aktualizacja 

Nie żyje Pierre Cardin. Projektant mody miał 98 lat

8

Potwierdzono informację o śmierci jednego z najbardziej znanych francuskich projektantów. Pierre Cardin zmarł w wieku 98 lat – był najdłużej pracującym w tym zawodzie kreatorem mody.

Nie żyje Pierre Cardin. Projektant mody miał 98 lat
Pierre Cardin nie żyje. Miał 98 lat (Getty Images, Richard Bord , Contributor)

O śmierci projektanta poinformowała francuska agencja prasowa AFP. Jak podała, doniesienia oficjalnie mieli także potwierdzić członkowie rodziny zmarłego.

Nie żyje Pierre Cardin. Przyczyna śmierci projektanta nie jest znana

Pierre Cardin z pochodzenia był Włochem. Rodzina projektanta jeszcze przed wybuchem II wojny światowej przeprowadziła się do Francji i właśnie tam Cardin stawiał pierwsze kroki w zawodzie. W Paryżu ukończył studia z zakresu architektury.

W 1950 roku Pierre Cardin założył swój własny dom mody. Do jego klientów należały takie sławy jak Brigitte Bardot czy członkowie zespołu The Beatles. Wcześniej zdobywał doświadczenie w zawodzie, pracując u najbardziej znanych projektantów, m.in. Christiana Diora.

Moda nie była jedyną pasją zmarłego projektanta. Posiadał kilka restauracji, a także organizował festiwale teatralne na swoim zamku w Lacoste w Prowansji.

W chwili śmierci Pierre Cardin miał 98 lat. Zmarł w szpitalu w Neuilly w zachodniej Francji. Przyczyna jego śmierci na razie nie została podana do wiadomości publicznej.

Zobacz także: Zobacz też: Anna Puślecka o modzie na "eko". Temat jest jej szczególnie bliski
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić