Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Nawalny boi się o swoje życie w więzieniu

18
Podziel się:

Znany rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny stwierdził w piątek, że nie planuje popełnić samobójstwa w więzieniu. Na sobotę zapowiadane są w Moskwie masowe protesty. Antykremlowscy aktywiści podkreślają, że Nawalny trafił za kratki na podstawie sfabrykowanych dowodów.

Nawalny boi się o swoje życie w więzieniu
Aleksiej Nawalny zapowiedział, że nie planuje popełnić w więzieniu samobójstwa (Instagram)

W piątek na koncie Aleksieja Nawalnego w mediach społecznościowych pojawił się wpis dotyczący jego pobytu w więzieniu. Został on zamieszczony przez prawnika opozycjonisty. Podkreślono w nim, że aktywista czuje się dobrze i nie ma problemów ze zdrowiem psychicznym.

Na wszelki wypadek ogłaszam, że nie planuję ani powiesić się na okiennej kracie, ani podciąć sobie żył lub też gardła zaostrzoną łyżką – napisano w imieniu Nawalnego w poście na Instagramie.

Wypowiedź Nawalnego z więzienia. "Bardzo ostrożnie korzystam ze schodów"

Krytyk Władimira Putina Aleksiej Nawalny został aresztowany w ubiegłą niedzielę, po przylocie z Berlina do Moskwy. W stolicy Niemiec odbywał wcześniej rekonwalescencję po próbie otrucia nowiczokiem. Rosyjska służba więzienna postawiła Nawalnemu zarzut nieprzestrzegania odbywania warunków kary w zawieszeniu i nakazała jego natychmiastowe aresztowanie.

W poście z więzienia podkreślono, Nawalny podkreśla, że jest w bardzo dobrej formie. Ma bardzo na siebie uważać i nie podejmować ryzykownych aktywności. Wszystko po to, aby na pewno nie doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Bardzo ostrożnie korzystam ze schodów. Codziennie mierzą mi ciśnienie krwi, jak u kosmonauty, więc nagły atak serca jest wykluczony. Wiem, że poza murami więzienia przebywa wielu dobrych ludzi i na pewno nadejdzie pomoc – podkreślił Nawalny.

Rosyjska opozycja zapowiada demonstracje. "Dzieci wciągane w wojenki polityczne"

Na sobotę zaplanowano w Rosji ogólnokrajowe manifestacje. Zwolennicy Nawalnego będą protestować przeciwko represjom. Mają również domagać się uwolnienia opozycjonisty.

Władze wszczęły śledztwo wobec organizatorów protestów. Oskarżono ich o zachęcanie do uczestnictwa w nich osób niepełnoletnich. Podkreślono, że manifestacje mogą prowadzić do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Urzędnicy dali jasno do zrozumienia, że masowe demonstracje są nielegalne. W piątek moskiewski sąd skazały rzeczniczkę Nawalnego na 9 dni więzienia. Usunięto także wszystkie posty w mediach społecznościowych, mające zachęcać do udziału w manifestacjach. ​​

Kiedy nieletni są zapraszani na polityczne wiece, nie możemy spodziewać się niczego dobrego. Dzieci są wciągane w wojenki polityczne, gdy wszystkie inne opcje nie przynoszą rezultatu. Oznacza to, że organizatorzy manifestacji są gotowi zrobić wszystko, aby osiągnąć swoje cele – podkreśliła na Facebooku rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Obejrzyj także: Rosja. Aleksiej Nawalny aresztowany. Były premier chwali reakcję Polski: "To nie jest wyścig"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
sam
rok temu
Jeżeli walczy się ze swoim krajem?
krk
rok temu
Nie ma lepszego argumentu do walki z władzą jak męczennik. Takich przykładów można wskazać bardzo dużo w najnowszej historii. Wszyscy doskonałe wiedzieli, co go czeka po powrocie do Rosji, tym bardziej że wymiar sprawiedliwości FR przypominał o obowiązku stawienia się po zakończeniu leczenia, ale ten facet wybrał męczeńską ścieżkę, tylko po to aby dalej zajmować czołowe miejsca w prasie. No cóż taka robota - w końcu nieźle płacą, a i media piszą...
Łamiące wiado...
rok temu
"Nie mogą mi nic zrobić" powiedział 30 - 40 letni polityk, Rosjanin mieszkający w Rosji po czym przyleciał i został złapany.
Mateo
rok temu
To jego ojczyzna , tak jak wielu walczy o wolność, demokrację chcę jak najlepiej- nie tylko dla siebie ,lecz dla całego narodu w Rosji , to prawy i odważny człowiek , tak wielu poświęciło swoje życie dla dobra ogółu ... szanuje go i miał prawo wrócić do kraju ,który kocha i swojej rodziny.Oby wyszedł jak najszybciej z wiezienia i cieszył się wolnością i rodziną
Lenna
rok temu
Chłopie uratowali Ciebie sam sobie poszukales kata.
1320
rok temu
Facet chce walczyć o swoj kraj, ale i tak pewnie go powiesza, ma szczęście że nie trafił do ZK w Żytomierzu
Czaszkow
rok temu
Cos mi sie zdaje ze go sciagneli podstepem i szantazem. Teraz moze zdarzyc sie wszystko. Oni nie umieją i nie potrafią przegrywać, a cenę za to wystawiają najwyższą, bez względu na sily i środki. Poświęcą wszystko dla głupiej idei, tajemnicy i słusznej wygranej. Jak w szachach.
atlas
rok temu
Sam na własne życzenie zgotował sobie ten los,na co on liczył na sprawiedliwość w wersji Putina
Rus
rok temu
W przypatku zabicia amwryka i zachod zorganizuja wojenke na kije w Kijewie.
nina
rok temu
Znaczy nie ma chłop wyobraźni. Potrzymają go 2,3 lata za kratami i jak wszystko przycichnie, niestety poślizgnie się na skórce od jabłka - 33 razy.
EMI
rok temu
chyba brakowało mu szumu medialnego! Na własne życzenie tam wrócił to niech teraz nie lamentuje , wiedział doskonale co go czeka!!!! A teraz cały świat ma się użalać nad tym panem ?
Radosław
rok temu
Nawalony - ciekawe czym? Zazdrości Carowi władzy i bogactwa. Wg mnie jest to człowiek chcący władzy, ale nie potrafi znaleźć na to skutecznego sposobu w prawie kraju w którym chciałby zostać Carem. Nowalony, gdyby doszedł na szczyt, mógłby się okazać wielkim zawodem dla obecnie wspierających Go i promujących - Przecież On prawa w Rosji nie zmieni!
Typowy Seba
rok temu
Do nie czytających rosyjskiej literatury : Nigdy nie zrozumiecie rosyjskiej duszy.
Jacek
rok temu
Wcale mi go nie żal Co on sobie myślał że Putina obali hehe to tak jakby LGBT chciało Prezesa obalić Nie da sie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić