o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Owsiak nie chce pieniędzy od Nitek-Płażyńskiej. "Współczuję Pani"

30
Podziel się

9 września Jurek Owsiak odniósł się do sprawy sądowej Natalii Nitek-Płażyńskiej. Zgodnie z wyrokiem sądu żona posła PiS ma wpłacić 10 tys. na WOŚP za nagranie swojego pracodawcy, które upubliczniła bez jego zgody. Na nagraniu Hans G. znieważa ją i cały polski naród.

Owsiak nie chce pieniędzy od Nitek-Płażyńskiej. "Współczuję Pani"
Jurek Owsiak zwróci pieniądze. (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk, NurPhoto)
bDJgwqHV

W 2016 roku Natalia Nitek-Płażyńska pozwała swojego byłego pracodawcę za zniesławienie. Hans G. na upublicznionych przez Telewizję Republika nagraniach obraża Polaków, Polskę, a także swoich pracowników.

- Nienawidzę Polaków, nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gów***. (...) Tak, jestem! Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju, że taki jestem! - mówił na nagraniu Hans G.
bDJgwqHX

W 2019 roku Hans G. został uznany winny znieważenia swoich pracowników. Miał zapłacić karę 50 tys. złotych. Od wyroku Sądu Okręgowy w Gdańsku odwołał się jednak. Sąd Apelacyjny w Gdańsku zmienił wyrok i nakazał żonie posła PiS przeprosić byłego pracodawcę za upublicznienie nagrań. Nakazał jej też wpłacić m.in. 10 tys. złotych na WOŚP. Hans G. także ma przeprosić swoją byłą podwładną i uiścić 10 tys. zł na rzecz wskazanego przez sąd muzeum.

Natalia Nitek-Płażyńska nie zamierza wykonywać wyroku. Sprawa komentowana była już nawet przez Zbigniewa Ziobrę. Wkrótce dowiemy się, czy ostatecznie zajmie się nią Sąd Najwyższy, który odrzucił wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy żony posła PiS.

Owsiak zwróci pieniądze choćby z własnej kieszeni

Jurek Owsiak zapewnił Nitek-Płażyńską, że nie przyjmie od niej ani złotówki. Jeśli natomiast ktoś zmusi ją do wpłaty 10 tys. - Jurek Owsiak sam osobiście zwróci pieniądze żonie posła PiS.

bDJgwqId
- Jeśli będzie miała Pani wpłacić pieniądze na konto naszej Fundacji – to ja, osobiście, obiecuję, że nie podejmiemy żadnych kroków, by je wyegzekwować, a jeśli zostanie Pani jednak do tego zmuszona, to z moich własnych pieniędzy zwrócę je Pani natychmiast - czytamy na profilu Jurka Owsiaka (Facebook).

Jurek Owsiak dodał, że "słowa, które padły z ust Hansa G. są rasistowskie i budzą jego ogromne wzburzenie", dlatego chce zwrócić jej 10 tys., jeśli te pojawią się na koncie WOŚP. Na post na Facebooku Nitek-Płażyńska odpowiedziała jednak, że nie chodzi jej wcale o pieniądze, ale o coś więcej.

bDJgwqIe
- Nie możemy pozwalać, by w Polsce bezkarnie obrażano pamięć ofiar nazistowskich Niemiec, nie może być naszej zgody na propagowanie hitleryzmu - odpowiada Owsiakowi.
Zobacz także: Swiatłana Cichanouska na UW. Przed uczelnią zebrał się tłum
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJgwqIf
bDJgwqIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
????
6 miesięcy temu
Co on robi w Polsce ? Wypad jak się nie podoba .
nnnwwwwww
6 miesięcy temu
Sąd RP stoi po stronie Niemca ? Kolejny argument za reformą sądownictwa w tym kraju
wwww
6 miesięcy temu
Proponuję pozwać tego pana Hansa G przez wszystkich naszych obywateli i domagać się wpłaty na Muzeum w Piaśnicy 1000 zł od każdego pozwu a jest nas 38 000 000
bDJgwqIz
PATRIOTA
6 miesięcy temu
to jest namacalny dowód na to,że te pseudo SĄDY trzeba rozwalić na drobny mak a te w tym frajsztadzie danzingu w szczególności za swe nazistowskie zachowania-to jest wielki wstyd dla całego "WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI"w NASZEJ NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ
asdasdas
6 miesięcy temu
CO KUŹWA? HANS G uprawia sobie wojenke i co i nic? SĄDY TO DNO...
Najnowsze komentarze (30)
Lawnik Emeryt
6 miesięcy temu
Jakim Prawem ta Pani ma Płacić Owsiakowi?Jakieś 10 tys. zł. Wyrok jest nie Prawomocny a ta Sedzina wydając taki Wyrok powinien Być Zawieszona !Czy Czasami nie było Zadośćuczynienia przez tego Brutalnego Pracodawcy.Sądy do Reform Obowiazkowo!!!!
gda
6 miesięcy temu
Jeśli nie chcesz tych pieniędzy oddaj Dulkiewiczowej ona przyjmie
Konkurs
6 miesięcy temu
co byś zrobił z "sędzią"? Gwarantowana całkowita bezkarność.
Polak
6 miesięcy temu
Kupił wyrok i tyle.Niezawisłe ale przekupne sądy.
Szaman
6 miesięcy temu
Piękne jest to że jest chodzi o godność Polaka to i pan Jurek Owsiak i pani posłanka z PiS potrafią razem współdziałać. Nawet jak PiS pluł na Pana Jurka Owsiaka.pozdrawiam
Haha
6 miesięcy temu
Owsiak i jego rodzina nie lepsi.Kradną nasze pieniądze z WOŚPu ile mogą ,zero faktur .Po tworzyli fikcyjne firmy.Już dawno powinni wszyscy gnić w Więzieniu !!!!
Jaxooo
6 miesięcy temu
Jak by Polaka nagrali niemcy to polak by już siedział ? To oni moga
asdfghjkjhgf
6 miesięcy temu
Morawiecki też obrażał Polaków i został nagrany u Sowy i nikt go nie skazał za to skazali kelnerów za nagrywanie wiec sytuacja analogiczna
bDJgwqIr
GulDukat
6 miesięcy temu
No to akurat dobrze że to jest żona Posła Pis to się może Hansem G zajmą do dzieła Ziobro
pawel
6 miesięcy temu
Jurek ma fajną robotę, prawie jak święty Mikołaj - pracuje jeden dzień w roku +++
Proszę
6 miesięcy temu
pana Prezesa KACZYŃSKIEGO o reformę SĄDOWNICTWA
Piotr
6 miesięcy temu
I nic dziwnego ze mysli tak o Polakach skoro w Polsce jeden sad go skazuje a drugi prawie uniewinnia i skazuje jego ofiare!! To dopiero musi sie z nas smiac brawa dla. Sadu mam nadzieje ze minister tego sedziego wtsle do sadu rejonowego wnktorym bedzie jezdzil na miotle
pol
6 miesięcy temu
Są efekty zbrodniczej działalności PO i ich sądów
wiwat PO
6 miesięcy temu
za to, że kobita dostala po d... za nielegalne nagranie podziekujcie PO. to oni na koniec swijego panowanie tak zmienili prawo w związku z jakąś tam aferą. nie wolno nagrywać nielegalnie i sąd tego nie może uznać za dowód.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić