Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Ponad 8 i pół tysiąca nowych zarażeń i kilkadziesiąt zgonów

50
Podziel się:

Ministerstwo Zdrowia podało, ile osób zaraziło się koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Okazało się, że na COVID-19 zachorowało ponad 8 i pół tysiąca mieszkańców Polski – najwięcej w województwie mazowieckim. Potwierdzono również kilkadziesiąt nowych zgonów.

Koronawirusem zaraziło się ponad 8 i pół tysiąca mieszkańców Polski
Koronawirusem zaraziło się ponad 8 i pół tysiąca mieszkańców Polski (Getty Images)

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w niedzielę 18 października, koronawirusem zaraziło się łącznie 8536 nowych osób. Obecność wirusa potwierdzono u mieszkańców następujących województw: mazowieckiego (1342), śląskiego (974), małopolskiego (934), wielkopolskiego (724), podkarpackiego (721), łódzkiego (584), lubelskiego (580), kujawsko-pomorskiego (523), pomorskiego (427), dolnośląskiego (369), zachodniopomorskiego (317), opolskiego (312), świętokrzyskiego (211), warmińsko-mazurskiego (210), lubuskiego (169) i podlaskiego (139).

Koronawirus w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia

Zgodnie z ustaleniami Ministerstwa Zdrowia, zmarło łącznie 49 osób zarażonych koronawirusem. 44 – w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 44 osoby – informuje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Łącznie koronawirusem zaraziło się już 175 766 mieszkańców Polski. 3 573 osób zmarło, a 92 651 udało się powrócić do zdrowia. Poprzedniego dnia – w sobotę 17 października – miał miejsce najwyższy dotychczas wynik zachorowań na COVID-19. Doszło wówczas do łącznie 9622 zakażeń.

KOMENTARZE
(50)
Bodek63
2 lata temu
Szkoda słów to co wyrabiają z nami
Bernadetta..
2 lata temu
KRIS 833 - piszesz coś tu nie halo,otóż. halo. jak najbardziej, Chińczycy to zdyscyplinowany naród,od wielu lat przy zwykłej. grypie WSZYSCY. noszą maseczki,w Japonii też.Zobacz ilu u nas antycovidowcow,ludzie bez wykształcenia medycznego.niszcza chcąc pokazać ,że mają wszystko w dupie-niszcza zdrowie innych ludzi,a wielu ,którzy niby noszą maseczki-sam to widzisz- noszą zsunięte. na brodę,szyję.To tak jakby w ogóle nie nosili,nie dziw się ,że w Chinach. zwyciężyli. pandemię.W Polsce.coraz. więcej zakażeń,w przyszłym tygodniu ma być jeszcze. więcej.I tak dziekowac Bogu. w komentarzach. coraz rzadziej. wesolki. wyśmiewają się ze śmiertelnego wirusa,ich twarze. będą coraz. smutniejsze.Bernadetta.
tego typu
2 lata temu
Przecież Pan Premier Mateusz Morawiecki wyraźnie mówił, że COVID jest w odwrocie i, że już nie ma pandemii. Ja wierzę Panu Premierowi, a Pan Szumowski wyzdrowiał na drugi dzień i poszedł na zakupy.
Zibi
2 lata temu
Wujek pracuje w szpitalu, mówił że za chorobę współistniejącą uznaje się też np. zwyrodnienie stawu skokowego. Wszystko to kant narzucony przez tzw. "autorytety".
rewweet
2 lata temu
Stop propagandzie NWO. Nie damy sie oklamac, koronawirus to grypa. Robicie sobie z ludzmi co chcecie, jak kroliki doswiadczalne.
rewweet
2 lata temu
Stop propagandzie NWO. Nie damy sie oklamac, koronawirus to grypa. Robicie sobie z ludzmi co chcecie, jak kroliki doswiadczalne.
dsds333
2 lata temu
W chinach luz unia europejska i usa chca wprowadzic NWO
LEKAŻ
2 lata temu
jaki covid?to wszystko fikcja
Porażony
2 lata temu
Hej o2! A gdzie nagłówki: Dramat!; Horror!; Porażające dane!
Takasytuacja
2 lata temu
Przestańcie straszyć tymi bzdurami . Przykład „ logiki „ tego oszustwa - przedszkole w Lubaszu ) Wielkopolska ) kilka osób test pozytywny . Reakcja sanepidu : kwarantanna dla wszystkich pracowników , rodziców dzieci i wszystkich z ich rodzin . Pytanie dlaczego sanepid nie poddał kwarantannie pracowników marketu z Lubasz ? Wszyscy tam robią zakupy . Z pośród tych z pozytywnym testem i osób objętych kwarantannom cześć była w tym markecie . I co ? I nic ! Tam wirus nie dociera! Przykład drugi . Miasto obok . Czarnkow . Test dodatni dla dwójki nauczycieli zespołu szkół ponadpodstawowych . Ogromna placówka , pare tys uczni . Połowa szkoły w kwarantannie . Czy sanepid wpadł na pomysł dopytanie w których marketach robili zakupy ?! Cisza w tym temacie !! Nieudolność ?!! Czy robienie z nas durni ?!!
Łomatko
2 lata temu
Podobno wszystkim z urzędu dodają covid bo szpital od takiego zmarłego dostaje większe pieniądze od nfz za leczenie.
REC
2 lata temu
Jak czytam ten cały bezrozumny hejt, to aż się boję o tych wszystkich co w Polsce mieszkają i sam mam już obawy tam jeździć w jakiekolwiek odwiedziny. Jeżeli to pisze jedna osoba pod różnymi nick'ami to jeszcze ok, ale jeżeli rzeczywiście tyle osób tak myśli... To są Ci sami ludzie którzy chodzą po ulicach z tą masą nienawiści w sobie. Jak chcecie się smi pozabijać, to możecie to zrobić na ten lub wiele innych sposobów. Ale dlaczego narażacie innych? Czy nie zależy Wam na bliskich osobach (starszych i schorowanych)? Każdy kto pisze te bzdury, niech jako wolontariusz zgłosi się na dyżur (najlepiej parę) do szpitala gdzie leżą chorzy na Covid- najlepiej bez zabezpieczenia.
jaś
2 lata temu
Mam pytanie,czy kolka nerkowa będzie zakwalifikowana jako choroba współistniejąca?W razie czego.
123
2 lata temu
Przestali podawać wiek zmarłych bo od razu ludzie się połapali że kłamią. W większości ludziom którzy umarli w DPS dopisywali z klucza COVID.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić