Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Wysokie mandaty za brak maseczek. Specjalne pismo wojewody

22
Podziel się:

Funkcjonariusze policji i straży miejskiej coraz częściej karzą osoby, które nie stosują się do nakazu zakrywania ust i nosa. Radio ZET dotarło do pisma, które wojewoda mazowiecki skierował w tej sprawie do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Wysokie mandaty za brak maseczek. Specjalne pismo wojewody
Policja ma surowo karać za brak maseczek. Jest pismo wojewody w tej sprawie (Policja)

Premier Mateusz Morawiecki nie zdecydował się wprowadzić kolejnych obostrzeń covidowych, które najbardziej dotknęłyby ludzi niezaszczepionych. Eksperci apelowali, aby podobnie jak we Francji, Austrii, Włoszech czy Holandii, do restauracji czy kin mogły wejść osoby, które przyjęły szczepionki na koronawirusa lub pokazały negatywny wynik testu.

Premier ogłosił jednak, że zamiast tego pojawią się wzmożone kontrole w galeriach handlowych. Obowiązek zakrywania nosa w miejscach publicznych obowiązuje od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz nakaz jest sumiennie kontrolowany przez straż miejską oraz policję.

Radio ZET dotarło do pisma, które wojewoda mazowiecki skierował w tej sprawie do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

W piśmie Konstanty Radziwiłł powołuje się na ustawę z 28 października 2020 roku, która wprowadziła zmiany do ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

W związku z tym należy uznać, że w aktualnym stanie prawnym strażnicy straży gminnych/miejskich są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego za wykroczenie z art. 116 Kodeksu wykroczeń, w czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanie epidemii, na mocy art. 54a ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - napisał wojewoda mazowiecki.

Coraz gorsze liczby

Ostatniej doby odnotowano ponad 12 tys. nowych zakażeń. Z powodu koronawirusa zmarło 8 pacjentów. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zwrócił uwagę na spadek dynamiki wzrostu nowych zakażeń, jednak liczba zajętych łóżek szpitalnych i respiratorów jest rekordowa od początku czwartej fali pandemii.

Zobacz także: Wykrywa dotykiem niewielkie guzy w piersiach. Pomaga jej fakt, że jest osobą niedowidzącą
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Anna
7 miesięcy temu
Dawno, dawno temu, obwieszczenia przyklejano na słupach.Dzisiaj takim słupem jest dziennikarz, i jeszcze zarabia pieniàdze i jest nawet ekspertem w różnych innych dziedzinach, świat zszedł na złà drogé
Nick
7 miesięcy temu
Noszenie masek sprzyja rozwojowi raka płuc w przyszłości. Te maski są z plastiku. Nosząc je wdychacie mikro plastik i inne chemikaliami użyte przy produkcji maski. Powodzenia.
Micke
7 miesięcy temu
Strasznie ta epidemia, że nikt nie chce nosić maseczek. Sterach się bać!
Aaa
7 miesięcy temu
Zapraszam funkcjonariuszy do Mszany Dolnej... Tylko wypas i gwarantowanie finansowania państwa na lata.. w sklepach 20% maseczek... w porywach
Wolny -człek
7 miesięcy temu
Maseczki się nadają tak jak siatka ogrodzeniowa do łapania komarów.Ale trzeba kasę nabijać ich producentom i do skarbu państwa za mandaty wpływy kierować
Emeryt
7 miesięcy temu
Ale się w tym kraju durnoty namnożyło
Emeryt
7 miesięcy temu
Tak się wzorujecie na Niemcach to noscie maseczki bo u nich są kary za nie noszenie a przecież to wasz ideał
kot kota
7 miesięcy temu
hahaha, a ja mam żółte papiery i mogę chodzić bez
xxx
7 miesięcy temu
"Obowiązek zakrywania nosa w miejscach publicznych".....to wystarczy tylko klamerka jakiej używają pływacy. Piszcie z sensem. Nawet polski Wam nie idzie ech......... I już kasujemy Panie kasowacz, bo komentarz niewygodny.
wolna
7 miesięcy temu
Nikt mi nie bedzie mówił w co mam sie ubierac. Nawet jeśli jest to tylko maseczka. Narusza ona moją wolność osobistą. A jakby wprowadzili nakaz noszenia burek jak u islamistów bo byłoby ok? Bo może burki są lepsze od maseczek? Więcej zakrywają.
666
7 miesięcy temu
Sranie w banie kasy szukają,a maseczka pomaga niby na co
Leon Z
7 miesięcy temu
Do kiedy będziemy nosić maseczki? A, już pamiętam - do dnia wynalezienie szczepionki. No, to czekam na tę szczepionkę...
igor
7 miesięcy temu
Morawiecki dobrze wie, że w czasie kiedy na wschodzi do bram puka już Łukaszenka i Putin, nie są mu potrzebne wewnętrzne zamieszki takie jakie widzimy w Holandii czy Austrii i ostre protesty przeciw przymusom i segregacji. Gdyby nie to, że wielkimi krokami zbliża się wojna na wschodzie już dawno wprowadziłby przymus szczepień i lockown. Inna sprawa, że to właśnie w Europie gdzie poziom wyszczepienia jest największy na świecie notowane sa najyższe wskaźniki zachorowalności. W całej Europie najlepiej radzi sobie krytykowana za brak obostrzeń Szwecja. Czwarta fala praktycznie tam nie występuje w przeciwieństwie do Austrii, Holandii czy Niemiec, gdzie mimo rekordowych poziomów wyszczepień, również liczba pozytywnych testów raportowana jest na rekordowo wysokim poziomie!
S&D
7 miesięcy temu
Maski chronią przed wirusem tak samo jak stringi kobiecy dół pleców przed mrozem. Chodzi tylko o zastraszanie społeczeństwa i wpływ z mandatów do budżetu miasta/gminy /państwa. Info z dziś 8 osób zmarło 😱 przez covida, 3 u których stwirdzono wirusa a u 5 przez choroby współistniejące 😆 a ilu w ostatniej dobie odeszło przez raka?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić