Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Udawała, że jest w ciąży, aby wyłudzić pieniądze. Usłyszała 21 zarzutów

4
Podziel się:

Prokuratura Okręgowa w Opolu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Kamili Z., która udawała, że jest w ciąży i oferowała w internecie fikcyjną adopcję. Wyłudziła w ten sposób ponad 30 tys. złotych.

Udawała, że jest w ciąży, aby wyłudzić pieniądze. Usłyszała 21 zarzutów
Opolska policja trafiła na ślad Kamili Z. wyłudzającej pieniądze. (Getty Images)

Policjanci z KW Policji w Opolu, zajmujący się przestępczością w cyberprzestrzeni, natrafili na ślad sióstr, które dokonywały wyłudzeń w internecie. Jedna z nich, Kamila Z., udawała ciężarną i oferowała adopcję jej nieistniejącego dziecka, natomiast Ewa Z. pomagała przy wszystkich formalnościach.

 Udawała ciężarną, aby zdobyć pieniądze

Kamila Z., która zamieszczała tej treści ogłoszenia w sieci Internet, nie była matką ani też nie miała zamiaru umożliwić komukolwiek adopcji dziecka. Anonsy miały na celu wyłącznie poruszenie osób wrażliwych na niedolę dzieci, w szczególności bezdzietnych i zainteresowanych adopcją, aby skłonić je w ten sposób do udzielenia jej wsparcia finansowego - wyjaśnia prokurator.

Oskarżona tworzyła także w mediach społecznościowych profile z fałszywymi danymi, gdzie dodawała swoje zdjęcia. Wszystkim osobom, które się do niej zgłaszały, mówiła, że jest samotną matką, która spodziewa się kolejnego dziecka. Przekonywała, że jest w trudnej sytuacji finansowej, co zmusiło ją do oddania dziecka do adopcji.

Wyłudziła ponad 34 tys. złotych

By uwiarygodnić swoją historię, wysyłała zdjęcia obcych dzieci. Z osobami, które zdecydowały się jej pomóc, utrzymywała kontakt telefoniczny i mailowy. Jeśli ktoś nalegał na spotkanie na żywo, Kamila Z. zrywała natychmiast kontakt.

W celu wywołania zainteresowania wykreowaną postacią, Kamila Z. zamieszczała na stworzonych profilach zdjęcia atrakcyjnych kobiet, które wyszukiwała w sieci. W korespondencji prowadzonej z poznanymi w ten sposób mężczyznami zwodziła ich wizją spotkania i nawiązania bliższej relacji. Po pewnym czasie Kamila Z. formułowała wobec korespondujących z nią mężczyzn oczekiwania odnośnie wsparcia finansowego dla siebie i swojego dziecka (w tych przypadkach również przedstawiała się jako matka samotnie wychowująca dziecko), bądź przekazania sobie środków finansowych, które miałyby umożliwić jej dotarcie na spotkanie - dodaje prokurator.

Kamila Z. usłyszała 21 zarzutów oszustwa, popełnionych w latach 2017-2020, na łączną kwotę ponad 34 tys. zł. W swoich zeznaniach częściowo przyznała się do oszustw i potwierdziła przypuszczenia śledczych.

Oskarżona jest także siostra Kamili Ewa Z. Ustalono, że część wyłudzonych pieniędzy trafiało na rachunek bankowy Ewy Z. Pozostałe wyłudzone pieniądze, po zaksięgowaniu ich na rachunku Kamili Z. również były przelewane na rachunek Ewy Z., a następnie wypłacane.

Kamili Z. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast Ewa Z. może trafić do więzienia na 8 lat.

Zobacz także: Idziesz na komunię lub wesele? Przygotuj się na kontrolę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
area
rok temu
Cała sprawa wygląda jak wielokrotny przekręt polegający na (a) wykupieniu ziemi po zaniżonej cenie (biegły rzeczoznawca to stwierdził, że działka warta była 4 mln, a nie 700 tys.), żeby ją sprzedać drożej, (b) kupieniu ziemi tam, gdzie będzie budowana droga i państwo będzie zmuszone wykupić grunt od szczęśliwego posiadacza. Do tego dochodzi podejrzana operacja sprzedaży części ziemi i odkupienia jej po dziesięciokrotnie wyższej cenie. Tak się albo pierze brudne pieniądze, albo wynagradza kogoś za nielegalną przysługę. Sprawa jest tak dziwna, że zrobiła wrażenie nawet na Jarosławie Kaczyńskim, który stwierdził, że tezy przedstawione przez dziennikarza („Gazety Wyborczej”!) „są godne weryfikacji”. I wyraził nadzieje, że skończy się na falsyfikacji. A co, jeśli się nie skończy? Sam PiS zapowiedział wprowadzenie ustawy zmuszającej najważniejszych urzędników państwowych do ujawnienia majątków najbliższej rodziny.
PUKACZU.ᴘʟ
rok temu
Nazywam się Joasia i daję za darmo w redakcji "Wirtualnej Polski o2" Czekam na Was!
Olga
rok temu
Wstyd tak oszukiwać, wiele osób zamiast zwyczajnie zapracować na swoje utrzymanie-szuka łatwych pieniędzy.
Caldia
rok temu
W USA za takie oszustwa dostała by łączny wyrok za te 21 oszustw przynajmniej ze 60 lat odsiadki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić