Nie żyje najstarsza osoba na świecie. Urodziła się w XIX wieku

164

Francisca Susano zmarła w wieku 124 lat w swoim domu na Filipinach. Była uważana za najstarszą osobę na świecie. Urodziła się w 1897 roku. Jak mówiła, sukces jej długowieczności tkwi w diecie.

Nie żyje najstarsza osoba na świecie. Urodziła się w XIX wieku
Nie żyje Francisca Susano. Była uważana za najstarszą osobę na świecie (Facebook)

O śmierci 124-letniej Francisci Susano poinformował w poniedziałek, 22 listopada urząd miasta Kabankalan na Filipinach, gdzie mieszkała kobieta. "Lola Iska (tak często nazywano kobietę - przyp. red.) na zawsze pozostanie naszą inspiracją i dumą" - przekazał prezydent miasta Pedro Zayco.

Nie żyje najstarsza kobieta na świecie

Jake Carlyne Gonzales, urzędnik ds. informacji publicznej w mieście, powiedział CNN Filipiny, że nie są znane jeszcze przyczyny śmierci kobiety. Lekarze zbadają, czy ​​Francisca nie miała potwierdzonego COVID-19.

Rodzina z kolei przekazuje, że nawet w ostatnich dniach swojego życia 124-latka była bardzo aktywna jak na swój wiek i nie miała żadnych objawów choroby wirusowej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Urodziła się w XIX wieku

Susano urodziła się 11 września 1897 roku, kiedy kraj był pod rządami Hiszpanii. Przez całe życie mieszkała na Filipinach. Od września tego roku przedstawiciele Księgi Rekordów Guinnessa weryfikują dokumenty, które mogliby uznać 124-latkę za najstarszą żyjącą osobę na świecie.

Wówczas przedstawiciel Partii Seniorów Rodolfo Ordanes złożył rezolucję wzywającą Izbę Reprezentantów Filipin, aby przyznali Susano wynagrodzenie pieniędzne o wartości 1 miliona filipińskich peso (ok. 82 tys. złotych) za jej "życiowe osiągnięcie" i wsparcie rodziny, zwłaszcza podczas pandemii COVID-19.

Sekret tkwi w diecie

Susano zdradziła kilka lat temu w jednym z wywiadów swój sekret na długowieczność. Jak zapewniła, tkwi on w diecie. Kobieta jadła głównie warzywa oraz niewielką ilość mięsa. Nigdy nie piła alkoholu. Po jej śmierci za najstarszą osobę na świecie uważa się w tej chwili inną kobietę, Seker Arslan, która w czerwcu tego roku obchodziła swoje 119 urodziny.

Zobacz także: Mocne słowa przed naradą. "Kaczyński się boi"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić