Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Naukowcy podali wyniki badań. Mówią, gdzie spotyka się psychopatów

26
Podziel się:

Naukowcy w Wielkiej Brytanii przeprowadzili specjalne badania, z których wynika, gdzie najczęściej mieszkają psychopaci. Ich zdaniem, osoby te, niezależnie od kraju, zamieszkują duże aglomeracje. Nie zgadza się z nimi polski ekspert, który wystąpił w "Pytaniu na śniadanie" TVP.

Naukowcy podali wyniki badań. Mówią, gdzie spotyka się psychopatów
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Psychopata to w dużym uproszczeniu osoba, która nie współodczuwa emocji, jedynie swoje własne. Przyjmuje się, że każdy człowiek ma cechy psychopaty, jednakże nie u każdego są ona dominujące.

"Był taki miły, spokojny..."

Najnowsze badania naukowców z Wielkiej Brytanii pokazały, gdzie najczęściej mieszkają takie osoby. Andrzej Mroczek - ekspert ds. terroryzmu i terroru kryminalnego podchodzi do nich jednak sceptycznie.

Nie są podane określone grupy, na których były prowadzone tego typu badania(...) Są różnego rodzaju środowiska, narodowości, mniejsze, większe grupy etniczne, gdzie ciężko jest jednoznacznie wykazać, że tak jest jak stwierdzono, że w środowiskach miejskich jest więcej takich osób - powiedział w"Pytaniu na śniadanie".
Jeśli przełożymy to na seryjnych zabójców, którzy mają osobowość psychopatyczną, to tak naprawdę w większości seryjni zabójcy, tutaj odnoszę się do Stanów Zjednoczonych, wcale nie mieszkają w dużych aglomeracjach. Ci najbardziej znani seryjni zabójcy mieszkają poza terenem dużych miast. Ale również i w Polsce - większość z nich mieszkała w obszarach wiejskich, bądź małych miasteczkach.

Należy jednak pamiętać, że nie każdy morderca jest psychopatą i nie każdy psychopata jest mordercą. Seryjny morderca to często człowiek, który "ma poukładane życie", jest miły, grzeczny i spokojny.

Z reguły przyciąga do siebie osoby, ponieważ z zewnątrz jest osobą uśmiechniętą i radosną. Robi to jednak w określonym celu - aby później nimi manipulować.

Często też nie wykazuje żadnych cech agresywnych. Spotkać również można psychopatów "w białych kołnierzykach" - działają w zaciszu domowym, gdzie dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
są w tvn,
6 miesięcy temu
wiem bez badan
Tekla
6 miesięcy temu
Kto się nie zgodzi z tym, że w Korei Płn., Rosji i w innych b. bliskich krajach - też są psychopaci?
xxx
6 miesięcy temu
"Ci najbardziej znani seryjni zabójcy mieszkają poza terenem dużych miast." - sobie mieszkają i sobie spokojnie mordują; haha, dobre ...
;-D
6 miesięcy temu
np.w Sopocie tussk
;-D
6 miesięcy temu
np.w Sopocie tussk
;-D
6 miesięcy temu
np.w Sopocie tussk
;-D
6 miesięcy temu
np.w Sopocie tussk
OLO
6 miesięcy temu
jednego widzę u góry na filmiku. a reszta to na wiejskiej w w-wie
Alinaaa
6 miesięcy temu
Psychopaci sypiają też z facetami aby osiągnąć awans często zamykają żony w domu gdzie biją i znęcają się a w pracy udają singli bez dzieci i żon grzeczny fałsz i obłuda ...
Zumwalt
6 miesięcy temu
No tak... Naukowcy w Wielkiej Brytanii przeprowadzili badania, ale ekspert w TVP wiedział i tak lepiej, bo był bardziej kurski niż brytyjski... I drobiazg - ekspert tvp bełkocze o wielokrotnych mordercach - a nie o PSYCHOPATACH... No ekspert na miarę Babiarza. Na miarę zenka. Poziomu jakimowicza podniesionego do hołeckiej.
aga
6 miesięcy temu
nie czytałam, ale zgaduję - w pracy?
Fred49
6 miesięcy temu
Ciekawe dlaczego na zdjęciu ilustracyjnym jest biały, a nie innej rasy? Dla mnie to jest rasizm.
Ela
6 miesięcy temu
Ci w czarnych wieczorowych sukniach, to znaczy kler, też zawsze się uśmiechają i są tacy radośni, tylko nie wiem z czego oni mogą się cieszyć.
Vince
6 miesięcy temu
Wszyscy z PiSu są uśmiechnięci i radośni, robią to chyba celowo, żeby później narodem manipulować, tak jak jest z covidem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić