o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Owsiak nie chce pieniędzy od Nitek-Płażyńskiej. "Współczuję Pani"

30
Podziel się

9 września Jurek Owsiak odniósł się do sprawy sądowej Natalii Nitek-Płażyńskiej. Zgodnie z wyrokiem sądu żona posła PiS ma wpłacić 10 tys. na WOŚP za nagranie swojego pracodawcy, które upubliczniła bez jego zgody. Na nagraniu Hans G. znieważa ją i cały polski naród.

Owsiak nie chce pieniędzy od Nitek-Płażyńskiej. "Współczuję Pani"
Jurek Owsiak zwróci pieniądze. (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk, NurPhoto)
bEKBWAjp

W 2016 roku Natalia Nitek-Płażyńska pozwała swojego byłego pracodawcę za zniesławienie. Hans G. na upublicznionych przez Telewizję Republika nagraniach obraża Polaków, Polskę, a także swoich pracowników.

- Nienawidzę Polaków, nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gów***. (...) Tak, jestem! Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju, że taki jestem! - mówił na nagraniu Hans G.
bEKBWAjr

W 2019 roku Hans G. został uznany winny znieważenia swoich pracowników. Miał zapłacić karę 50 tys. złotych. Od wyroku Sądu Okręgowy w Gdańsku odwołał się jednak. Sąd Apelacyjny w Gdańsku zmienił wyrok i nakazał żonie posła PiS przeprosić byłego pracodawcę za upublicznienie nagrań. Nakazał jej też wpłacić m.in. 10 tys. złotych na WOŚP. Hans G. także ma przeprosić swoją byłą podwładną i uiścić 10 tys. zł na rzecz wskazanego przez sąd muzeum.

Natalia Nitek-Płażyńska nie zamierza wykonywać wyroku. Sprawa komentowana była już nawet przez Zbigniewa Ziobrę. Wkrótce dowiemy się, czy ostatecznie zajmie się nią Sąd Najwyższy, który odrzucił wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy żony posła PiS.

Owsiak zwróci pieniądze choćby z własnej kieszeni

Jurek Owsiak zapewnił Nitek-Płażyńską, że nie przyjmie od niej ani złotówki. Jeśli natomiast ktoś zmusi ją do wpłaty 10 tys. - Jurek Owsiak sam osobiście zwróci pieniądze żonie posła PiS.

bEKBWAjx
- Jeśli będzie miała Pani wpłacić pieniądze na konto naszej Fundacji – to ja, osobiście, obiecuję, że nie podejmiemy żadnych kroków, by je wyegzekwować, a jeśli zostanie Pani jednak do tego zmuszona, to z moich własnych pieniędzy zwrócę je Pani natychmiast - czytamy na profilu Jurka Owsiaka (Facebook).

Jurek Owsiak dodał, że "słowa, które padły z ust Hansa G. są rasistowskie i budzą jego ogromne wzburzenie", dlatego chce zwrócić jej 10 tys., jeśli te pojawią się na koncie WOŚP. Na post na Facebooku Nitek-Płażyńska odpowiedziała jednak, że nie chodzi jej wcale o pieniądze, ale o coś więcej.

bEKBWAjy
- Nie możemy pozwalać, by w Polsce bezkarnie obrażano pamięć ofiar nazistowskich Niemiec, nie może być naszej zgody na propagowanie hitleryzmu - odpowiada Owsiakowi.
Zobacz także: Swiatłana Cichanouska na UW. Przed uczelnią zebrał się tłum
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKBWAjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
Lawnik Emeryt
rok temu
Jakim Prawem ta Pani ma Płacić Owsiakowi?Jakieś 10 tys. zł. Wyrok jest nie Prawomocny a ta Sedzina wydając taki Wyrok powinien Być Zawieszona !Czy Czasami nie było Zadośćuczynienia przez tego Brutalnego Pracodawcy.Sądy do Reform Obowiazkowo!!!!
gda
rok temu
Jeśli nie chcesz tych pieniędzy oddaj Dulkiewiczowej ona przyjmie
Konkurs
rok temu
co byś zrobił z "sędzią"? Gwarantowana całkowita bezkarność.
bEKBWAjT
Polak
rok temu
Kupił wyrok i tyle.Niezawisłe ale przekupne sądy.
Szaman
rok temu
Piękne jest to że jest chodzi o godność Polaka to i pan Jurek Owsiak i pani posłanka z PiS potrafią razem współdziałać. Nawet jak PiS pluł na Pana Jurka Owsiaka.pozdrawiam
Haha
rok temu
Owsiak i jego rodzina nie lepsi.Kradną nasze pieniądze z WOŚPu ile mogą ,zero faktur .Po tworzyli fikcyjne firmy.Już dawno powinni wszyscy gnić w Więzieniu !!!!
Jaxooo
rok temu
Jak by Polaka nagrali niemcy to polak by już siedział ? To oni moga
asdfghjkjhgf
rok temu
Morawiecki też obrażał Polaków i został nagrany u Sowy i nikt go nie skazał za to skazali kelnerów za nagrywanie wiec sytuacja analogiczna
GulDukat
rok temu
No to akurat dobrze że to jest żona Posła Pis to się może Hansem G zajmą do dzieła Ziobro
pawel
rok temu
Jurek ma fajną robotę, prawie jak święty Mikołaj - pracuje jeden dzień w roku +++
Proszę
rok temu
pana Prezesa KACZYŃSKIEGO o reformę SĄDOWNICTWA
Piotr
rok temu
I nic dziwnego ze mysli tak o Polakach skoro w Polsce jeden sad go skazuje a drugi prawie uniewinnia i skazuje jego ofiare!! To dopiero musi sie z nas smiac brawa dla. Sadu mam nadzieje ze minister tego sedziego wtsle do sadu rejonowego wnktorym bedzie jezdzil na miotle
pol
rok temu
Są efekty zbrodniczej działalności PO i ich sądów
bEKBWAjL
wiwat PO
rok temu
za to, że kobita dostala po d... za nielegalne nagranie podziekujcie PO. to oni na koniec swijego panowanie tak zmienili prawo w związku z jakąś tam aferą. nie wolno nagrywać nielegalnie i sąd tego nie może uznać za dowód.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić