Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Nie żyje ksiądz Paweł Mielecki. Miał 42 lata

49
Podziel się

Nie żyje kapelan małopolskiej policji ks. Paweł Mielecki. Kuria w Krakowie poinformowała, że duchowny "zmarł nagle". Miał 42 lata.

Nie żyje ksiądz Paweł Mielecki. Miał 42 lata
Ks. Paweł Mielecki (Archidiecezja w Krakowie)
bEDAxMmZ

Ksiądz Paweł Mielecki odszedł w sobotę. W rozmowie z PAP rzecznik krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski przekazał, że duchowny "zmarł nagle", a "COVID-19 nie był przyczyną".

W ostatnim czasie kapelan małopolskiej policji był związany z parafią bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie. Pełnił tam funkcję wikariusza.

bEDAxMnb

Duchownego pożegnał już proboszcz ww. parafii. "Z ogromnym smutkiem informuję, że nasz wikariusz ks. Paweł odszedł do Pana. Polecamy go bożemu miłosierdziu i prosimy o dar życia wiecznego a dla Rodziców o siłę i ufność w ciężkich chwilach" - czytamy w komunikacie na stronie parafii.

Ks. Paweł Mielecki nie żyje. Kim był?

Ksiądz Paweł Mielecki urodził się 16 października 1978 roku w Oświęcimiu. Studia ukończył w 2007 roku, a święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Stanisława Dziwisza.

bEDAxMnh

Swoją posługę rozpoczął jako wikariusz w parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu. Później trafił do parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach, a następnie przeszedł do parafii pw. św. Kazimierza w Krakowie, by w końcu znaleźć się w parafii bł. Jerzego Popiełuszki.

Kapelanem małopolskiej policji został w 2018 roku. Przeżył 42 lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAxMnC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
heinrich125
4 miesiące temu
Jak na tak młodego księdza trochę dużo tych zaliczonych parafii. Amen.
Rysiek
5 miesięcy temu
komentujący tutaj widać są ostro nastawieni przeciw kościołowi, hejt się leje mimo że to tragedia dla rodziny jak w każdym innym przypadku.
Coś Więcej
5 miesięcy temu
Powinniśmy odetchnąć, że nie zmarł na Covid ? A może wracamy do normalności i okazuje się, że są inne schorzenia aniżeli Covid ? Choć w tym wszystkim zabrakło informacji czy był szczepiony i jeśli tak to jaką szczepionka. [*] SPOKÓJ JEGO DUSZY.
bEDAxMnD
Marka
5 miesięcy temu
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Chciałabym tylko wiedzieć czy był szczepiony na covid i kiedy?
Kris
5 miesięcy temu
Chciałbym wiedzieć czy był po szczepieniu jako kapelan policji
Bogda
5 miesięcy temu
Czytając te komentarze widzę ile jest nienawiści i zazdrości każdy z nas umrze oddajmy każdemu szacunek zamiast wypisywać te obelżywe słowa z mówny wieczne odpoczywanie za tego kapłana i zatyk którzy w tej chwili umierają
Rx6
5 miesięcy temu
Ludzie, nie rozumiecie? Tu chodzi o to, że nie zmarł na Covid-19. To nieprawdobodobne zdarzenie, sensacja. Matoły z portalu o2, nie mogą w to uwierzyć, że aż musieli o tym napisać.
Ziomek
5 miesięcy temu
Rozumiem przenieść księdza, ale w ten sposób?
Marian z pod ...
5 miesięcy temu
Powiem krótko.... Do końca pracował z młodzieżą.. Nie żalił się... Był ok... A hejterom karmy życzę.
Ktos nieważny
5 miesięcy temu
To lepiej do szpitala nie trafić.....bo albo zejdzie się na covid albo nie wiadomo Na co, bo inne choroby poszły na urlop..... Dobrze że ludzie mogą posłuchać też innych rozsądnie myślących lekarzy w necie , a nie tylko medialnych pseudo "ekspercików"
Angela
5 miesięcy temu
Ludzie opamiętajcie się.... Ileż jadu w Was,ileż nienawiści...SZOK
Edith
5 miesięcy temu
Rozumiem to tez człowiek jak inni,współczuję ale ja 05.04 21r straciłam tate,zmarł naturalnie ale do szpitala mnie nie wpuścili. Sam umierał 😥 a jestem jego córka a raczej bylam. Nie dałam tego do TVP
Arkadiusz
5 miesięcy temu
Czy ksiądz wystawiał mandaty i donosił do prokuratora?
bEDAxMnv
XXX
5 miesięcy temu
Cholera a koło mnie zmarł sąsiad ale jakoś w Onecie o tym nie pisali.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić