aktualizacja 

Wołodymyr Zełenski przed Kongresem USA. Peter Schiff: "A gdzie marynarka?"

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski porwał Amerykanów. Wygłosił przemówienie do senatorów i członków Kongresu USA, które spotkało się z doskonałym przyjęciem i przysporzyło mu pochwał. Znaleźli się jednak tacy, którzy postanowili Zełenskiego skrytykować. Ekonomista Peter Schiff niespodziewanie miał pretensje... o strój Zełenskiego.

Wołodymyr Zełenski przed Kongresem USA. Peter Schiff: "A gdzie marynarka?"
Peter Schiff (Getty Images)

W środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wygłosił przemówienie online przed połączonymi izbami Kongresu USA. 44-latek poprosił Amerykanów o przypomnienie sobie ataków na Pearl Harbor i World Trade Center oraz porównanie ich z trwającym konfliktem na Ukrainie.

Siłą czołgów i samolotów atakują naszą wolność, prawo do życia jakiego chcemy w naszym kraju, do wybierania naszej własnej przyszłości. Przeciwko naszej gotowości do tego, aby mieć marzenia i swoją przyszłość. Marzenia takie, jakie macie wy, Amerykanie - mówił prezydent.

Jak podkreślał, Rosja zamieniła ukraińskie niebo w źródło śmierci dla tysięcy ludzi. Wystąpienie Zełenskiego odbiło się szerokim echem, prezydent zebrał mnóstwo pochlebnych komentarzy i wiele osób zaczyna kopiować jego wosjkowy "styl".

Jak opisuje Daily Mail, oprócz samego wystąpienia prezydenta, jednym z tematów, poza tym co mówił, okazał się jego strój. Zełensky ubrany był w znaną już wszystkim zieloną koszulkę, która towarzyszy mu podczas wielu oficjalnych wystąpień.

Gdzie jest garnitur?

58-letni Peter Schiff, który dwanaście lat temu kandydował jako republikanin na stanowisko senatora USA, podkreśla, że zdaje sobie sprawę, iż nadeszły ciężkie czasy, ale czy prezydent nie powinien założyć garnituru?

Internauci nie zostawili na ekonomiście suchej nitki. W mediach społecznościowych rozpętała się burza.

Facet jest w środku strefy wojennej, unika moździerzy. Peter, nie będziesz patrzył na jego wieszak z ubraniami - napisał internauta.

W odpowiedzi na krytykę jego komentarza, Schiff powiedział, że mimo wojny, "ktoś" upudrował twarz Zełenskiego. Bronił swojej tezy, że powinien przy okazji takiego wystąpienia założyć garnitur.

Jestem pewien, że miał czysty garnitur wiszący w tej samej szafie, co jego koszulki. Poza tym, nawet jeśli nie było garniturów, może koszula z długimi rękawami i kołnierzykiem - dodał Schiff.

I te przykre słowa większość internautów postanowiła jednak zignorować. Część zasugerowała, że jeden dzień w Kijowie zmieniłby punkt widzenia amerykańskiego polityka. Świat doskonale zdaje sobie sprawę, że wojskowy sznyt w ubiorze Zełenskiego to ważny element wpływający na morale Ukraińców.

Zobacz także: Putin wciąga Białoruś w wojnę? "Łukaszenka boi się tego jak ognia"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić