o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

"Nie okradajmy". Papież zarządził poważne zmiany w Watykanie

28
Podziel się

Papież Franciszek zapowiedział, że do 2050 roku Watykan wyzeruje swoje emisje CO2. - Nie okradajmy młodszych pokoleń z nadziei na lepszą przyszłość - podkreślał.

"Nie okradajmy". Papież zarządził poważne zmiany w Watykanie
Papież Franciszek ogłosił ważną zmianę (Getty Images)
bDJNORbF

Papież Franciszek wie, jak ważny jest klimat. W związku z tym złożył bardzo ważną deklarację.

Aktualna pandemia i zmiany klimatyczne wpływają przede wszystkim na życie najbiedniejszych. Powinniśmy promować kulturę, która stawia w centrum ludzką godność i dobro wspólne. Dlatego, Stolica Apostolska jednoczy się z dążeniem do zerowej emisji CO2 - czytamy na koncie papieża na Twitterze.
bDJNORbH

O tej sprawie pisze też "Vatican News". Jak możemy przeczytać, "Franciszek zwrócił uwagę, że aktualna pandemia i zmiany klimatyczne nie dotyczą jedynie środowiska, ale mają wymiar etyczny, społeczny, ekonomiczny oraz polityczny, szczególnie jeśli chodzi o wpływ na życie najbiedniejszych oraz najsłabszych".

Papież Franciszek mówi o zaangażowaniu Stolicy Apostolskiej

Papież Franciszek podkreślał również, że Stolica Apostolska angażuje się w promocję edukacji do ekologii integralnej.

Rozwiązania polityczne i techniczne powinny zostać uzupełnione procesem edukacyjnym sprzyjającym modelom kulturowym rozwoju oraz równowagi skupionym na braterstwie i przymierzu pomiędzy człowiekiem a środowiskiem - stwierdził, cytowany przez "Vatican News".
bDJNORbN
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJNORci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Jana
3 miesiące temu
Papież powinien martwić się przede wszystkim o dusze ludzi i głosić nauczanie Chrystusa a nie o ciała. Tym niech zajmą się Ci którzy są do tego powołani. Niech każdy robi to co do niego należy.
kato
3 miesiące temu
okrada mnie to polski pracodawca nie placac mi wynagrodzenia za listopad na umowe
Wierząca
3 miesiące temu
Bóg dał nam ziemię żeby o nią dbać więc właśnie papież dobrze robi że zwraca uwagę na to że powinniśmy się o nią troszczyć bo niestety nie wszyscy to rozumieją nawet osoby wierzące zachowują się tak jakby była ona ich własnością z którą mogą zrobić co chcą nawet zniszczyć NIE jest Ziemia naszą własnością tylko Boga który ją stworzył i dał nam w użytkowanie ale może też bezrozumnym ją odebrać więc póki czas idźmy po rozum
bDJNORcj
Ksiądz
3 miesiące temu
Nim zaczniecie nauczać pouczać oczyśćcie swoje szeregi.
Marek
3 miesiące temu
Ludzie wyjdą z biedy, ubogosci i nie wzbogacą się na czystym powietrzu. Nie okradajcie pielgrzymów hotelami za 1000 euro na dobe
Najnowsze komentarze (28)
Parafian
3 miesiące temu
Przecież od dobrych uczynków powinien zacząć właśnie Watykan i Papież Franciszek..to on powinien wydać decyzję by otworzyć skarbiec i wszystkie konta biskupów,księży i rozdać te majątki biednym..by sprzedali "wypasione'"samochody i wszystkim podzielili się z biednymi..By na te bogate plebanie przyjęli rodziny ktore nie mają gdzie mieszkać!!!!..Wtedy ludzie uwierzyli by że papież,biskupi i cały kler to są naprawdę Zastępcy Boga Na Ziemi!!!ale cóż nawet Pandemia tych w sutannach nie zmieni..Dlatego Bóg zesłał ta straszna zarazę by się opamiętali..
Baja
3 miesiące temu
Zawsze mi brakowało w kościele podkreślania,a nawet zauważania, że poza ludźmi, poza człowiekiem Bóg stworzył cały kosmos, a w tym tę malutką ziemię a na tej ziemi większość czasu stwarzał cała przyrodę, zwierzęta a na koniec człowieka, który dostał zadanie dbania i opiekowania się całym tym stworzonym światem. Tłumaczenie Biblii w języku polskim nie jest dobre. Czyńcie sobie ziemię poddaną, nikt z księży nie tłumaczył, że chodzi o to, aby korzystać z tego dobrodziejstwa, cieszyć się stworzeniem, ale opiekować się i dbać o to stworzenie, a człowiek po grzechu zmienił się w okrutnego egoistę i ograbił ziemię, zniszczył wszystko, dręczy zwierzęta a teraz poniesie za to konsekwencje. Bardzo mi tego brakowało. Poprosiłam kiedyś księdza w upalne bezdeszczowe lato, żeby przypomniał ludziom, że zwierzętom, szczególnie na łańcuchach CHCE SIĘ PIĆ. Miał tylko na koniec mszy, przy ogłoszeniach zwrócić na to uwagę,tym bezmyślnym wiernym, szczególnie na wsi. Nie zrobił tego. Nie zrobił tego żaden ksiądz, ale też nie mówią o tym w telewizji. Za swoje okrucieństwo, człowiek poniesie konsekwencje. ALE ,ALE, TEN PAPIEŻ FRANCISZEK, JUŻ Z TYM PRZESADZA !!! STRACIŁ PROPORCJE W ZAJMOWANIU SIĘ GŁÓWNIE ŻYCIEM NA ZIEMI. GADA JAKBY NIE BYŁO JEZUSA, JAKBY NIE BYŁO PRAWDY JUŻ OSTATECZNEJ, KTÓRĄ JEST MIŁOŚĆ OBJAWIONA PRZEZ JEZUSA, JAKBY NIE BYŁO WIECZNOŚCI. PRZERAŻA MNIE TO. NIE DAJE MI NADZIEI NA NIC.
Mkjmkj
3 miesiące temu
Nie warto zajmować się tematem Watykan CO2. SZKODA CZASU, jeśli Ojciec Franciszek się tym zajął, to szkoda mojego czasu.
Apis
3 miesiące temu
Oby tak dalej,,, nienawiść i jad sączący się z każdej wypowiedzi tzw. Hierarchów,,, jeszcze parę lat i kościoły przerobią na magazyny..
Gowi
3 miesiące temu
Widzę trochę niepochlebnych komentarzy,,, jakoś jsk na sedes apostolica zasiadał JP. 2 to było cicho,,, a niestety nasz papa także był i jest źle postrzegany na świecie...
Apis
3 miesiące temu
To dobry przykład,,,ale humani vitale które cofnęło nas do średniowiecza powinno zostać usunięte,, przeludnienie to nie podularny temat którego każdy unika,,, ale prawda jest taka że jak głośno się nie zacznie o tym mówić to 2050 może być nas 15 mld... A przludnienie jest jednym z przyczyn globalnego ocieplenia,,,
Ala
3 miesiące temu
Diabeł siedzący na złotym tronie przemówił..
mkca
3 miesiące temu
2050 rok. Cha cha cha. To znaczy że Papież nie przewiduje końca świata jeszcze przez 30 lat. My będziemy mieli elektrownie jądrowe i dużo dużo więcej. Obiecać coś za 30 lat nic nie kosztuje a jak poprawia samopoczucie. Duuużooooooo zdrowia .
bDJNORcb
Ola
3 miesiące temu
Od samego początku ten papież wydawał mi się jakiś dziwny😡a teraz po tej szopce na Boże Narodzenie jaką pozwolił postawić, to już dla mnie nie jest papieżem😡😡😡😡 Co to w ogóle jest...❗❗❗
Krys
3 miesiące temu
Super
gość
3 miesiące temu
zacznij człowieku martwić się o dusze wiernych i przestrzeganie przykazań wśród wiernych i księży a nie zmieniać odprawiania mszy św. wg swoich widzi mi się. łepiej nie okradaj z kasy narodów- ile z każdefo państwa idzie na utrzymanie Watykanu? Nawet w czasie pandemii nie odpuściłeś człowieku opłat. dobrze wiesz że w kościołach gromadzi się garstka wiernych którym trudno jest utrzymać kościoły macierzyste a tu trzeba posłać. z niczego facet nie zrezyģnowałeś. kase masz þo będziesz przeprowadzał zmiany. to jednak jest okradanie.
Nina
3 miesiące temu
Masoneria, tyle pod zdjęciem tego pastora
gość
3 miesiące temu
Najlepiej idż i stój w tej swojej szopce tylko ubierz strój kosmonauty.
Ehh
3 miesiące temu
Najlepiej jakby kościół, wyprzedał cały majątek i w końcu zaczął skupić się do jedynenej rzeczy został stworzony, służył ludziom, zwłaszcza biednym i potrzebującym, obecnie wspiera pedofilie i rządu Pisu który w czasie pandemi buduję muzea, zamiast wspomoc służbę zdrowia, upadające firmy czy ludzi którzy nie mają na jedzenie, a ludzie umierają, I są bici na ulicach? w jakim kraju przyszło nam żyć?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić