aktualizacja 

Nie żyje 16-latek postrzelony przez policję. Wcześniej zaatakował nożem

34

W Dortmundzie policja kilkukrotnie postrzeliła 16-latka, który wcześniej zaatakował ich nożem. Nastolatek zmarł niedługo później w szpitalu. W sprawie wszczęto postępowanie. Motyw działania chłopaka nie jest znany.

Nie żyje 16-latek postrzelony przez policję. Wcześniej zaatakował nożem
Policja postrzeliła 16-latka. (Getty Images)

Podczas interwencji w Dortmundzie policja zastrzeliła 16-latka. Jak powiedział we wtorek prokurator Carsten Dombert w sumie oddano sześć strzałów i aż pięć trafiło w chłopaka. Młodzieniec zaatakował wcześniej funkcjonariuszy nożem.

16-latek zaatakował policjantów

Dombert dodał, że znaleziono sześć łusek pocisków. 16-latek został trafiony w brzuch, szczękę, przedramię i dwukrotnie w ramię.

Na miejscu było jedenastu policjantów, jeden z nich oddał strzały z pistoletu maszynowego – powiedział starszy prokurator Dombert.

W poniedziałek po południu policja została wezwana do ośrodka opieki społecznej dla młodzieży na północy Dortmundu. Jak przekazuje "Bild" 16-latek miał być tam pod opieką od pewnego czasu. Dokładne okoliczności zdarzenia nie są jasne. Osoba, która zawiadomiła służby powiedziała, że na dziedzińcu przed pod ośrodkiem znajduje się nastolatek z nożem.

Policja przybyła na miejsce najpierw próbowała porozmawiać z nastolatkiem, później użyto gazu łzawiącego i paralizatora. Kiedy te działania nie pomogły, oddano strzały. Funkcjonariusze, że chłopak zaatakował ich nożem. Motyw działania 16-latka nie jest znany.

Nastolatek zmarł w szpitalu niedługo po policyjnej interwencji. W sprawie wszczęto postępowanie. Jak przekazuje Dombert ze względu na neutralność śledztwo powierzono policji w Recklinghausen.

W Niemczech rzadko zdarza się, aby policjanci strzelali do ludzi. W 2020 roku zarejestrowano zaledwie 15 takich przypadków. We wszystkich funkcjonariusze działali w obronie własnej lub w sytuacjach kryzysowych.

Zobacz także: Tragedia w Chorwacji. "To bardzo prosty odcinek drogi"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić