Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Naukowcy biją na alarm. To nas wykończy

32
Podziel się:

Choć kilka dni temu spadł śnieg, nie oznacza to, że globalne ocieplenie zniknęło. Wręcz przeciwnie, naukowcy udowadniają, że opady te spowodowane są właśnie zmianami klimatu.

Naukowcy biją na alarm. To nas wykończy
Globalne ocieplenie dotyka również Polski. (Pixabay)

Niektórzy twierdzą, że skoro spadł śnieg nawet w Hiszpanii, to globalne ocieplenie musi być bujdą. Nic bardziej mylnego! Naukowcy udowadniają, że takie opady są zwiastunem ogromnych zmian klimatycznych. A będzie tylko gorzej. Badanie opublikowano w piśmie "Nature Climate Change".

Eksperci z z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine i z Yale przyjrzeli się kwestiom opadów. Naturalna cyrkulacja wody łatwa do zaobserwowania jest na zdjęciach satelitarnych. Klimat zwrotnikowy jest żółty, czyli suchy. Tereny równikowe są zielone, tam właśnie występują pory deszczowe.

Jeśli jednak globalne ocieplenie będzie postępowało tak, jak do tej pory, sytuacja może być dramatyczna. Tereny zwrotnikowe, na których opady deszczu są rzadkością, teraz na wodę będą musiały czekać o wiele dłużej. Susza będzie niszczyć ekosystem.

Równik z kolei będzie zmagał się z wydłużonymi okresami pór deszczowych. Lokalni mieszkańcy będą musieli zmagać się z ogromnymi powodziami.

Te zmiany wywołają kaskadę problemów z wodą i produkcją żywności - apeluje główny autor publikacji z "Nature Climate Change" dr. Antonios Mamalakis.

A co będzie w Polsce? Choć żyjemy w klimacie umiarkowanym, globalne ocieplenie dotyka również nasz kraj. Zima jest bardzo krótka i stosunkowo ciepła, a opady śniegu stały się rzadkością. Lato z kolei jest coraz bardziej upalne, jednak i my zmagać się będziemy z coraz częstszymi i bardziej intensywnymi opadami w tym czasie.

Zobacz także: Badacze od lat ostrzegali. Przerażające skutki ocieplenia klimatu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
krzychu
rok temu
Ale wy ludzie macie braki w wiedzy a takie tematy. Jak można takich ludzi dopuszczać do komentowania takich rzeczy. Pierwsza sprawa. Druga jest taka że jak na razie to nikt z nas dramatycznie nie odczuwa tych zmian bo żyjemy w najkorzystniejszej strefie klimatycznej. Z wykresów średnich temperatur wynika że w ciągu 40 lat ta średnia temperatura drastycznie sie podwyższa. Jak możecie mówić że to naturalny proces skoro te zmiany jakie miały miejsce miliony lat temu, nie były odczuwalne zapewne nawet w przeciągu 1000 lat. Proszę sobie wyobrazić co teraz dzieje sie w tym momencie na świecie. Ile jest emitowane C02 po przez zwykły dzień każdego człowieka.Każdy sektor gospodarczy jest opierany na spalaniu ropy oraz węgla i drewna. To są olbrzymie ilości. I jak możecie mówić że to nie przez człowieka?
Piotr
rok temu
Czytam komentarze i wiele osób wciąż ignoruje wpływ działalności ludzi na efekt cieplarniany. Więc fakty: Do atmosfery w wyniku spalania paliw kopalnych trafia ok 30 mld ton CO2 ROCZNIE. Dla wyobraźni to jest tyle, żeby pokryć powierzchnię Polski 48m warstwą. Nie, rośliny tego wszystkiego nie wchłoną ( obieg węgla w przyrodzie).Teraz wulkany 130-440 mln ton CO2, czyli średnio 100 razy mniej niż człowiek. No i tak się zbiera rok za rokiem...
Ja36
rok temu
Global warming istnieje czy tego chcecie czy nie, i ziemia będzie to zwalczać, już to robi. COVID jest jedną z broni która już wyeliminowała wielu ludzi. Niestety mamy ofiary w niewinnych. Ale to też norma przypominając sobie biblijny potop
Mck
rok temu
Kasa kasa kasa
Imar
rok temu
Błagam!!!!!! Zamiast nas znowu straszyć napiszcie coś śmiesznego i miłego.Czy na świecie już nikt się nie cieszy?
Lechu
rok temu
Nasz klimat wykańczają leśnicy wycinając lasy na potęgę. Politycy wciskają kit o ekologii, a drzewa które między innymi wymieniają dwutlenek węgla na tlen są karczowane na całym świecie bez kontroli. Jedni robią nasadzenia ale i tak minie 60 lat zanim osiągną rozmiar lasu. Kasa i tylko kasa się liczy.
Komedia
rok temu
Naukowcy największy kabaret na świecie 😂
ale numer
rok temu
Bla, bla, bla... Teraz kolej na globalne osuszenie. Płacić, ludkowie, płacić!
Kamil
rok temu
Niestety wszystko w dzisiejszym świecie to pieniądze, nie chce mówić że niema ocieplenia klimatu bo widoczne zmiany zachodzą ale fakt jest taki że ktoś inwestuje w nowe technologie, solary, elektryczne auta, aby ktoś niestety musiał je kupić. Jestem naprawdę pełnym sercem za ratowaniem tego pięknego środowiska, bo to wszystko jest cudem natury a my tylko ciągniemy ile się da z tego,nie dając nic w zamian ale fakt jest taki że kiedyś miarka się przebierze i natura sama znajdzie sposoby jak uporać się z tym wszystkim, a jak ludzkość na tym wyjdzie to już sprawa nieznana.
🐣🐣🐣
rok temu
Prędzej jedzenie nas wykonczy🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
LLLLLLL
rok temu
Naukowcy mięli na myśli PIS.
Jonasz
rok temu
Uczonym i tak nie wierzę. Czy chcecie czy nie chcecie czym Bóg chce tym będziecie!!!
Mądry
rok temu
Dziś znowu zaczeli rozpylać chemitralis nad lubelszczyzna .Małe z rana jeszcze smugi rezeszły się i tworzą chmury i to wszystko by chronić nas przed globalnym ociepleniem.
Taka prawda
rok temu
Klimat na Ziemi zmienia się od milionów lat! I żaden człowieczek tego nie zatrzyma! Ludzie nie nabierajcie się na słowa globalistów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić