Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Angelika Karpińska
|

Nie żyje Natabay Tinsiew. Był najstarszym człowiekiem, jaki kiedykolwiek żył

347
Podziel się

Natabay Tinsiew zmarł w odległej wiosce Azefa w Afryce. Mężczyzna podobno miał 127 lat. Uważany jest za najstarszego człowieka, jaki kiedykolwiek żył.

Nie żyje Natabay Tinsiew. Był najstarszym człowiekiem, jaki kiedykolwiek żył
Nie żyje najstarszy człowiek na świecie

Rodzina poinformowała, że Natabay Tinsiew zmarł w poniedziałek w wieku 127 lat. Odszedł spokojnie w swojej wiosce Azefa w Erytrei, która liczy ok. 300 mieszkańców.

Zapisy kościelne, w tym akt urodzenia i chrztu wykazały, że Natabay urodził się w 1894 r. Oznacza to, że ​​w chwili śmierci miał 127 lat.

W 2014 r. mieszkańcy wioski świętowali jego 120. urodziny. Wnuk mężczyzny, Zere Natabay powiedział BBC, że ​​skontaktował się już z Księgą Rekordów Guinnessa, aby potwierdzić oficjalne dokumenty urodzenia dziadka i czeka na odpowiedź.

Nie żyje najstarszy człowiek w historii

Natabay Tinsiew uznawany jest za najstarszego człowieka w historii. Jeśli zostanie to potwierdzone, zdeklasuje francuską kobietę Jeanne Calment, która zmarła w 1997 r. w wieku 122 lat.

Pan Natabay był pasterzem, który posiadał wiele bydła, kóz i pszczół. Dożył pięciu pokoleń swojej rodziny. Wnuk powiedział, że jego dziadek zostanie zapamiętany jako "niezwykły człowiek", który był miły, opiekuńczy i pracowity. Twierdzi, że ​​"cierpliwość, hojność i radość" były tajemnicami tak długiego życia.

Zobacz także: Największe grzyby. Oto prawdziwi rekordziści z lasu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(347)
Putin będzie ...
2 tyg. temu
160 lat w tym 80 w maozoleum!!!
pepe
3 miesiące temu
Ja obsługuję sprzęt medyyczny. akurat jak byłem w szpitalu przywieżli 102latka, badanie wykazało zatrucie tlenkiem węgla... okazało sie jednak, że nie! On palił 4 paczki papierosów dziennie Powodem przyjęcia było złamanie nogi. Spadł naprawiajac dach!!! 102latek napraweiał dach!!! Palił od 16 roku życia@!!!! 4 paczki, w rozmowie kumaty, bez problemu, nie przeciagał słów. niesamowite. Bardzo pozytywny w rozmowie, nie do końca wiem jak to ująć w słowa.KONIN
maciek
4 miesiące temu
w ZSRR podobno żył 170 latek ale jak się okazało to po rewolucji pażdziernikowej był taki burdel że mu 100 lat dopisano
1922-1991
4 miesiące temu
Czasem tak myślę jakby załóżmy Lenin i Stalin żyliby 100 lat to czy oni by rządzili ZSRR? Jak myślicie?
Gytia
4 miesiące temu
Soros i tak będzie żył dłużej.
.......M
4 miesiące temu
po wojnie duzo ludzi nie mialo dokumentow a ich dane spisywano na zasadzie zaufania.Czest sie odmladzali albo dodawali sobie lat gdy bylo to im potrzebne.
Radomiak
4 miesiące temu
Dziennikarka w Indiach chce przeprowadzic wywiad z mieszkancem wioski ktory skonczyl wlasnie 100 lat. Puka do drzwi jego domu. Otwiera sedziwy mezczyzna. To pan jest Parmar ktory obchodzi dzis 100 urodziny ? Nie.Ja jestem jego ojcem. A gdzie jest Parmar ? Pojechal z dziadkiem po drewno do lasu.
deny
4 miesiące temu
127 lat to bałach niewierze w to że ktoś może tyle przeżyć i to w Afryce. Na kontynencie Europejskim gdzie stadard życia jest na wysokim poziomie to ludzie mogą do żyć setki a nawet po nad to prawda potrafi się to zdarzyć Natomiast jeśliktoś ci piszę że ktoś przeżył 127 lat to to fikcja to jedna wielka ściema tym bardzie w Afryce gdzie do dziś standard pozostawia wiele do życzenia.
Gracz.
4 miesiące temu
Wyglądał jak Zachajew z Call of Duty - kto grał ten wie.
emil.
4 miesiące temu
powoli umierają wartości tego świata ,
Edruo
4 miesiące temu
Jarek tyle nie da rady :))))))))))))
Edilis
4 miesiące temu
długo dał radę mam nadzieję, że Pawłowicz do setki nie wyrobi, a Jar do dużo mniej
Nemeczek
4 miesiące temu
127 lat temu w Afryce chrzczono dzieci?
0000
4 miesiące temu
miałeś Adama i Ewe i w czym problem katoliku teraz :D
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić