Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Seryjny morderca nie żyje. Budził strach. Nazywano go "Ogrem z Ardenów"

20
Podziel się:

Nie żyje francuski seryjny morderca Michel Fourniret, który zamordował co najmniej osiem dziewcząt lub młodych kobiet w latach 1987-2001. Zmarł w wieku 79 lat.

Seryjny morderca nie żyje. Budził strach. Nazywano go "Ogrem z Ardenów"
Nie żyje francuski seryjny morderca Michel Fourniret. (PAP, EPA)

Fourniret spędził blisko 20 lat za kratami. Trafił do szpitala w ubiegłą sobotę z powodu problemów z sercem i oddychaniem. Zmarł na oddziale zabezpieczonym szpitala w Paryżu - poinformował w poniedziałek prokurator.

Nie żyje groźny seryjny zabójca

"Ogr z Ardenów" odsiadywał wyrok podwójnego dożywocia za porwania i zabójstwa. Działał od 1987 do 2001 roku, a jego ofiarami były głównie dziewice. W tym czasie był jednym z najbardziej znanych seryjnych morderców w Europie. Większość swoich zbrodni popełnił w zalesionym regionie Ardenów w północnej Francji i Belgii.

Fourniret został skazany za siedem morderstw 28 maja 2008 r. i skazany na dożywocie - bez możliwości zwolnienia warunkowego. W 2018 roku Fourniret przyznał się do zabicia dwóch kolejnych kobiet. Otrzymał drugi wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

Jego najmłodsza ofiara, Estelle, miała zaledwie dziewięć lat, kiedy zamordował ją w 2003 roku. Jej zabójstwo nie zostało wyjaśnione, dopóki Fourniret ostatecznie nie przyznał się do winy w marcu ubiegłego roku.

Żona Fourniret, Monique Olivier, również została skazana na dożywocie za współudział. Kobieta pomagała mężowi w zwabianiu dziewczyn i odurzaniu ich, a także w ukrywaniu zwłok. Do teraz pozostaje w więzieniu.

Przez cały czas, kiedy Fourniret pozostawał w zakładzie karnym, śledczy nieustannie badali jego sprawę i powiązania mordercy z nierozwiązanymi zabójstwami innych młodych kobiet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
piotr
rok temu
Jak sie w kryminale uchowal przez tyle lat ?
herbatnik
rok temu
Najwyraźniej wraz z nim siedzieli same miękiszony, że tyle lat pożył.
Tak
rok temu
On te dzieci dla wysoko postawionych ludzi w Belgii łowił
nic nowego
rok temu
Niestety ale kara śmierci w przypadku pospolitych przestępstw kryminalnych musi wrócić inaczej degrengolada społeczeństw będzie postępować i niech jajogłowi krzyczą ile chcą ale to i tak nie zmienia faktu, że tylko natychmiastowa dekapitacja takich osobników przywróci porządek społeczny bo taka jest prawda czy się to komuś podoba czynie.
anty
rok temu
auschwitz widzisz i nie grzmisz, cóżeś robiła przez tyle lat komoro gazowa
lol
rok temu
Gdzie ten Bóg się pytam ofiary ginęły w bólu i strachu a oprawcy żyją (dobrze ze jeden zdechł) sobie w luksusie na koszt podatnika
mast
rok temu
A co nas to q... obchodzi?
Kunta-Kinte
rok temu
No i przez 20 lat żył na koszt min. tych rodzin które skrzywdził.
Marc
rok temu
Ale "dzięki" niemu i licznych zgłoszeniach jakoby gdzie go widziano, w całym departamencie przekopano dziesiątki km² ogrodów i lasów ...
d.nieWięzieni...
rok temu
w polskim wiezieniu nie przeżyłby 20 lat do starości..
mem
rok temu
Działał w latach 1987-2001 a ostatnie morderstwo popełnił w 2003..... to chyba na przepustkę wyszedł na weekend :) kto to pisze te artykuły??
aj jaj jaj
rok temu
"...a jego ofiarami były głównie dziewice." nawet w treści oryginale nie było takich bzdur widocznie półgłówki dorzuciły od siebie.
Alan
rok temu
Bardzo dobrze, że nie żyje. Już nigdy nikogo nie zamorduje.
as1
rok temu
Piszą o seryjnym mordercy,a poniżej reklama wieczorów kabaretowych.No niezły ubaw!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić