o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Nie chciał dziecka. Jego zbrodnia wstrząsnęła Polską. Eryk J. z wyrokiem

43
Podziel się

Koniec sprawy, która dwa lata temu wstrząsnęła całą Polską. 24-letni dziś Eryk J. włamał się do domu ciężarnej byłej partnerki z nożem, chcąc zabić ją i całą jej rodzinę. Teraz usłyszał prawomocny wyrok.

Nie chciał dziecka. Jego zbrodnia wstrząsnęła Polską. Eryk J. z wyrokiem
Eryk J. chciał zabić całą rodzinę w Cerekwicy Starej (Newspix)
bDfMTtWt

Sąd apelacyjny w Łodzi w całości podtrzymał wyrok dla mordercy z Cerekwicy Starej. Eryk J. został skazany na karę dożywocia za zabójstwo dwóch osób i usiłowanie zabójstwa czterech, w tym nienarodzonego dziecka. Jego dziecka.

W 2018 roku mężczyzna wdarł się z nożem do domu byłej partnerki. Zadźgał jej rodziców, a ją samą i jej siostrę poważnie ranił. Wielokrotnie dźgnął brzuch ciężarnej, przez co jego syn urodził się m.in. z raną kłutą klatki piersiowej. Dziecko cierpiało z powodu wielu innych dolegliwości i zmarło po kilku miesiącach.

bDfMTtWv

Po ataku Eryk J. wrócił do swojego mieszkania, został zatrzymany przez policję po godzinie 3. Miał 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Usłyszał sześć zarzutów w tym m.in. zabójstwa i usiłowania zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Z ustaleń śledczych wynika, że oskarżony był wściekły, kiedy dowiedział się o ciąży partnerki i próbował przekonać ją do poddania się aborcji. Ona odmówiła i para się rozstała, jednak Eryk J. nie mógł pogodzić się z myślą o dziecku. W czasie wizji lokalnej morderca powiedział, że chciał zabijać "każdego, kto stanął na drodze".

Zobacz też: Odnaleziony wrak łodzi podwodnej. Przeleżał na dnie ponad 75 lat

bDfMTtWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
doświadczony
miesiąc temu
Kara śmierci i tyle w temacie.
metall
miesiąc temu
Nie za zabójstwo tylko za morderstwo. A za morderstwo powinna być kara śmierci. Teraz do końca jego marnego życia bliscy ofiar będą pracować na wygody oprawcy.
Xxx
miesiąc temu
Jakie dożywocie? Po co w takim wypadku utrzymywać takie coś? Powinna być natychmiastowa eleminacja i tyle. Sam osobiście mógłbym robić za wykonawcę bez najmniejszych skrupułów i nawet by mi brew nie drgnęła. To coś to już nawet nie jest człowiek, nawet nie zwierzę. Szkoda emu marnować dla takiego indywiduum.
bDfMTtWX
asa
miesiąc temu
Jak to powiedział jeden Kabaretowy klasyk już w magazynie czekają na przyjęcie towaru
Podatnik
miesiąc temu
Dozywocie... i co bedziemy do konca zycia placic na jego miche
Najnowsze komentarze (43)
Koellhepp
miesiąc temu
Ten chłopak wychowywał się w biedzie, bez ojca, z samą mamą. Nie miał kto przekazać mu wzorców. Stąd w nim tyle złości. Miał marzenia, nie chciał płacić alimentow przez wpadkę z przejściową dziewczyną. Nie usprawiedliwiam go, ale sprawa ma drugie dno.
no hejter
miesiąc temu
bidny aborcjonista! przecież chciał je zapłacić za ,,zabieg" no i aborcja tańsza jest niż ,,elementy"
powodzenia
miesiąc temu
i 100 lat, Eryku!
xyz
miesiąc temu
Ci co chca kary smierci nie roznia sie wcale od tego czlowieka ktory w swojej zacieklosci tego dokonal. Ta sama rzadza krwi.
realista
miesiąc temu
A jakie to dożywocie skoro po 25 latach ma możliwość wyjścia na wolność
Adam
miesiąc temu
Gdyby byla czapa jak kiedys, to 3/4 mordercow odstapilo by od zbrodni z obawy na wykrywalnosc = czapa.
Tarzan
miesiąc temu
Idąc logiką zwolennika aborcji nie zamordował swojego dziecka bo w czasie ataku było ono w łonie matki a więc było płodem a poza tym miał możliwość wyboru czy chce być ojcem czy nie.
Rany,
miesiąc temu
włamał się do domu ciężarnej byłej partnerki z nożem... Polska składnia, trudna składnia
bDfMTtWP
Hdfi
miesiąc temu
A na co liczył dożywocie i w kamieniołomach powinli pracować
Mirek
miesiąc temu
Ludzie nie potrafia komunikowac ze soba. Od razu mowi sie partnerce ze nie chce sie dziecka, samemu zabezpiecza albo sterylizuje aby miec 100 % pewnosc. Kobieta powinna tez rozwazyc czy chce miec partnera ktry nie chce miec dzieci.
Gość
miesiąc temu
Widocznie go rodzice nie kochali skoro swojego dziecka nie powinnien obdarować uczuciem.Ewidentnie widać skazę na psychice i okrucieństwo.Za to co zrobił powinien być skazany na karę śmierci.Jak można poczuć taką nienawiść do nienarodzonego dziecka w pojeciach się nie mieści niech gnije w więzieniu.
Pan
miesiąc temu
NIECH WEJDZIE WRESZCIE USTAWA O PRZYWROCENIE KARY SMIERCI NA CO ONI CZEKAJA
Proste
miesiąc temu
Zabujstwo a morderstwo to nie to samo. On mordował nie zabijał. Zabija to rzolnież na wojnie zabija to policjant broniąc kogoś lub siebie w trakcie sluzby zabijają też antyterroryści aby ochronić zakładników etc a na świecie tnawet lekarze zabijają ludzi wykonując eutanazję lub aborcje a ten człowiek to jest morderca dla którego zabrakło w prawie zapisów o karze śmierci za to co zrobił
czloax
miesiąc temu
Ludzie tu piszący komentarze (przynajmniej większość z was), ilu to ludzi ukatrupiły tłumy rozsierdzonej gawiedzi w minionych wiekach (wasi odpowiednicy w historii). Ile razy czytaliście że X zaszkodził Y a potem się okazywało, że to Y szkodził X. Albo czy zwolniony po 18 latach więzienia fałszywie oskarżony pan żyłby do dnia uniewinnienia gdyby "sprawiedliwość" wymierzał tłum? Panujcie nad swoimi negatywnymi emocjami i pozbądźcie się tej nienawiści bo jestem pewien, że podobną żywicie nie tylko do morderców ale i do każdego innego człowieka w tym do samych siebie. Od wymierzania sprawiedliwości na ziemi jest profesjonalny (a więc zdystansowany do emocji) sąd.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić