o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Nawalny boi się o swoje życie w więzieniu

18
Podziel się

Znany rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny stwierdził w piątek, że nie planuje popełnić samobójstwa w więzieniu. Na sobotę zapowiadane są w Moskwie masowe protesty. Antykremlowscy aktywiści podkreślają, że Nawalny trafił za kratki na podstawie sfabrykowanych dowodów.

Nawalny boi się o swoje życie w więzieniu
Aleksiej Nawalny zapowiedział, że nie planuje popełnić w więzieniu samobójstwa (Instagram)
bEDsVKxx

W piątek na koncie Aleksieja Nawalnego w mediach społecznościowych pojawił się wpis dotyczący jego pobytu w więzieniu. Został on zamieszczony przez prawnika opozycjonisty. Podkreślono w nim, że aktywista czuje się dobrze i nie ma problemów ze zdrowiem psychicznym.

Na wszelki wypadek ogłaszam, że nie planuję ani powiesić się na okiennej kracie, ani podciąć sobie żył lub też gardła zaostrzoną łyżką – napisano w imieniu Nawalnego w poście na Instagramie.
bEDsVKxz

Wypowiedź Nawalnego z więzienia. "Bardzo ostrożnie korzystam ze schodów"

Krytyk Władimira Putina Aleksiej Nawalny został aresztowany w ubiegłą niedzielę, po przylocie z Berlina do Moskwy. W stolicy Niemiec odbywał wcześniej rekonwalescencję po próbie otrucia nowiczokiem. Rosyjska służba więzienna postawiła Nawalnemu zarzut nieprzestrzegania odbywania warunków kary w zawieszeniu i nakazała jego natychmiastowe aresztowanie.

W poście z więzienia podkreślono, Nawalny podkreśla, że jest w bardzo dobrej formie. Ma bardzo na siebie uważać i nie podejmować ryzykownych aktywności. Wszystko po to, aby na pewno nie doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Bardzo ostrożnie korzystam ze schodów. Codziennie mierzą mi ciśnienie krwi, jak u kosmonauty, więc nagły atak serca jest wykluczony. Wiem, że poza murami więzienia przebywa wielu dobrych ludzi i na pewno nadejdzie pomoc – podkreślił Nawalny.
bEDsVKxF

Rosyjska opozycja zapowiada demonstracje. "Dzieci wciągane w wojenki polityczne"

Na sobotę zaplanowano w Rosji ogólnokrajowe manifestacje. Zwolennicy Nawalnego będą protestować przeciwko represjom. Mają również domagać się uwolnienia opozycjonisty.

Władze wszczęły śledztwo wobec organizatorów protestów. Oskarżono ich o zachęcanie do uczestnictwa w nich osób niepełnoletnich. Podkreślono, że manifestacje mogą prowadzić do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

bEDsVKxG

Urzędnicy dali jasno do zrozumienia, że masowe demonstracje są nielegalne. W piątek moskiewski sąd skazały rzeczniczkę Nawalnego na 9 dni więzienia. Usunięto także wszystkie posty w mediach społecznościowych, mające zachęcać do udziału w manifestacjach. ​​

Kiedy nieletni są zapraszani na polityczne wiece, nie możemy spodziewać się niczego dobrego. Dzieci są wciągane w wojenki polityczne, gdy wszystkie inne opcje nie przynoszą rezultatu. Oznacza to, że organizatorzy manifestacji są gotowi zrobić wszystko, aby osiągnąć swoje cele – podkreśliła na Facebooku rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.
bEDsVKxH

Obejrzyj także: Rosja. Aleksiej Nawalny aresztowany. Były premier chwali reakcję Polski: "To nie jest wyścig"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDsVKya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
sam
5 miesięcy temu
Jeżeli walczy się ze swoim krajem?
krk
7 miesięcy temu
Nie ma lepszego argumentu do walki z władzą jak męczennik. Takich przykładów można wskazać bardzo dużo w najnowszej historii. Wszyscy doskonałe wiedzieli, co go czeka po powrocie do Rosji, tym bardziej że wymiar sprawiedliwości FR przypominał o obowiązku stawienia się po zakończeniu leczenia, ale ten facet wybrał męczeńską ścieżkę, tylko po to aby dalej zajmować czołowe miejsca w prasie. No cóż taka robota - w końcu nieźle płacą, a i media piszą...
Łamiące wiado...
7 miesięcy temu
"Nie mogą mi nic zrobić" powiedział 30 - 40 letni polityk, Rosjanin mieszkający w Rosji po czym przyleciał i został złapany.
bEDsVKyb
Mateo
8 miesięcy temu
To jego ojczyzna , tak jak wielu walczy o wolność, demokrację chcę jak najlepiej- nie tylko dla siebie ,lecz dla całego narodu w Rosji , to prawy i odważny człowiek , tak wielu poświęciło swoje życie dla dobra ogółu ... szanuje go i miał prawo wrócić do kraju ,który kocha i swojej rodziny.Oby wyszedł jak najszybciej z wiezienia i cieszył się wolnością i rodziną
Lenna
8 miesięcy temu
Chłopie uratowali Ciebie sam sobie poszukales kata.
1320
8 miesięcy temu
Facet chce walczyć o swoj kraj, ale i tak pewnie go powiesza, ma szczęście że nie trafił do ZK w Żytomierzu
Czaszkow
8 miesięcy temu
Cos mi sie zdaje ze go sciagneli podstepem i szantazem. Teraz moze zdarzyc sie wszystko. Oni nie umieją i nie potrafią przegrywać, a cenę za to wystawiają najwyższą, bez względu na sily i środki. Poświęcą wszystko dla głupiej idei, tajemnicy i słusznej wygranej. Jak w szachach.
atlas
8 miesięcy temu
Sam na własne życzenie zgotował sobie ten los,na co on liczył na sprawiedliwość w wersji Putina
Rus
8 miesięcy temu
W przypatku zabicia amwryka i zachod zorganizuja wojenke na kije w Kijewie.
nina
8 miesięcy temu
Znaczy nie ma chłop wyobraźni. Potrzymają go 2,3 lata za kratami i jak wszystko przycichnie, niestety poślizgnie się na skórce od jabłka - 33 razy.
EMI
8 miesięcy temu
chyba brakowało mu szumu medialnego! Na własne życzenie tam wrócił to niech teraz nie lamentuje , wiedział doskonale co go czeka!!!! A teraz cały świat ma się użalać nad tym panem ?
Radosław
8 miesięcy temu
Nawalony - ciekawe czym? Zazdrości Carowi władzy i bogactwa. Wg mnie jest to człowiek chcący władzy, ale nie potrafi znaleźć na to skutecznego sposobu w prawie kraju w którym chciałby zostać Carem. Nowalony, gdyby doszedł na szczyt, mógłby się okazać wielkim zawodem dla obecnie wspierających Go i promujących - Przecież On prawa w Rosji nie zmieni!
Typowy Seba
8 miesięcy temu
Do nie czytających rosyjskiej literatury : Nigdy nie zrozumiecie rosyjskiej duszy.
bEDsVKxT
Jacek
8 miesięcy temu
Wcale mi go nie żal Co on sobie myślał że Putina obali hehe to tak jakby LGBT chciało Prezesa obalić Nie da sie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić