Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
mmc
|

Nie żyje jeden z najlepszych kucharzy Paryża. Był podejrzewany o molestowanie

12
Podziel się

Taku Sekine był poważanym szefem kuchni, którego lokale z japońskimi daniami cieszyły się ogromnym powodzeniem w kulinarnym świecie. Kilka dni temu odebrał sobie życie.

Nie żyje jeden z najlepszych kucharzy Paryża. Był podejrzewany o molestowanie
Taku Sekine podczas pracy w jednej ze swoich restauracji. (Instagram)
bETqpIad

Taku Sekine był jednym z najbardziej szanowanych szefów kuchni we Francji. W Paryżu miał dwie restauracje, obie wielokrotnie nagradzane w rankingach najlepszych lokali w stolicy Francji.

W poniedziałek odebrał sobie życie. Informacja wstrząsnęła kulinarnym światem. 39-latek cieszył się poważaniem i licznymi sukcesami.

bETqpIaf

Okazało się, że od jakiegoś czasu Taku Sekine walczył z oskarżeniami o napaść seksualną. Podobno poszkodowana zamieściła wymowny post w mediach społecznościowych. Nie podała personaliów sprawcy, ale każdy wiedział, że chodzi właśnie o szefa kuchni francuskich restauracji.

Kulminacją problemu okazał się artykuł w prasie. Według agencji prasowej AFP, witryna Atabula opublikowała w sierpniu wyniki długiego śledztwa dziennikarskiego w sprawie wykorzystywania seksualnego i molestowania, którego sprawcą miał być "znany japoński szef kuchni". Wiadomo, że policja nie wszczęła postępowania przeciwko Taku Sekine.

Według relacji rodziny, którą cytuje BBC, Taku Sekine nie poradził sobie z presją. Choć nie padło nazwisko, restauracja, ani jawne oskarżenia a "przypuszczenia", po zamieszczonym artykule wszyscy wiedzieli o kim mowa.

bETqpIal
Ten atak na jego honor i uczciwość był głęboki. Lekarze zdiagnozowali u niego depresję, Taku Sekine stracił nadzieję na oczyszczenie swojego imienia - miała powiedzieć osoba z rodziny szefa kuchni.

Rzekoma poszkodowana nie ujawniła swoich danych. Wciąż nie wiadomo, czy wniosła też oficjalne oskarżenie. Witryna Atabula po śmierci Taku Sekine broni swojego artykułu i nie wycofuje się z tego, co było w nim zamieszczone.

**Gdzie szukać pomocy?**

bETqpIam

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz: [ [ TUTAJ ] ]

Zobacz także: Ostre słowa o nowym ministrze. "Komu roją się takie pomysły!?"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETqpIaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Onaaa
rok temu
Ja bym na miejscu rodziny podała gazetę do sądu i zażądała grubego odszkodowania, życia to człowiekowi nie zwróci, ale przynajmniej zostanie oczyszczone jego imię, a osoba odpowiedzialna poniesie karę. Ja jakoś nie wierzę w te molestiwanie, jak gość ma tyle hajsu to se panienki może pęczkami przebierać, takie czasy
ADHD
rok temu
Policja powinna się wziąć za tą kobietę, człowiek nie żyje, a znając życie, ona kłamie, czemu nie zgłosiła tego na Policję?
Opinnia
rok temu
Powinni za nią się wziąść,za fałszywe oskarżenia.Teraz jest moda molestowanie i opinnia gotowa.
bETqpIaH
ola
rok temu
Jak łatwo w tych czasach zniszczyc człowieka...
gogogogo
rok temu
a ze zółtki maja male ptaki to tragedia podwójna
wr6
rok temu
Co za bełkot tego się nie da czytać
nil
rok temu
co się dzieje w tej Francji juz drugi !!! szkoda !! mnie osobiście Antoniego Bourdain
Gadkabeadka
rok temu
DBT na Mokotowie się nie sprawdza
MeToo?
rok temu
Czyli - zaszczuli człowieka na śmierć. A "poszkodowana" nigdy nie zgłosiła sprawy na policję - ciekawe dlaczego.
ewa
rok temu
konkurencja go wykończyła, a teraz takie czasy że sex modny i nadaje się do wszystkiego
Lop
rok temu
Straszne zegnaj
Ola
rok temu
Tacy sa japonczycy. Plama na honorze i sepuku
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić