"Wzorowy ojciec". Po tym incydencie nie jest już politykiem PiS

350

Marek G., były przewodniczący rady powiatu łosickiego, miał ukraść ciągnik, a potem jechać pod wpływem narkotyków. Został wyrzucony z partii, a jego zachowanie skomentował w rozmowie z "Super Expressem" poseł Krzysztof Tchórzewski.

"Wzorowy ojciec". Po tym incydencie nie jest już politykiem PiS
Radny PiS jechał pod wpływem narkotyków (Policja)

W połowie października policjanci z Mazowsza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli sprzęt rolniczy wart niemal pół miliona złotych. Jednym z podejrzanych okazał się polityk Prawa i Sprawiedliwości Marek G., były już przewodniczący rady powiatu łosickiego. To niewielka miejscowość na wschodnim krańcu województwa mazowieckiego.

Potem okazało się, że był pod wpływem narkotyków i posiadał przy sobie ponad 7 gramów substancji psychotropowych. Jak poinformowała prokuratura, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Są nowe informacje w tej sprawie. Kilka dni po zatrzymaniu Marek G. zrzekł się mandatu radnego. Rada powiatu przyjęła jego rezygnację z funkcji w samorządzie. Oficjalnie nie jest już też członkiem Prawa i Sprawiedliwości - informuje "Super Express".

Zawiódł byłego ministra

Marek G., w wyborach w 2019 roku chciał zostać radnym w Siedlcach. Miał nawet poparcie posła Krzysztofa Tchórzewskiego, który jest teraz rozczarowanym zachowaniem swoich kolegów.

Marka znam od 10 lat. Cieszył się ogromnym zaufaniem lokalnej społeczności, zawsze aktywny i skory do działania. Wzorowy ojciec rodziny. Byłem zszokowany tym, co zrobił. Kompletnie nie rozumiem, co się z tym człowiekiem stało - powiedział "Super Expressowi" Tchórzewski.
Zobacz także: Rekonstrukcja rządu. Wiemy więcej. Adam Bielan zdradza szczegóły
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić