Robert Czykiel| 

Debata prezydencka w USA. "Czy ty zamkniesz się, człowieku?! "

6

Donald Trump i Joe Biden mają za sobą debatę przed wyborami prezydenckimi w USA. Momentami było bardzo gorąco. Największa kłótnia wybuchła, gdy poruszono temat pandemii koronawirusa.

Debata prezydencka w USA. "Czy ty zamkniesz się, człowieku?! "
Joe Biden i Donald Trump mają za sobą ostrą debatę (PAP, EPA)

Walka o fotel prezydenta w USA ruszyła na całego. W miniony wieczór Donald Trump i Joe Biden wzięli udział w debacie, która odbyła się w Cleveland. Amerykanie byli świadkami ostrej walki pomiędzy aktualnym prezydentem a kandydatem Demokratów.

Debata w USA. Joe Biden i Donald Trump nie szczędzili sobie gorzkich słów

Głównym tematem była pandemia koronawirusa. Biden wytoczył ciężkie działa, gdy zarzucił swojemu rywalowi, że przez niego w USA zmarło ponad 200 tys. osób z powodu groźnego wirusa. Stwierdził, że Trump nie ma pomysłu na walkę z koronawirusem i jest bezduszny. W dodatku oskarżył go o to, że już w lutym wiedział, że nadchodzi pandemia.

- Nigdy nie wykonałbyś takiej pracy, jak my - przerwał w pewnym momencie poddenerwowany Trump.
Zobacz także: USA. Debata Trump-Biden. Były minister kibicuje Donaldowi Trumpowi. Tłumaczy, dlaczego

Z czasem zaczęło robić się coraz ostrzej. Biden denerwował się, że rywal ciągle mu przerywa. Nagle rzucił: "czy ty zamkniesz się, człowieku?!", a potem kazał Trumpowi "zamilknąć".

Prezydent w pewnym momencie stwierdził, że kandydat Demokratów "nie jest bystry", a na dowód przypomniał mu, że miał słabe wyniki w szkole. Przy innym temacie nazwał go także "pieskiem Putina".

Debata często przeradzała się w pyskówki, a merytoryka schodziła na dalszy plan. Biden twierdził, że Trump zniechęca Amerykanów do wzięcia udziału w wyborach, a prezydent z kolei ostrzegał, że głosowanie korespondencyjne może doprowadzić do licznych oszustw.

Amerykanie wezmą udział w wyborach prezydenckich w listopadzie. Możliwe, że debata nie przekonała niezdecydowanych, bo nawet eksperci mają problem ze wskazaniem, kto był zwycięzcą.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić