Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

"Nie wyrażamy zgody". Owsiak stanowczo reaguje na prośbę szpitala

205
Podziel się:

Fundacja Jerzego Owsiaka przekazała łóżka dla pacjentów do Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. Placówka ta chce wysłać je teraz do innego szpitala, dla pacjentów chorych na COVID-19. Szef WOŚP nie wyraża na to jednak zgody.

"Nie wyrażamy zgody". Owsiak stanowczo reaguje na prośbę szpitala
Owsiak nie wyraził zgody. (Getty Images, Michal Fludra)

Jerzy Owsiak odmówił szpitalowi w Lublinie, który chciał przekazać łóżek podarowanych przez WOŚP do innej placówki, także w woj. lubelskim. Choć sytuacja jest kontrowersyjna, to jednak szef WOŚP jasno odpowiedział, dlaczego podjął taką, a nie inną decyzję.

Fundacja przekazała sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 50 milionów i nadal jest gotowa pomagać Polakom w tej walce, ale nie powinna na dzień dzisiejszy w podstawowych zadaniach zastępować państwa - czytamy we wpisie na Facebooku Jurka Owsiaka.

Już raz przekazano łóżka WOŚP dla pacjentów COVID-19 w Warszawie, w szpitalu Wolskim, przypomina Jurek Owsiak. Łóżka te, jak uważa, już nie wrócą na swoje miejsce, a nie takie było ich przeznaczenie. Szef WOŚP wtedy nie zgłaszał zastrzeżeń dla kroków, jakie podjął szpital, bowiem "sytuacja była wyjątkowa". Owsiak nie zgadza się jednak, aby działo się to za każdym razem.

(...) Kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie [na przekazanie łóżek do innej placówki - przyp. red.]. W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać. Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego - napisał Owsiak.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(205)
Mdz
2 lata temu
Jurek mnóstwo przykrych słów ze strony prawicy szybuje w twoją stronę. Pamiętaj, że my zwykli ludzie pamiętamy co dla nas robisz. Jako lekarz muszę, ze smutkiem przyznać,że bez ciebie w szpitalach byłby dramat. Mój syn mógł się po operacji wykąpać bo sfinansowała remont łazienki w szpitalu!!!! Z łóżkiem nie miał farta jako nastolatek dostał łóżko z kratkami dla młodszych dzieci i nogi mu wystawały. Ja stawiam postulat Jurek na ministra zdrowia. Trzeba mieć odwagę żeby powiedzieć nie tam gdzie należy to zrobić.
teodor
2 lata temu
A niech się sam na nich położy, to nie są łóżka owsiaka to są łóżka Polaków.
Pawel
2 lata temu
A za kogo ta kasa pytam się Jurka czy nasza ???? Wiec ja jako darczyńca który co roku jako firma przekazuje 10 000 zl mowie dość Jurkowi nie on będzie decydował!!!!
ggustaw
2 lata temu
To Jurek kończy karierę ijestem ciekaw co wam da państwo
Olos
2 lata temu
Jestem z lubelskiego i nie raz dawałem na orkiestrę i wspierałem muzycznie, i w związku z powyższym chciałbym by te sprzęty zostały przekazane/ nie czas na jakieś unoszenie się honorem/ to tylko źle świadczy o orkiestrze
Rt67h
2 lata temu
Tak Owsiak ma racje .Zawsze ten rząd sie czepiał jego instytucji a teraz to pierwsi do niego lecą.Owsiak zbiera pieniądze na chorych szczególnie dzieci a nie na pseudopandemie
Andrzej
2 lata temu
Nie rozumiem stanowiska Pana Owsiaka ,wspaniały dał przykład odmawiając przekazania łóżek ,dla mnie jest to nie do pomyślenia jak jest możliwość komuś pomóc to się pomaga Pana Owsiaka nigdy nie lubiłem ,więc nie dziwi mnie takie stanowisko ,tak postępuje prawdziwy chrześcijanin ?? Panie Owsiak po takiej decyzji przekonałem się że nie posiada Pan żadnego szacunku dla ludzi chorych i potrzebujących ,widocznie Bóg Pana ukarał takim postępowaniem o nie przekazywaniu tych łóżek potrzebującym osobom ,dziś Pan sam ma wynik pozytywny radzę zrobić sobie rachunek sumienia ,życzę zdrowia
Lola
2 lata temu
To nie rząd ich chce tylko inny szpital oddać.A Owsiak po szpitalach chodził i dzieci odwiedzał a teraz jest chory a innych krytykował.
Jola
2 lata temu
Oczywiście Owsiak ma rację rząd rozdaje na różne głupoty to teraz może zacisnąć pasa i zająć się służbą zdrowia
Kitt
2 lata temu
Czytając te wpisy to włos się na głowie jeży zamiast się jednoczyć w takich sytuacjach i pomagacie sobie to nie nie pożyczę nie dam bo to moje niech rząd PiS da łóżka.. Żenada to już to sprzęt p. Owsiaka a nie ludzi co zbierali przez tyle lat na niego?! Widać Owsiak ma ludzi gdzieś byle dokopać rządowi. No to ja też teraz się zastanowie czy wrzucę coś do puszki WOŚP..
bar
2 lata temu
Popieram Owsiaka
niesmak
2 lata temu
No to fundacja podarowala te lozka czy tylko wydzierzawila na jakichs nieokreslonych zasadach? Dziekuje za takie "wspieranie" sluzby zdrowia, ktore dee facto okazuje sie instrumentem do wywierania presji.
Gorszy SORT
2 lata temu
Popieram jurka .niech rydzykowi odbiora te nasze pieniądze bezprawnie bez zgody większości dane
Barchaniarz
2 lata temu
To niech se Owsiak zabierze te łóżka, skoro rozkazuje szpitalowi jak ta placowka ma rozporządzać mieniem ruchomym. I się uspokoi bo nie podobają mi się jego wyskoki żeby nikt z nim nie zapomniał że istnieje. Wystarczy że mamy już bałagan, a on chce tylko wypłynąć na tej fali, brzydzi mnie to bardzo.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić