opieki. W środę zdecydowanie najwięcej przypadków potwierdzono w województwach: mazowieckim (1687) oraz lubelskim (1632). To właśnie w tym drugim regionie sytuacja jest najtrudniejsza.

W niedzielę z powodu zakażenia koronawirusem zmarła nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 18 przy ulicy Długosza w Lublinie.

Sytuacja jest bardzo poważna, a u nas dodatkowo jeszcze miała tragiczne skutki. Przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono również u zaszczepionych nauczycieli - mówi w rozmowie z ''GW'' Katarzyna Orzeł, dyrektorka placówki.

Jak czytamy, obecnie w szkole nr 18 w Lublinie stacjonarnie uczą się jedynie 4 na 22 klasy. Kwarantanną zostali objęci także najmłodsi uczniowie klas I-III. Dyrektor placówki dba o zdrowie nauczycieli i nie widziała innego wyjścia jak przejść na naukę zdalną.

Nauka zdalna? Czarnek mówi nie

Mimo coraz gorszych prognoz, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nie przewiduje powrotu większości szkół do pracy zdalnej.

Na pewno jest problem z kondycją psychiczną dzieci i młodzieży po lockdownie. Nie jest tak tragicznie, jak przewidywano wcześniej, ale jest źle. Dokładne dane będziemy mieć na za kilka tygodni - mówił minister edukacji.
Zobacz także: Wrzawa po wpisie Tuska. Riposta z PiS
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić