o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Naprawdę to robi! Nagranie z Nawalnym obiegło świat

67
Podziel się

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny wraca do ojczyzny. Jego obecność na pokładzie samolotu wzbudziła sensację wśród pozostałych towarzyszy podróży. Wraca w końcu do kraju, w którym niedawno doszło do próby pozbawienia go życia.

Naprawdę to robi! Nagranie z Nawalnym obiegło świat
Aleksiej Nawalny w trakcie podróży samolotem do Moskwy (Twitter)
bECxAwth

W niedzielę 17 stycznia Aleksiej Nawalny wsiadł do samolotu lecącego z Berlina. Towarzyszy mu żona – Julia. Decyzja o powrocie od Rosji wzbudziła podziw wśród osób wspierających opozycjonistę. Dało się to odczuć już przed wylotem: na widok pary pasażerowie zaczęli bić brawo oraz zadawać pytania w języku rosyjskim i angielskim.

Nawalny wszedł na pokład samolotu do Moskwy. Jak to ujął jeden ze zwolenników: "ma jaja ze stali" – napisała na Twitterze dziennikarka Loveday Morris.
bECxAwtj

Aleksiej Nawalny – powrót do Rosji. Opozycjonista żegna Niemcy

Ostatnie pięć miesięcy Aleksiej Nawalny spędził w Berlinie w Niemczech. Właśnie tam przechodził leczenie oraz rekonwalescencję po próbie otrucia. Według ustaleń Wiktorii Bieliaszyn opozycjonista jeszcze dziś wieczorem dotrze do Rosji.

Samolot rosyjskich linii lotniczych "Pobieda" wystartował do Moskwy. Na lotnisku Wnukowo wyląduje o 17:20 czasu polskiego – poinformowała dziennikarka na Twitterze.
bECxAwtp

Przed wyjazdem do Rosji Aleksiej Nawalny podziękował za gościnę i opiekę medyczną. Opozycjonista podkreślił, że na własnej skórze przekonał się, jak bardzo stereotypy rozmijają się z rzeczywistym sposobem bycia mieszkańców Niemiec. Jednocześnie wyraził ubolewanie, że nie zdołał nauczyć się ich języka.

To w rzeczywistości najsympatyczniejsi ludzie ze znakomitym poczuciem humoru, zawsze chętni do pomocy. (...) Nie było mi jednak dane nauczyć się języka filozofów i poetów – napisał Aleksiej Nawalny na Instagramie.

Aleksiej Nawalny – otrucie. Rosyjski opozycjonista przeżył cudem

Do próby morderstwa Aleksieja Nawalnego doszło 20 sierpnia 2020 roku. Rosyjski opozycjonista doznał zapaści w trakcie lotu z Omska do Moskwy. Jak wykazały późniejsze testy laboratoryjne, podano mu środek paralityczno-drgawkowy typu nowiczok. Według dotychczasowych ustaleń stały za tym osoby związane z rosyjskim rządem.

bECxAwtq

Ślady trucizny zabezpieczono m.in. na butelkach, z których Aleksiej Nawalny pił wodę mineralną w hotelu w Omsku. Dzięki staraniom współpracowników Nawalnego przeniesiono do kliniki uniwersyteckiej Charité w Berlinie. Zrobiono to w obawie, że jeśli opozycjonista pozostanie w Rosji, zostanie podjęta kolejna próba jego zabójstwa.

bECxAwtr

Sam Aleksiej Nawalny deklaruje, że nie obawia się powrotu do ojczyzny. Opozycjonista na pytanie, czy czuje się bohaterem, odpadł, że czuje się, ale "obywatelem Rosji".

Czuje się obywatelem Rosji, który ma pełne prawo, by powrócić do domu – odpowiedział Aleksiej Nawalny (Polsat News).
Zobacz także: Zobacz też: Otrucie Aleksieja Nawalnego. Nagranie z pokoju hotelowego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECxAwtK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(67)
Krycha
8 miesięcy temu
Wielki szacunek- odważny człowiek !
dodo
8 miesięcy temu
naprawdę, ludzie to łykną wszystko...
Dobrada
8 miesięcy temu
Wład!szto?wiesz już co...
bECxAwtL
Kulawikowa
8 miesięcy temu
To, to jeszcze nic, ale publiczna namowa do prostytucji i to w mediach społecznościowych na stronie o2? Ooooo! To jest dopiero coś!!!
Adam K.
8 miesięcy temu
No i wylądował ale nie o 17:20 CET tylko o 18:12 i nie na Wnukowie tylko na Szeremietiewie.
Leszek
8 miesięcy temu
Z tym poczuciem humoru u Niemców to troszkę odleciał. Jeśli Niemiec ma poczucie humoru to tylko dlatego że nie jest czystym Niemcem
Tadeusz
8 miesięcy temu
Jakby Rosjanie chcieliby go zabić to już dawno byłby trupem. Ech propaganda
jamajka
8 miesięcy temu
Już wiadomo, że niebawem ulegnie wypadkowi, chorobie, albo śmiertelnie potknie się o własne nogi. Ot rosyjska sprawiedliwość
realista
8 miesięcy temu
Nawalny dobrze wie,że użyteczny dla swoich mocodawców i ich gratyfikacji jest tylko w Rosji,a nigdzie indziej!!!!Dlatego z uporem godnym szaleńca wraca do "jaskini lwa"!
Myślący
8 miesięcy temu
Jedzie wprowadzać , demokrację, wolność słowa i wolny rynek.My już to ćwiczyliśmy i co?
Max Polak
8 miesięcy temu
Odważny facet ale drygi raz mu się nie uda
Max Polak
8 miesięcy temu
Facet odważny ale drugi raz już nie przeżyje.
trzeżwy
8 miesięcy temu
Biorąc pod uwagę fakt,że Nawalny wraca do Rosji,już nie mam wątpliwości,że jego "otrucie" było sfingowane przez jego mocodawców!Trzeba było coś sprokurować,ponieważ wyrażnie spowszedniał dla swoich zwolenników i dla świata!
bECxAwtD
5x* ru
8 miesięcy temu
Myślę, że albo go wsadzą do łagru, albo zamordują, albo jedno i drugie tj. zamordują w łagrze. Rosja ma już taką reputację, że jest im wszystko jedno.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić