Nie żyje komisarz Marcin Szwajgier. Miał 45 lat

139

W wieku 45 lat zmarł komisarz Marcin Szwajgier, który przez większość czasu związany był z Komendą Miejską Policji w Lublinie. Funkcjonariusz przegrał walkę z ciężką chorobą.

Nie żyje komisarz Marcin Szwajgier. Miał 45 lat
Komisarz Marcin Szwajgier (Policja)

O śmierci komisarza Marcina Szwajgiera poinformowano na stronie internetowej policja.pl. "Z wielkim żalem żegnamy komisarza Marcina Szwajgiera, który od ponad 17 lat służył w policji" - przekazano.

Funkcjonariusz przez większość czasu związany był z Komendą Miejską Policji w Lublinie. Służbę zaczynał w pionie prewencji. Następnie doświadczenie zdobywał m.in. w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Lublinie. Od 2013 roku był policjantem Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, gdzie realizował swoje pasje i przechodził kolejne szczeble kariery. Ostatnio zajmował stanowisko kierownika referatu - dodano.

Zawsze chętnie pomagał

Koledzy zmarłego policjanta zaznaczają, że był on "zawsze aktywny, chętny do pomocy kolegom oraz mieszkańcom nawet poza służbą".

Był wyróżniającym się policjantem. Chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. To policjant, który pomaganie miał we krwi - czytamy w komunikacie.

Szwajgier zmarł po ciężkiej chorobie w wieku niespełna 45 lat, opuszczając m.in. rodzinę i kolegów z policji. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w środę (27 lipca) w Kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Lublinie przy ulicy Głuskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polski policjant w Chorwacji. "Mam wrażenie, że 50 proc. turystów to Polacy"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić