Naukowcy podali wyniki badań. Mówią, gdzie spotyka się psychopatów

32

Naukowcy w Wielkiej Brytanii przeprowadzili specjalne badania, z których wynika, gdzie najczęściej mieszkają psychopaci. Ich zdaniem, osoby te, niezależnie od kraju, zamieszkują duże aglomeracje. Nie zgadza się z nimi polski ekspert, który wystąpił w "Pytaniu na śniadanie" TVP.

Naukowcy podali wyniki badań. Mówią, gdzie spotyka się psychopatów
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Psychopata to w dużym uproszczeniu osoba, która nie współodczuwa emocji, jedynie swoje własne. Przyjmuje się, że każdy człowiek ma cechy psychopaty, jednakże nie u każdego są ona dominujące.

"Był taki miły, spokojny..."

Najnowsze badania naukowców z Wielkiej Brytanii pokazały, gdzie najczęściej mieszkają takie osoby. Andrzej Mroczek - ekspert ds. terroryzmu i terroru kryminalnego podchodzi do nich jednak sceptycznie.

Nie są podane określone grupy, na których były prowadzone tego typu badania(...) Są różnego rodzaju środowiska, narodowości, mniejsze, większe grupy etniczne, gdzie ciężko jest jednoznacznie wykazać, że tak jest jak stwierdzono, że w środowiskach miejskich jest więcej takich osób - powiedział w"Pytaniu na śniadanie".
Jeśli przełożymy to na seryjnych zabójców, którzy mają osobowość psychopatyczną, to tak naprawdę w większości seryjni zabójcy, tutaj odnoszę się do Stanów Zjednoczonych, wcale nie mieszkają w dużych aglomeracjach. Ci najbardziej znani seryjni zabójcy mieszkają poza terenem dużych miast. Ale również i w Polsce - większość z nich mieszkała w obszarach wiejskich, bądź małych miasteczkach.

Należy jednak pamiętać, że nie każdy morderca jest psychopatą i nie każdy psychopata jest mordercą. Seryjny morderca to często człowiek, który "ma poukładane życie", jest miły, grzeczny i spokojny.

Z reguły przyciąga do siebie osoby, ponieważ z zewnątrz jest osobą uśmiechniętą i radosną. Robi to jednak w określonym celu - aby później nimi manipulować.

Często też nie wykazuje żadnych cech agresywnych. Spotkać również można psychopatów "w białych kołnierzykach" - działają w zaciszu domowym, gdzie dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić