Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Nie chcieli biskupa na otwarciu pralni. Jest finał głośnej afery

330
Podziel się:

Sporo kontrowersji dostarczyło otwarcie pralni dla bezdomnych we Wrocławiu. Z pojawiających się doniesień wynikało, że sponsor nie chciał, by w uroczystości uczestniczył biskup Jakub Kiciński. Rozpętało się spore zamieszanie, które teraz znalazło swój finał.

Nie chcieli biskupa na otwarciu pralni. Jest finał głośnej afery
Sponsor nie chciał obecności biskupa na otwarciu pralni (Facebook, Archidiecezja Wrocławska)

Sponsorem drugiej we Wrocławiu pralni społecznej jest firma Henkel. Spółka zadbała o nowoczesne urządzenia i proszki. Niestety, już podczas oficjalnego otwarcia pojawiły się spore problemy.

Pralnię miał poświęcić biskup, ale... firma się na to nie zgodziła. W związku z tym Towarzystwo Brata Alberta chciało zwrócić "przekazane środki na wsparcie nowej pralni celem zachowania tożsamości w działaniu stowarzyszenia katolickiego".

Teraz okazuje się jednak, że strony doszły do porozumienia. Serwis wroclaw.gosc.pl donosi, że prezes zarządu Henkel Polska Karolina Szmidt wystosowała list do biskupa, w którym podkreśliła, że firmie "jest ogromnie przykro, że w wyniku nieporozumienia organizacyjnego (…) ostatecznie nie doszło do udziału Księdza Biskupa w tej uroczystości".

Ważna deklaracja Henkel Polska

Szmidt określiła zajście mianem "przykrej sytuacji". Zaznaczyła również, że nie tak to miało wyglądać. Prezes dodała, że ma nadzieję na owocną współpracę w przyszłości.

Jest nam bardzo przykro z powodu późniejszych kontrowersji co do uzgodnionej między stronami formuły i programu wydarzenia. Tym bardziej, że jesteśmy przekonani, że stało się tak na skutek głębokiego organizacyjnego nieporozumienia. Nadrzędną wartością dla firmy Henkel jest dobro podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, dlatego chcemy kontynuować nasze zaangażowanie w ten projekt - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Wobec tego Towarzystwo Brata Alberta nie będzie zwracać pralek i proszków. Wrocławska "Gazeta Wyborcza" podaje natomiast, że w najbliższym możliwym terminie odbędzie się poświęcenie pralni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(330)
Babinek1984
4 miesiące temu
Jak dom postawię to papieża zaproszę za 1mln zł😄A co???😄😄😄
Yeyhd75
4 miesiące temu
Biskup nie byłby tak chętny żeby nie ta kasa
Alicja
4 miesiące temu
No i w ten sposób firma Henkel pokazała,komu leży na sercu dobro ludzi. Dla organizacji katolickiej ważniejsze było, żeby się biskup na czyjejs dobroczynności wylansował, niż to, żeby bezdomni mogli odzież uprać.
Babcia
4 miesiące temu
Mój pies ma nowa bude może czarny do mnie przyjedzie i poświęci
Rob
4 miesiące temu
Henkel zainwestował nie sprawdzając w co? Bzdura.Typowa ustawka reklmowa.
Magma65
4 miesiące temu
Kibelki przecież też już święcili, dekle od studzienek kanalizacyjnych, wszystko by chcieli pokropić (za kasę oczywiście)Mam dość jako obywatelka , że kościół chce zawłaszczyć absolutnie wszystko. Szlag mnie trafia na to kropienie jak leci. Nie każdy musi być katolikiem, w ogóle wierzącym, a wszędzie atakują mnie krzyże z makabryczną postacią. Jak byłam w szpitalu, to okazało się że są przymocowane na stałe , nie mogłam zdjąć ze ściany choć na czas mojego pobytu. Czuję się osaczona, jakbym była młodsza , tobym, wyjechała, ale za to mój syn już nie mieszka w tym chorym kraju.
Bobek
4 miesiące temu
Pogonili księdza bo dzieci macał? Przecież oni zawsze dzieci macają
Masakra
4 miesiące temu
Wyjdzie na to że bezdomny jak się właściwie nie pomodli to z pralni nie skorzysta
Emeryt
4 miesiące temu
Jedynie firma Henkel stanęła na wysokości zadania a biskupina fruwał na swojej rozdymanej ambicyjce a niby ma służyć malutkim. Po prostu żałośnie żenujące podobnie jak postawa tego całego towarzystwa ...Wstydźcie się po prostu
Magda
4 miesiące temu
Towarzystwo alberta pełna kompromitacja. Pycha klechy przeważyła nad dobrem bezdomnych. A juz tak na marginesie to w tle na fotce jest plakat tego towarzystwa...nie najlepiej się kojarzy z tym co księża robią dzieciakom. Może lepiej by tulił jakiegoś bezdomnego dorosłego
Swojak
4 miesiące temu
Wcale mnie to nie dziwi ,że firma ,która zasponsorowala w ta pralnie nie chciała biskupa za parę kropel wody zaśpiewał by firmie hensel taka cenę, że nawet otwieranie pralni nie miało by sensu
Ula
4 miesiące temu
Henkel sponsoruje pralnie? To już nie łaźnie z prysznicami, jak w '44? Pralki na gaz, jak rozumiem?
Jeden z wielu
4 miesiące temu
Moim zdaniem te akcje święcenia to nawet można uznać za świętokradztwo i drwinę z Boga i wiernych np. biorąc pod uwagę kanały ściekowe, filtry w oczyszcalni ścieków itp.
Katoliczka
4 miesiące temu
Nie rozumiem tych święceń urządzeń technicznych i innych przedmiotów . Za chwilę będą świecić oczywiście za pieniądze, nie za darmo sanitariaty do WC.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić