aktualizacja 

Nie żyje były poseł. Ryszard Brzuzy miał 60 lat

91

Ryszard Brzuzy nie żyje. W latach 80. był działaczem opozycji demokratycznej w Bełchatowie, a także m.in. uczestnikiem Obrad Okrągłego Stołu. W 1989 r. został posłem na Sejm X kadencji.

Nie żyje były poseł. Ryszard Brzuzy miał 60 lat
Na zdj. Ryszard Brzuzy, 1997 r. (PAP)

Nie żyje Ryszard Brzuzy, działacz opozycji demokratycznej (w latach 80.) w Bełchatowie, za co później był aresztowany. Także były poseł (na Sejm X kadencji) i uczestnik Obrad Okrągłego Stołu.

Minutą ciszy uczczono jego odejście w Sejmie. - Wysoka Izbo, dziś w nocy zmarł Ryszard Brzuzy, poseł na Sejm X kadencji. (...) Uczcijmy jego pamięć minutą ciszy - powiedziała Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu, po czym obecni w Sejmie rozpoczęli modlitwę za zmarłego.

Był wspaniałym Człowiekiem, Wielkim Patriotą i Niestrudzonym Obrońcą Robotników i ich Praw - tak pożegnali go związkowcy, podaje serwis ddbelchatow.pl.

Dla górników z Bełchatowa był bohaterem. Nie żyje Ryszard Brzuzy

Pogrzeb odbyć się ma 11 grudnia o godzinie 13 w Kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Katolickim w Bełchatowie, podaje Dziennik Łódzki.

W 1989 r. został posłem z ramienia Komitetu Obywatelskiego. Był także członkiem Związku Zawodowego "Sierpień 80" (był przewodniczący Komisji Zakładowej WZZ). Ryszard Brzuzy dla górników w Bełchatowie był bohaterem, za którym podążali.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić