Nie mieli sumienia. Perfidna szajka wpadła w ręce łódzkich policjantów

95

Do zatrzymania trojga oszustów doszło na terenie Łodzi (woj. łódzkie). Podejrzani, mający 68, 50 i 21 lat, podstępem zdobywali zaufanie seniorów, aby następnie dostać się do ich mieszkań i okraść. Za popełnione przestępstwa grozi im wieloletnie więzienie.

Nie mieli sumienia. Perfidna szajka wpadła w ręce łódzkich policjantów
Wśród zatrzymanych była jedna kobieta (Policja Łódzka)

Jak relacjonuje Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, zatrzymani podszywali się pod pracowników różnych instytucji. W ten sposób zyskiwali wiarygodność, a w konsekwencji – zaufanie przyszłych ofiar.

Oszuści zatrzymani. Ich ofiarami padali seniorzy

Oszuści działali na terenie całego województwa łódzkiego. Kiedy udało im się już zdobyć zaufanie wytypowanych seniorów, wchodzili do ich mieszkań, a następnie przystępowali do kradzieży oszczędności mieszkańców.

Dobra passa złodziei nie trwała jednak długo. Zostali oni zatrzymani przez policjantów z wydziałów kryminalnych komendy wojewódzkiej i II Komisariatu Policji w Łodzi. Funkcjonariusze już od dłuższego czasu prowadzili śledztwo w sprawie dokonywanych przez przestępcze trio kradzieży.

Zobacz także: Zobacz też: Niebezpieczne SMS-y. Ekspert radzi, co robić, by nie stracić pieniędzy

Dzięki skrupulatnej analizie poszlak oraz zebranych materiałów funkcjonariuszom udało się wytypować prawdopodobnych sprawców. Wszyscy troje zostali poddani dyskretnej obserwacji, w trakcie której policjanci byli świadkami, jak podejrzana o oszustwa kobieta zaczepia starszych ludzi. Jej próby nie przyniosły jednak rezultatów.

W końcu podejrzanej udało się zdobyć zaufanie jednej z seniorek na tyle, że ta wpuściła ją do swojego mieszkania w bloku przy ul. Rojnej. Kobieta opuściła lokal, a wkrótce w jej ślady poszła starsza pani. Wtedy została zaczepiona przez funkcjonariuszy policji, którzy poprosili o zrelacjonowanie, czego chciała nieznajoma.

Jak opowiedziała staruszka, pokazała nieznajomej, gdzie trzyma oszczędności. Teraz wyszła z bloku, aby zgłosić się w przychodni – jak poleciła jej podejrzana – po upominki oraz paczki żywnościowe, które miała rzekomo otrzymać. Policjanci zweryfikowali swoje podejrzenia i wkrótce wyszło na jaw, że seniorka padła ofiarą oszustwa i straciła 30 tys. złotych.

Mając pewność, że śledzona grupa to przestępcy, funkcjonariusze przystąpili do ich zatrzymania. Okazało się, że to 50-latka, jej 21-letni syn oraz kierujący pojazdem 68-latek. W samym aucie znajdowało się ponad 65 tysięcy złotych, a także srebrna i złota biżuteria.

W toku śledztwa wyszło na jaw, że troje zatrzymanych już w przeszłości dopuszczało się łamania prawa. Za ostatnie dokonane przestępstwa każde z nich usłyszało zarzut kradzieży, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić