Obowiązkowa służba wojskowa? Szef MON rozwiał wątpliwości

1888

Internauci obawiali się, że polski rząd zdecyduje się przywrócić obowiązkowy pobór do wojska. We wtorek wszelkie wątpliwości w tym zakresie rozwiał szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Obowiązkowa służba wojskowa? Szef MON rozwiał wątpliwości
Wojskowi (Pixabay)

We wtorek zorganizowana została konferencja prasowa dotycząca nowej ustawy o obronie ojczyzny. W jej trakcie szef MON Mariusz Błaszczak mówił m.in. o tym, że obowiązkowy pobór do wojska nie zostanie przywrócony.

Nie przywracamy obowiązkowej służby wojskowej. Obowiązkowa służba wojskowa jest zawieszona, natomiast wprowadzamy dobrowolną służbę wojskową - zaznaczał Błaszczak.

Szef MON przekazał ponadto, że "ustawa o obronie ojczyzny wprowadza mechanizm pozyskania dodatkowych funduszy na uzbrojenie i umożliwi zwiększenie liczebne Wojska Polskiego".

Nowa ustawa o obronie ojczyzny wprowadza system zachęt do służby wojskowej, uelastycznia awanse w wojsku, wprowadza nowe rodzaje służby wojskowej - podkreślał.

Rozgrzali Twittera. Zupełnie niepotrzebnie

Przed wtorkową konferencją prasową wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka na Twitterze zrobiło się gorąco. Niektórzy internauci byli wręcz przekonani, że politycy ogłoszą pobór do wojska. Teraz jest już jasne, że ich przewidywania minęły się z rzeczywistością.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić