aktualizacja 

Nawet leśnicy się zaśmiali. Nagranie z polskiego lasu

93

Media społecznościowe obiegło niecodzienne nagranie z dzikami w roli głównej. Widać na nim zwierzęta taplające się radośnie w bajorze pod osłoną nocy. Zaskoczenie może budzić liczba dzików roszczących sobie prawa do jednej sadzawki. – Prawie jak w Łebie – żartują leśnicy.

Nawet leśnicy się zaśmiali. Nagranie z polskiego lasu
Dziki urządziły sobie kąpiel w leśnej sadzawce (Twitter, Lasy Państwowe)

Film został opublikowany w sobotę 30 lipca przez Lasy Państwowe. Sytuację zarejestrowano w Nadleśnictwie Lutówko w woj. kujawsko-pomorskim. Na nagraniu widać dziki, które czerpią radość z kąpieli w leśnej sadzawce.

Dziki okupują sadzawkę. Nagranie niesie się w sieci

Uchwycone na filmie dziki postanowiły zażyć kąpieli pod osłoną nocy. Na filmie widać zwierzęta brodzące w błotnym bajorze. Zaskoczenie może budzić ilość dzików chcących skorzystać z sadzawki.

Na nagraniu widać co najmniej kilkanaście zwierząt. Są one w różnym stadium rozwoju. Klip ukazuje, że chęć kąpieli zgłaszają zarówno młode warchlaki, jak i starsze osobniki. Można powiedzieć, że dziki urządziły sobie w lesie coś na kształt błotnego spa.

Wszystkie zwierzęta próbują skorzystać z sadzawki niemal jednocześnie. Zatrzęsienie dzików roszczących sobie prawa do kąpieli może budzić skojarzenia z turystami wypoczywającymi nad polskim morzem. Choć dziki nie rozstawiają parawanów, tłoczą się w sadzawce jeden obok drugiego.

Prawie jak w Łebie – śmieją się leśnicy w opisie filmu.

Pod koniec nagrania widać, że coś płoszy dziki. Zwierzęta szybko postanawiają opuścić sadzawkę. Jeden z nich, który cały czas ma ochotę na kąpiel, zostaje szybko ustawiony do pionu przez większego osobnika.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Żart leśników przypadł internautom do gustu

Film odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Internautom bardzo przypadło do gustu nagranie udostępnione na Twitterze przez Lasy Państwowe. Większość osób zareagowała emotikonkami wyrażającymi rozbawienie.

Obejrzyj także: Leśne spa. Nagranie leśników z ukrytej kamery

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić