Nie żyje jeden z najlepszych kucharzy Paryża. Był podejrzewany o molestowanie

13

Taku Sekine był poważanym szefem kuchni, którego lokale z japońskimi daniami cieszyły się ogromnym powodzeniem w kulinarnym świecie. Kilka dni temu odebrał sobie życie.

Nie żyje jeden z najlepszych kucharzy Paryża. Był podejrzewany o molestowanie
Taku Sekine podczas pracy w jednej ze swoich restauracji. (Instagram)

Taku Sekine był jednym z najbardziej szanowanych szefów kuchni we Francji. W Paryżu miał dwie restauracje, obie wielokrotnie nagradzane w rankingach najlepszych lokali w stolicy Francji.

W poniedziałek odebrał sobie życie. Informacja wstrząsnęła kulinarnym światem. 39-latek cieszył się poważaniem i licznymi sukcesami.

Okazało się, że od jakiegoś czasu Taku Sekine walczył z oskarżeniami o napaść seksualną. Podobno poszkodowana zamieściła wymowny post w mediach społecznościowych. Nie podała personaliów sprawcy, ale każdy wiedział, że chodzi właśnie o szefa kuchni francuskich restauracji.

Kulminacją problemu okazał się artykuł w prasie. Według agencji prasowej AFP, witryna Atabula opublikowała w sierpniu wyniki długiego śledztwa dziennikarskiego w sprawie wykorzystywania seksualnego i molestowania, którego sprawcą miał być "znany japoński szef kuchni". Wiadomo, że policja nie wszczęła postępowania przeciwko Taku Sekine.

Według relacji rodziny, którą cytuje BBC, Taku Sekine nie poradził sobie z presją. Choć nie padło nazwisko, restauracja, ani jawne oskarżenia a "przypuszczenia", po zamieszczonym artykule wszyscy wiedzieli o kim mowa.

Ten atak na jego honor i uczciwość był głęboki. Lekarze zdiagnozowali u niego depresję, Taku Sekine stracił nadzieję na oczyszczenie swojego imienia - miała powiedzieć osoba z rodziny szefa kuchni.

Rzekoma poszkodowana nie ujawniła swoich danych. Wciąż nie wiadomo, czy wniosła też oficjalne oskarżenie. Witryna Atabula po śmierci Taku Sekine broni swojego artykułu i nie wycofuje się z tego, co było w nim zamieszczone.

**Gdzie szukać pomocy?**

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz: [ [ TUTAJ ] ]

Zobacz także: Ostre słowa o nowym ministrze. "Komu roją się takie pomysły!?"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić